Zavrieť

Porady

je nakladom navigacia?

som optimista...
mam dotaz ked nemam vozidlo prihlasene na DU , vedene na svoju zivnost ani zan neplatim dan . chcela by som si kupit navigaciu mozem si to dat do nakladov? podnikam v oblasti marketingu reklamy a pod.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

rikabbb Pozri príspevok
1. ak ako súkromné tak použije paušál = kilometrovné a do nákladov viac si nič nedá a DzMV zaplatiť treba v tomto pripade PHM do nakladov nejde? len ho prikladam aby bolo vidno kolko stal benzin ale ze si kupim benzin to v tomto prvom sposobe nejde do nakladov?
Bloček o nákupe PHL ti poslúži na výpočet kilometrovného. Samotný bloček sa nezaúčtováva, je len podkladom pre výpočet teraz píšem o mojom bode č.1
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

rikabbb Pozri príspevok
1. ak ako súkromné tak použije paušál = kilometrovné a do nákladov viac si nič nedá a DzMV zaplatiť treba v tomto pripade PHM do nakladov nejde? len ho prikladam aby bolo vidno kolko stal benzin ale ze si kupim benzin to v tomto prvom sposobe nejde do nakladov?
tam ide cena bezninu sprostredkovane, cez "kilometrovné"
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Dáša_ Pozri príspevok
tam ide cena bezninu sprostredkovane, cez "kilometrovné"
Čo je to sprostredkovane ?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Manual Pozri príspevok
Čo je to sprostredkovane ?
no predsa to, že do nákladov nedávaš priamo bloček, ale len pomocou neho počítaš "kilometrov"
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

rikabbb Pozri príspevok
blanka a este dotaz ked si ho nedam do majetku ani neprepisem na seba len by som si ho prihlasila na DU zaplatila dan atd mozem si v tomto pripade dat opravy vozidla do nakladov? som si myslela ze v tomto pripade nie...ze mozem robit len tie cestaky a robit si pausalne nahrady a davat si phm do nakladov ...mozem si v tomto pripade davat aj opravy vozidla do nakladov? ked ho nemam v majetku a nie je prepisane na mna? neviem ci som sa spravne vyjadrila ...
V technickom preukaze je napísaný manžel? Auto máte v bezpodielovom spoluvlastníctve?
0 0
rikabbb rikabbb

rikabbb je offline (nepripojený) rikabbb

som optimista...
Manual Pozri príspevok
Bloček o nákupe PHL ti poslúži na výpočet kilometrovného. Samotný bloček sa nezaúčtováva, je len podkladom pre výpočet teraz píšem o mojom bode č.1
jasne dakujem
0 0
rikabbb rikabbb

rikabbb je offline (nepripojený) rikabbb

som optimista...
Dáša_ Pozri príspevok
no predsa to, že do nákladov nedávaš priamo bloček, ale len pomocou neho počítaš "kilometrov"
uz rozumiem dakujem vam vsetkym ste super...idem spat dobru noc
0 0
rikabbb rikabbb

rikabbb je offline (nepripojený) rikabbb

som optimista...
Blankake Pozri príspevok
V technickom preukaze je napísaný manžel? Auto máte v bezpodielovom spoluvlastníctve?
ano presne tak....
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

rikabbb Pozri príspevok
ano presne tak....
Takže s prepisom si nemusíš robiť starosti, môžeš ho použiť na podnikanie (lebo do technického preukazu sa zapisuje len jedna osoba, aj keď ho vlastníte spolu ako manželia). Len sa musíš rozhodnúť, či ho vložíš "celé" do majetku a môžeš si uplatniť všetky náklady s ním súvisiace, alebo či ho budete používať na súkromné aj podnikateľské účely a budeš uplatňovať "kilometrovné". Zváž, do akej miery ho budeš používať na podnikanie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nestačím sa čudovať,ako nekontrolovateľne sa táto debata rozbehla mimo témy........
pôvodne to bolo o navigácii...................
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

KEJKA Pozri príspevok
nestačím sa čudovať,ako nekontrolovateľne sa táto debata rozbehla mimo témy........
pôvodne to bolo o navigácii...................
No hej, lenže s tým súvisí aj to auto - rikabbb sa na to pýtala ešte aj v inej téme
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Teraz sme uz asi Rikabb celkom doplietli. Myslim, ze Kejka ma pravdu, ze na navigaciu sa nemusime pozerat uzko len v suvislosti s vozidlom, je pravda, ze s prizmurenim oka sa da pouzit aj chodcom ako mapa, cize zato platit dan z motorovych vozidiel by bol nezmysel a este aj v pripade, ze vozidlo nebude cele v podnikani, podla mna ani navigacia nemoze ist do nakladov, keby sme sa nu divali len z pohladu motoroveho vozidla a jeho sucasti. Celkove naklady mozno uplatnit len, ked auto vlozim do podnikania a samozrejme zaplatim dan. Pokial ale uvazuje aj o uhrade nakladov na auto v suvislosti s podnikanim, to je celkom iny problem. Ten je tu uz ale rozobraty, nebudem to cele opakovat. Dufam, ze sa na to divam spravne, ak nie , opravte ma, prosim.
Naposledy upravil tetrisss : 17.06.09 at 04:16
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať