Zavrieť

Porady

Zatelpenie sikmej strechy - hrubka ?

Dobry den, viete mi niekto prosim poradit idealnu hrubku mineralneho zateplovecieho systemu knaufinsulation na sikmu strechu ? Strecha je plechova. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    apx Pozri príspevok
    Dobry den, viete mi niekto prosim poradit idealnu hrubku mineralneho zateplovecieho systemu knaufinsulation na sikmu strechu ? Strecha je plechova. Dakujem.
    Po porade s mojou nevestou-čakateľkou odporúčam to záleží od toho, či je to novostavba, alebo rekonštrukcia, ale všeobecne sa dá zhodnotiť, že najideálnejšie je minimálne 18+6 cm. Skladba izolácia závisí aj od hrúbky krokvy, aj vzdialenosti krokiev od seba. Ostatné v SS.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    Zavisi ako su zaizolovane steny a ake su okna. Ale pod 30cm by som dnes uz nesiel...lebo tam uz neskor nebudes pridavat, na steny vzdy pridas lahko, okna tiez lahko vymenis.

    radenko je offline (nepripojený) radenko

    radenko
    Môj názor je, že by to nemalo byť menej ako 25 cm. Pre viac ako 25cm už náklady neodpovedajú úsporám (mám na mysli tých +5 cm). Riešil by som to podľa šírky krokvy 16+10 alebo 18+6, ale max 18+10 .
    Naposledy upravil radenko : 17.06.09 at 19:52

    Zatelpenie sikmej strechy - hrubka ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.