Zavrieť

Porady

ako postupovat pri splateni zvysneho zakl. vkladu spolocnika po zapise sro

Dobry den, potreboval by som poradit. Pri zakladani s.r.o. vlani sme do spolocenskej zmuvy uviedli vklady 2 spolocnikov, ale jeden z nich splatil len 50% vkladu. A teraz by chcel splatit zvysnu ciastku. A taktiez by sme chceli zmenit obchodne meno spolocnosti.

Preto sa chcem spytat ako treba postupovat. Cital som uz rozne informacie ale nejako som si neni isty.

Staci to riesit iba dodatkom k spolocenskej zmuve, alebo je treba napisat novu spolocensku zmluvu?

Ak novu spoloc. zmluvu tak ma sa tato zmuva nejako odvolavat ze nahradza staru spolocensku zmluvu zo dna x.y.?

Dakujem vsetkym.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pri zmene obchodného mena treba novú SZ, predtým zvolať VZ.
    doplatok ZI - vklad na účet alebo dopokladnice. Konateľ musí nahlásiť splatenie vkladu (ak v OR je čiastočný rozsah splatenia uvedený).

    martin0007 je offline (nepripojený) martin0007

    martin0007
    dakujem za rychlu odpoved. Cize pokial boli vklady spravene v sk tak teraz musi SZ obsahovat tieto vklady prepocitane v EURach.

    Ak sa uzatvori nova SZ v ktorej bude zmeneny rozsah splatenia spolocnikov a obchodne meno, ma sa zmenit aj clanok "Doba na kt. sa zmluva uzatvara"? a to je v bode 2? Alebo toto zostava nezmenene nakolko ide uz o zapisanu spolocnost?

    /toto je v starej SZ/
    Doba na ktoru sa zmluva uzatvara.
    1. Tato SZ sa uzatvara na dobu neurcitu.
    2. Doba trvania spoloc. sa deli na obchodne roky. Prvy obchodny rok zacina dnom zapisu do OR, kt. navrhujeme 2.2.2008 a konci 31.12.2008.
    Dalsie obchodne roky su totozne s kalendarnymi rokmi.

    S pozdravom.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja si myslím, že rozsah splatenia nebol v SZ - teda bol, ale bol uvedený aj SPOSOB splatenia. Takže to splatenie iba konateľ oznámi do OR. V súvislosti s týmto sa SZ meniť nebude.

    Pýtal si sa na zmenu obchodného mena, s tým súvisí nutnosť aj rozhodnút aj o premene ZI a obch.podielov - tu máš plno príspevkov............. http://www.porada.sk/t88018-premena-...a-v-s-r-o.html
    a s týmito zmenami súvisí potreba zvolať VZ, rozhodnúť, spísať uznesenie a návrh na zápis zmien......
    a doložiť potrebné prílohy, medzi ktorými je aj úplné znenie SZ.

    ako postupovat pri splateni zvysneho zakl. vkladu spolocnika po zapise sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.