Zavrieť

Porady

čím viac čítam, tým menej viem

Milí kolegovia,

stáva sa aj vám, že ste o niečom presvedčení, že niečo viete naozaj dobre, ste presvedčení, že tak v tejto časti napr. mojej práce ma nič neprekvapí - a zrazu - čítate, čítate (napr. poradu) a zistíte - doparoma, ja to asi neviem správne/dobre/až tak dobre...?
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

nika224 Pozri príspevok
Zvláštne, väčšina z nás má podobné problémy.
Mne napríklad včera volal známy, či by som mu nerobila účtovníctvo. Mala som chrobáčika v hlave, som robotou niekedy až moc posadnutá. Manžel mi však okamžite povedal svoj názor, že si to už neželá!!! Dostala som naznačené, že život nie je len o robote... Nemám pocit, že by som prácu uprednostňovala, no mám ju rada a robím ju rada. A práca účtovníka je, žiaľ, taká, že sa človek naozaj nikdy nemôže uspokojiť, že už toho dosť vie. Nikdy nemôžeme vedieť všetko, takže je to naozaj neustále premýšľanie, študovanie... No nemalo by byť na úkor rodiny. Bojím sa však, že keď sa obmedzím len a len na prácu, ktorú mám v pracovnom pomere, tak to bude o tom, že "zakrpatiem". Neposúva ma totiž veľmi dopredu, keď je to účtovníctvo stále o tom istom a nenúti ma okrem zmien zákona, ktoré potrebujem k svojej práci, študovať viac.
Sú niektorí ľudia medzi nami , ktorí svoju prácu berú ako svoje povolanie, iní aj ako koníček, no a niektorí chodia len do práce. Prvé dve možnosti sú v pohode, hlavne pre toho, kto to tak berie, len potom asi "trpí" viac rodina. V poslednom prípade si človek odkrúti obligátnych 8 hodín, spokojne (s výplatou vo vačku) ide domov a venuje sa koníčku doma, možno aj s rodinou. Len v tom zamestnaní nie je spokojný.
Tak si asi treba vybrať, čo nám za to stojí
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Držíme všetci palce, nech ti kontrola dopadne OK.
ďakujem všetkým za podporu ,pomohlo ,dnes sme dostali protokol o vykonaní DK na DP za rok 2007. Rozdiel je 0! Tak ma to potešilo ,aj keď sa jedná len o JÚ , ktoré je predsa len o niečom inom ako PÚ,ale aj tak mi odpadol kameň zo srdca , a je to pre mňa také malé víťastvo.Navyše obaja kontrolóri boli milí ,a ked videli ,že všetko je poctivo spracované ,ani sa v tom už potom hĺbkovo nehrabali.Ďakujem všetkým poraďakom za cenné rady ,ktoré som odtiaľto čerpala.Veľmi pomohli. A držím palce aj ostatným ,ktorých to ešte le čaká.m.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

No tak to ti gratulujeme a zároveň závidíme !!!!

(Všetci vieme, že poctivo spracované účtovníctvo na dobrý výsledok kontroly niekedy proste nestačí. Bodaj by takých poctivých kontrolórov, ako ste mali vy, bolo stále viac.)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať