Zavrieť

Porady

chcela by som kaviarničku

Príjemný deň prajem!

Mám taký maličký dotaz.Chcela by som otvoriť malú kaviarničku.Chcela by som vedieť čo k tomu potrebujem,jak najlepšie začať a či sa to vôbec dá,keď nemám ukončenú strednú školu...(Vyrazili ma kvôli tehotenstvu...) Učila som sa ako čašníčka a rodičov mám podnikateľov práve vo sfére kuchyne a jedálenských zariadení-školská kuchyňa.Mama má živnosť...

Vopred ďakujem za odpoveď.
Ingrid

PS: Mohla by som poprosiť na mail? inuska88@seznam.cz
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Pokiaľ budeš prevádzkovať len kaviareň, nie reštauráciu, pôjde o voľnú živnosť, nepotrebuješ pri vybavovaní ŽL doklady o odbornej spôsobilosti. Musíš mať ale zdravorný preukaz a doklad o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidem.závažných činností.

    inuska88 je offline (nepripojený) inuska88

    inuska88
    Tak teda vzdelanie nerozhoduje? To ma veľmi potešilo.ešte by som sa chcela opýtať.najradšej by som odkúpila nejakú tu zabehnutú kaviarničku,čo má aj svoju klientelu stálu a tak.Len ide o financie.Existuje nejaká pôžička na rozbehnutie podnikania a odkupenie priestorov či to musím normál Hypotéku vziať?


    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    Na pozicky od bank sa v zaciatkoch podnikania velmi nespoliehaj - hypoteka je len na byvanie. Existuje este tzv. americka hypoteka, ked sa zalozi dom/byt a peniaze sa pouziju na nieco uplne ine, aj v takom pripade ale je potrebne zdokladovat prijem z ktoreho sa to bude splacat. Okrem toho este existuje forma uveru, ked sa do banky vlozia peniaze (napr. rodicia), ktore sa normalne urocia, a oproti nim banka poskytne uver. S peniazmi, ktore sa vlozili na zaciatku sa ale neda hybat az do splatenia uveru. V pripade tohto uveru sa uroky z uveru daju normalne zauctovat v uctovnictve firmy na ktoru uver vezmes.

    neostar je offline (nepripojený) neostar

    neostar
    akina Pozri príspevok
    Pokiaľ budeš prevádzkovať len kaviareň, nie reštauráciu, pôjde o voľnú živnosť, nepotrebuješ pri vybavovaní ŽL doklady o odbornej spôsobilosti. Musíš mať ale zdravorný preukaz a doklad o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidem.závažných činností.
    Ahojte, aj ja sa chystám otvoriť malú kaviareň. Hľadal som tu na Porade info ohľadom toho, čo všetko budem potrebovať na začiatok:
    Prevádzkový poriadok, Nápojový lístok,Nájomná zmluva.
    Čo ešte chýba? Ďakujem.

    ivanka p. je offline (nepripojený) ivanka p.

    ivanka p.
    neostar, všetko je v pohode, ale čo je dôležité sú priestory. to znamená, že v prvom rade musíš mať obhliadnuté a schválenia schopné priestory kaviarne regionálnym úradom verej.zdravotníctva. Ak nebudú spĺnať požiadavky a nedostaneš súhlas, sú ti ostatné veci zbytočné. Ak už más priestory a nadšenie, pekne si Ty zájdi na prísluš.regionálny úrad verej.zdravotníctva a požiadj ich o obhliadku a vydanie rozhodnutia. K žiadosti budeš potrebovať tie veci, ktoré si vymenoval a samozrejme ŽL alebo výpis z OR, kolok, nájomnú zmluvu, PP. Po tomto sa od teba bude vyžadovať preukázanie zdravotnej a odbornej spôsobilosti zamestnancov a Teba (už bolo vyššie spomínané) a je viac ako pravdepodobné, že ak budeš mať zamestnancov a budeš ako zamestnávateľ, tak aj zmluvu s PZS (pracovnou zdravotnú službu). Nezabudni na ohlásenie mestskému al. obecnému úradu kvôli otváracím hodinám, príp.terase, pokladňa a pod. To myslím na začiatok stačí. Veľa zdaru...

    chcela by som kaviarničku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.