Zavrieť

Porady

v com zacat podnikat - poradte prosim nejaky produkt

ovladam aktivne Aj a Tj, mas skusenosti s E-I a distribuciou, chcela by som zacat podnikat z domu (pc, inet, mob, auto - mam) zial netusim v cm alebo s akym produktom, moje doterajsie napady stroskotali, ked som sa nimi zacala hlbsie zaoberat (napr. vysoka konkurencia). poradte prosim, eventualne poskytnem viac info.
vopred dakujem vsetkym
Usporiadat
linda23 linda23

linda23 je offline (nepripojený) linda23

Som tiež potešená, že existujú na Slovensku aj tieto typy ľudí ako Jaro a spol. Žiadne nariekanie, žiadne vzdychy, žiadny pesimizmus...len nápad a vyhrnuté rukávy. Neprináleží mi tu už nič hodnotiť, pretože všetko tu bolo povedané z múdrejších hláv. Ale máte môj obdiv...
0 0
linda23 linda23

linda23 je offline (nepripojený) linda23

a kofy sem s tou firmou, ja ju potrebujem ako soľ...všetko čo je v mojej hlave nie je hned "konzumné" , preto to potrebujem dať do ďalšieho "spracovania", ale neviem, kto by mi s tým pomohol...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

kofy Pozri príspevok
jar88:

Akoby som cital vlastny prispevok. Je viac ako fajn narazit na dalsieho takto zmyslajuceho cloveka.



Za svoj zivot som nestretol vela podobne zmyslajucich ludi ako ja alebo ty, Jaro. Nedavno som vsak natrafil na jednu firmu, ktora takto zmyslajucich ludi vyhladava, podporuje ich v tom, uci ich podnikat atd. Zaroven akasi komunita. Bolo fajn si potvrdit, ze nie som „mimo“ a ze nas je viac nez som si myslel. Dufam, ze coskoro nastane „revolucia“ ;-)

P. S.: Vo vela veciach sa nikdy nemusime chapat, nikdy to nedokazeme a argumenty nedojdu nikdy ani jednej strane, ale to je ok. Respektujme sa vsak a nestavajme to svoje do pozicie jedinej existujucej moznosti a pravdy... heh, snad to neznelo prilis sektarsky :-)

Majte sa a prajem medzigalakticky mier

Pod tvoj príspevok sa môžem aj podpísať. Vadí mi len tá revolúcia.
Nemám rád to slovo, rovnako vo mne vzbudzuje odpor, ako boj, bojovať za niečo. Bojovať za dobrú vec vo mne vzbudzuje odpor, ale usilovať sa o dobrú vec, alebo pričiniť sa, je mi sympatickejšie.
Ak máš predstavu, že nastane (rýchla zmena) revolúcia v myslení masy, tak to si určite na omyle. Ľudia majú vžitý strach sa pohnúť.
Pramení to z ich nevedomosti, neznalosti skutočných vedomostí. Hraničí to s hlúposťou a neschopnosťou reálne zvažovať a posudzovať skutočnosť.

Žiarivým príkladom je naša demokracia.

Všeobecne platí, že čo demokraticky dohlasoval parlament, je demokratické a zákonné. Aj keď s tým nesúhlasia, dobrovoľne sa tomu podrobia. Nedokážu odhaliť, kde je ich základný problém, kde zlyhala demokracia. Hlasujú o zmene a dúfajú v nápravu, ale márne. Nemajú schopnosť odhaliť základný problém ich demokracie.
Možno si to len neuvedomujú, ale skôr som presvedčený, že nevedia, že demokracia je o veciach verejných.

Nevedia, že čo nieje verejné, je súkromné. Nevedia, že čo je ich vlastné, je súkromné a že o ich súkromných veciach sa nedá demokraticky hlasovať. To už nieje demokracia.

Žiarivým príkladom našej totálnej nevedomosti, bola nedávna debata tu na Porade o vystúpení z druhého piliera.

Odborná diskusia s odbornými argumentmi o dôchodkovom systéme. Prečítal som si veľa odborných príspevkov v tejto diskusii, ale ich odbornosť, bola iba v dobrej znalosti zákona. Nikto z týchto pseudoodborníkov si nepripustí, že debatujú o zákone, ktorý popiera demokraciu, slobodu, ústavu a listinu základných ľudských práv s slobôd. Nikto si neuvedomuje, že ich tento zákon okráda o ich vlastné peniaze o ich penziu.
Títo pseudoodborníci sú presvedčení o svojej pravde a nevedia si predstaviť, ako sa to inak dá riešiť. Preto im nevadí ani porušovanie ústavy.

