Zavrieť

Porady

Česká faktúra a DPH?

Zdravím Poraďákov,

dnes sme dostali faktúru za tovar, ktorá ma zmiatla... Pre objasnenie, dodávateľ je zo Slovenska, ale má pobočku v ČR. Faktúra má fakturačnú adresu na pobočku v Čechách, ale na faktúre je vyčíslená DPH. Je to správne? Nie je potrebné faktúru zo strany dodávateľa opraviť, aby bola bez DPH? Česká pobočka má slovenské DIČ...

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    lienka26 Pozri príspevok
    Zdravím Poraďákov,

    dnes sme dostali faktúru za tovar, ktorá ma zmiatla... Pre objasnenie, dodávateľ je zo Slovenska, ale má pobočku v ČR. Faktúra má fakturačnú adresu na pobočku v Čechách, ale na faktúre je vyčíslená DPH. Je to správne? Nie je potrebné faktúru zo strany dodávateľa opraviť, aby bola bez DPH? Česká pobočka má slovenské DIČ...

    Ďakujem za odpovede.
    Tovar pravdepodobne bol dodaný zo SR. Preto to SK IČDPH a preto SK DPH.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lienka26 Pozri príspevok
    Zdravím Poraďákov,

    dnes sme dostali faktúru za tovar, ktorá ma zmiatla... Pre objasnenie, dodávateľ je zo Slovenska, ale má pobočku v ČR. Faktúra má fakturačnú adresu na pobočku v Čechách, ale na faktúre je vyčíslená DPH. Je to správne? Nie je potrebné faktúru zo strany dodávateľa opraviť, aby bola bez DPH? Česká pobočka má slovenské DIČ...

    Ďakujem za odpovede.
    lienka26 Pozri príspevok
    Prosím, vyjadrite sa mi este niekto k tomu...

    Dakujem.
    Pochopila som to tak, že dodávka sa neuskutočnila v rámci EU, ale v SR medzi partnermi identifikovanými pre daň v SR, (bez ohľadu na fakturačnú adresu v ČR, lebo dôležité je IČ DPH dodávateľa a odberateľa a to je v oboch prípadoch s prefixom SK), takže podľa mňa je faktúra vystavená správne, t.j. so slovenskou DPH.

    Česká faktúra a DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.