Zavrieť

Porady

dodatok k zmluve o dielo

Ahoj, som SZCO a s klientami podpisujem Zmluvu o dielo podľa § 631 a nasl. Občianskeho zákonníka.
Potrebujem vsak urobit dodatok k zmluve a neviem akym sposobom sa to robi, aby to bolo v poriadku.
Viete helpnut pls? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    napíšu sa iniciály spoločnosti
    napíše sa že sa ojedná o dodatok k zmluve č.
    a ďalej sa napíše, že
    týmto dodatkom k zmluve sa dopĺňa resp. mení:
    článo xx v pôvodnom znení
    sa mení na : nové znenie
    nakoniec dátumy a podpisy obidvoch zmluvných strán

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    edoryba Pozri príspevok
    Ahoj, som SZCO a s klientami podpisujem Zmluvu o dielo podľa § 631 a nasl. Občianskeho zákonníka.
    Potrebujem vsak urobit dodatok k zmluve a neviem akym sposobom sa to robi, aby to bolo v poriadku.
    Viete helpnut pls? Dakujem
    Dodatok k zmluve č. 1

    Objednávateľ - dodávateľ opísať
    K bodu č.(vypíšeš č. bodu, ktorého sa zmena týka)

    Napíšeš: ostatné body tejto zmluvy sa nemenia.
    Dátum
    Podpis objednávateľa a dodávateľa.

    edoryba je offline (nepripojený) edoryba

    edoryba
    povodna zmluva bola pisana na sukromnu osobu a ja potrebujem zmluvu dodatkom prerobit tak, aby bola robena s pravnickou osobou (sro), ktorej konatelom je ten clovek, s ktorym bola spisana povodna zmluva.
    cize staci k tomu dodatku napisat, ze sa meni objednavatel povodnych sluzieb a teda konecna faktura pojde na firmu a nie na sukromnu osobu?

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    edoryba Pozri príspevok
    povodna zmluva bola pisana na sukromnu osobu a ja potrebujem zmluvu dodatkom prerobit tak, aby bola robena s pravnickou osobou (sro), ktorej konatelom je ten clovek, s ktorym bola spisana povodna zmluva.
    cize staci k tomu dodatku napisat, ze sa meni objednavatel povodnych sluzieb a teda konecna faktura pojde na firmu a nie na sukromnu osobu?
    V takomto prípade odporúčam odstúpenie od pôvodnej zmluvy, resp. ukončenie a novú zmluvu na PO.
    Možno by sa to dalo riešiť postúpením zmluvy a práv a povinností z nej vyplývajúcich na PO. ale to už je skôr na otázku pre právnika.
    Určite však v takomto prípade neodporúčam dodatok

    edoryba je offline (nepripojený) edoryba

    edoryba
    problem je, ze klient uz ako fyzicka osoba zaplatil prvu predfakturu z jeho osobneho octu.

    edoryba je offline (nepripojený) edoryba

    edoryba
    ako cez pokladnu?? ja pokladnu nemam, mozem vystavit jedine prijmovy doklad.. ale mne tie peniaze prisli na firemny ucet, tak ich budem musiet nejako vydokladovat.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Mna este zaujala dalsia vec:
    Povodna zmluva je s FO - obcanom - podla Obcianskeho zakonnika.
    Pri zmluve s podnikatelom (PO) musis ist podla Obchodneho zakonnika.
    Nemozes dodatkom k zmluve zmenit zakon, podla ktoreho postupujes.

    Ja to vidim tak, ze to je jeho problem, nie tvoj. Vysledkom zmluvy o dielo je urcity produkt, hmataleny vysledok. On si zrejme zrazu asi teraz spomenul, ze by si vydavky mohol uplatnit do nakladov. Nemyslim si, ze zmena zmluvy, resp. zmluv. stran je jednoducha (zalezi aj na predmete). Otazkou je, ci je logicky mozne ukoncit zmluvu v sucasnom stadiu a napisat novu na iny subjekt, lebo napr. ak by slo o stavbu domu, tak pre FO si postavil zaklady a pre PO strechu? Zda sa mi cistejsie, ked sa kontrakt dokonci tak, ako sa zazmluvnil. Pokial je zmluva platna, musis fakturovat subjektu, ktory je zmluvou stranou. Po dokonceni celej veci, napr. domu si ju moze tvoj klient zaradit do majetku firmy - toto je uz na nom, ako to urobi.

    Neviem, ci som to vysvetlila, ako som to myslela. Podstatou je, aby si si neskomplikoval situaciu a nevymyslel nieco, co je danovo, pravne a logicky nepriechodne.
    Naposledy upravil Lianka : 12.06.09 at 15:19

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    oNO je ťažko radiť ked nevidno poriadne do konkrétného problému, ale ak je stav len v začiatku tak by možno bolo takéto riešenie.
    Ak uvažujem správne, súkromná osoba zaplatila preddavok za nejakú službu tovar. Ale si to rozmyslela tak že chce aby sa to riešilo cez jej sročku.
    Tebe prišiel ten preddavok na účet.
    Navrhujem postup:
    1. Ukončit ZoD so súkr. osobou.
    2. Na základe ukončenia - vrátiť platbu späť na účet
    3. Urobiť zmluvu s sro - sro pošle opäť platbu na tvoj účet ale z podnikatel. účtu sro na základe preddavkovej fa
    Ale ak už prostriedky boli použité na začatie diela, vysporiadať preddavok cez pokladňu
    1. urobiť vpd od teba - fyz. osobe - vrátenie preddavku
    2. urobiť preddav. fa - na sro
    3. urobiť ppd na to že ti sro vyplatila preddavok.

    dodatok k zmluve o dielo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.