Bojujú predsa, za dobrú vec. Je to ich revolučná zadubenosť, zdedená po predkoch.

Po každom pripomenutí a uvedomení si tejto zadubenosti, ma prepadá aspoň krátkodobá depka. Mám hneď po nálade, lebo z toho vždy zostanem zronený.
0 0
kofy kofy

kofy je offline (nepripojený) kofy

jar88:

Kvoli tomu som slovo revolucia dal do uvodzoviek, no mozno to aj napriek tomu vyznelo inak... nevadi. Dolezite je, ze neverim v rychle vysledky/zmeny alebo v ich dlhe trvanie. Verim vsak v efektivitu. Som maratonec, nie sprinter a v podnikani a aj v zivote uprednostnujem dlhdoby koncept, strategiu a filozofiu, ktora sa bez ohladu na okolnosti prilis nemeni, ale zase to neberiem ako zeleznu koselu, treba stale prehodnocovat a niektore veci menit za behu a niektore proste nikdy. Pekne krocik, po krociku, nech je zmena prirodzena a ona urcite pride, pretoze ludska podstat sa nikdy nemeni. Je zaujimave, ze napr. po romantizme prisiel realizmus (ci opacne to bolo?) a po socializme kaptipalizmus, takze ak dam velmi odvazny a zjednoduseny predpoklad, na Slovensku by sa myslenie malo postupne zmenit o 180 stupnov. Tou „revoluciou“ (mal som asi napisat evolucia :-) som myslel, ze rozhodne tu uz su podnety a naznaky toho, ze myslenie ludi v nasej krajine sa moze zmenit k lepsiemu. Len niekto to musi zacat a ten niekto to ma vzdy najtazsie.

Kedysi som reagoval na niekotore veci akcnejsie a verim, ze v buducnosti budem reagovat este menej „bojovne“. Napriek tomu mi vsak vzdy bolo blizsie spolupodielanie sa ako boj, ale aj ten ma svoj zmysel. Konkretne na Slovensku mi velmi vadi to, ze ista skupina podobne nekvalitne zmyslajucich ludi je vo velkom nepomere a myslia si, ze "pravda sa meria velkostou jej armady" alebo ze "pravda" je iba jedna. Ked sa v takejto spolocnosti niekto uprimne priznava k pohladom na veci a nazorom, ake mame my (alebo mozno aj uplne inym nie main-streamovym), netreba chodit po boj velmi daleko... obetami prveho „utoku“ byvame my, takze nie je nepochopitlene, ak niekto udrie spat.

Spolocnost potrebuje diplomatov, aj bojovnikov, aj filozofov atd. Rozumiem vsak velmi dobre, ze hoci niekto bojuje za pre neho spravnu vec, moze z toho byt uplny opak. Proste ked v nic neveri, nieco si najde a je rad, ze ma za co bojovat a moze obhajovat svoje principy. Vtedy nie je az tak podstatne v co veri, ale hlavne, ze veri a ako velmi. Potrebuju sebarealizaciu a ta uz potom zalezi od ich povahy, pohladov a nazorov. Alebo niekto mozno skutocne bojuje za dobru vec, ale kvoli samotnemu boju a jeho sposobu sa nakoniec postupne stane tym „zlym“ on...

No a uz som aj tak napisal viac, nez som chcel, hehe.
1 0
jele jele

jele je offline (nepripojený) jele

No ja mam asi tridsať nápadov z ktorých niektoré som už prihlásil na upv SR. Možno by ťa niektorý z nich zaujal. Napríklad si predstav kombináciu nábytku s hračkou. Ide o poschodovú posteľ zostrojenú tak aby bola zároveň nákladným automobilom. Na tento dizajn nábytku vlastním autorské práva, ale to bol len taký komerčný nápad a rád by som bol, keby ho niekto realizoval, lebo ma dosť časovo vyťažujú moje ďaľšie projekty už vážnejšieho technického charakteru. Keď si myslíš, že tento nápad by mohol spĺňať novosť a atraktívnosť a to nie len na slovenskom trhu, tak sa ozvy na 0910 878 666
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Treba v prvom rade zmeniť celý svoj náhĺad na podnikanie.

