Zavrieť

Porady

aká bude výška materskej?

Ahojte,
potrebujem poradiť, ahľadne výšky materskej. Nástup na MD bol 10,3,2008. Toho času na RD. Pracovný pomer ukončení nebol, ale matka uvažuje, že nastúpi do TPP k priateľovi - vedenie účto, pričom pôvodný TPP nechce ukončiť, uvažuje, že sa po RD do firmy vráti. Ale čaká druhé dieťa. Chcem sa opýtať na výšku materskej. Bude ju dostávať v rovnakej výške ako prvú. Alebo jej bude počítaná z VZ z druhého TPP? Ako dlho musí druhý TPP trvať, aby sa jej materská počítala z neho, prvú mala dosť nízku.
A dosť podstatné. Ide to vôbec? Prvý zamestnávateľ ju bude evidovať ako na RD a ona bude zatiaľ u druhého pracovať na TPP? A bude môcť ďalej poberať rodičák?

Díky moc za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    1hugo1 Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebujem poradiť, ahľadne výšky materskej. Nástup na MD bol 10,3,2008. Toho času na RD. Pracovný pomer ukončení nebol, ale matka uvažuje, že nastúpi do TPP k priateľovi - vedenie účto, pričom pôvodný TPP nechce ukončiť, uvažuje, že sa po RD do firmy vráti. Ale čaká druhé dieťa. Chcem sa opýtať na výšku materskej. Bude ju dostávať v rovnakej výške ako prvú. Alebo jej bude počítaná z VZ z druhého TPP? Ako dlho musí druhý TPP trvať, aby sa jej materská počítala z neho, prvú mala dosť nízku.
    A dosť podstatné. Ide to vôbec? Prvý zamestnávateľ ju bude evidovať ako na RD a ona bude zatiaľ u druhého pracovať na TPP? A bude môcť ďalej poberať rodičák?

    Díky moc za radu
    PRedpokladám, že na tvoju otázku ti nikto nebude vedieť dať jednoznačnú odpoved. Aj som uvažovala, či by sa dalo požiadať o materské len z druhého PP, t.j. nie z prvého PP, no to tiež neviem, ako by zareagovali v SP a tiež by to bolo komplikované, ako by to urobili v prvom PP. Skôr by som povedala, že nárok uznajú len z PPč.1 práve preto, že je nižší.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Prečítala som aj tú veľkú tému materská 2009. A je to smutné niekedy.
    Zamestnankyňa ide na MD 26.8.2009. Má hrubý príjem 665 €. 24.6.2009 uzavrie ešte jeden klasický PP podľa zákonníka práce s platom 1.500 €. T.j. bude mať dva pomery.
    Podľa toho čo som sa tu dočítala, nepomôže jej to zvýšiť materskú, lebo tá sa počíta z roka 2008.
    Prosím vás, pochopila som to správne? Je to naozaj tak, že bez ukončenia prvého PP jej už nič nepomôže?
    Ďakujem.

    aká bude výška materskej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.