Zavrieť

Porady

ake dvere,plastove ci kovove?

ma niekto skusenosti s kovovymi dverami,su lepsie ako plastove?je to vlastne vylisok z pozinkovaneho plechu...co mi odporucate?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    demko1 je offline (nepripojený) demko1

    demko1
    vlado5500 Pozri príspevok
    ma niekto skusenosti s kovovymi dverami,su lepsie ako plastove?je to vlastne vylisok z pozinkovaneho plechu...co mi odporucate?
    Záleží na tom, kde sa budú dvere používat. Kovové dvere majú väčšiu pevnosť a tým sú odolnejšie proti mechanickému namahaniu. Ale sú aj drahšie. Plastové sú lacnejšie ale nemajú takú pevnosť. Ak sú na južnej strane tak môžu aj pracovať - roztaznost. Určite sú kovové lepšie len treba pozerať či to nie je zbytočny luxus. Tiež treba pozerať aj na estetiku ak sú na objekte aj iné dvere aby neboli jedny také a druhé také. Niekde do pivnice by som neriešil plechové.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Ide aj o to na aký priestor sú tie dvere použité. Existujú nejaké bezpečnostné predpisy napr. na kotolne, možno garáže a podobne, kde je dačo určené normami. Tak aj toto si prever a potom sa rozhoduj.

    vlado5500 je offline (nepripojený) vlado5500

    vlado5500
    dakujem za odpovede.ale praveze tie plechove dvere su ste lacnejsie ako plastove...stoja okolo 500 euro aj so zarubnou,pricom plastove nad 800 euro...tie plechove su na -www.azetokna.sk

    ake dvere,plastove ci kovove?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.