Kde-kto očakáva,že začne niečo predávať ,či ponukať nejaké služby a mysli si,že automaticky MUSÍ zarabať a byť v + .

NEMUSÍ. Úspech v podnikani je podmienený niekoĺkými faktormi jednou z nich je aj pritomnosť konkurencie,ale tym by som sa zaoberal až v poslednom rade.

V prvom rade by som preskumal sam seba,či mám na to aby som podnikal,nie len finančne , ale hlavne,či vydržím pracovať 16 a viac hodin denne a či som dostatočne flexibilny a odolny voči problemom,ktoré určite pridu z každej strany.
Ďalšia vec je podnikateľský nápad,veĺa ľudí ma zdeformované nazory,že treba podnikať v tom,čo sa darí ľahko.
Pravda je,že nič nejde ľahko,z toho pravidla existuje vynimka napr. vtedy ak nejaky vplyvny strýko zamestnany vštatnej sprave dohodne svojmu synovcovi,či neteri nejaký exkluzivny job napr.upratovanie kancelarii na 2-3 hod.denne za exkluzivne peniaze, ale TOTO NIE JE PODNIKANIE.
Ďalšia vec je či chceme predavať lacné tovary a služby alebo drahé tovary aslužby.Lebo aj jedno aj druhe vyžaduje odlišny pristup.
Je ĺahko predavať niekde fĺašove pivo a na každej fĺaši zarobiť povedzme 3 koruny, ale aby ste tymto zarobili peniaze,tak treba predať niekoĺko vagonov piva a ja by som takto zarábať peniaze nechcel.
Na druhej strane predavať tovary kde je provizia od jeneho kusa niekoĺko sto euro,tam treba špecialne vedomosti nielen odborne,ale hlavne zvládnuť jednanie zo zákazníkmi a tiež vyhĺadavať takych zákaznikov.
Ďalšia vec su priestory na podnikanie,v dnešnej dobe keď k majetku poprichadzali roznymi sposobmi všelijaké živly,tak tito Vas budu na najomnom žmýkať do krvi,lebo pre nich je to ryža.
Aj to je jednym z dovodov prečo nepodnikam,tým sposobom aby som poskytoval služby pre obyvateĺstvo.
Teda všeobecne by sa to dalo zhrnuť takto: Podnikať znamena riskovať VŠETKO a uplne VABANK !
Preto je idealne ak su dvaja partneri jeden nech má klasicke zamestnanie aby mohol živiť toho,ktorý ide podnikať a všetko dava pre svoje podnikanie.
Ešte jedna vec remeslo ma zlaté dno a šikovny remeselnik vždy niečo zarobí ku ruke aby nazahynul hladom,ak má svoje vlastné priestory a nemusí platiť darmožráčovi nájom,tak može podnikať, a najlepšie vo viacerých činnostiach,vtedy jedno vykryje druhé,keď sa práve nedarí.
2 0
Miwoslav Miwoslav

Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

Vrátim sa k nápadu, ktorí tu prezentoval Jar88. Nad podobným smerom ako Jar88 tiež uvažujem už dlhšiu dobu akurát s tým rozdielom, že nechcem zhodnotiť vykúpenú pôdu (premeniť ju na obytné pozemky lebo je to zdlhavé a komplikované) ale, môj návrh tuto časť vynecháva a sústreďuje sa na čo najlepšie zhodnotenie kúpeného pozemku zhruba v tom duchu čo si opisoval ďalej , tam uvažujeme totožne. Tak asi toľko by som dodal k nápadu vynechaj to komplikované a časovo náročné a sústreď sa na to čo tam prinesie najväčší zisk a dokonca za najkratší čas, ak my rozumieš.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

linda23 Pozri príspevok
a kofy sem s tou firmou, ja ju potrebujem ako soľ...všetko čo je v mojej hlave nie je hned "konzumné" , preto to potrebujem dať do ďalšieho "spracovania", ale neviem, kto by mi s tým pomohol...

Naozaj zaujímavá téma,

možno by bolo dobre zistiť ako sa jar88 pohol vo svojich zámeroch s pozemkami, za ten čas od napísania týchto príspevkov
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať