Zavrieť

Porady

Poistenie v nezamestnanosti

Ahojte, potrebujem poradiť s poistením v nezamestnanosti. Manželka je SZČO. Od 05.03.2008 si dobrovoľne platí poistenie v nezamestnanosti. Predtým ešte nikdy nepracovala. Má vôbec zmysel platiť toto poistné? Aké z neho plynú výhody? Aké sú doby poistenia, aby vôbec niečo dostala?
ďakujem všetkým vopred za vaše odpovede
Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Lenka, ty si možno o tejto povinnosti nevedela. Ja som však "svojich" na to upozorňovala, nikto nechcel platiť navyše ani korunu. Po pár rokoch sa zobudili a nadávajú na UP rovnako ako ten "tvoj" živnostník.
To áno, Veronika... a vieš, ja sa im ani nečudujem, lebo nikto z tých "našich" živnostníkov by si pred pár rokmi ani len vo sne nepomyslel, že sa zobudí do takej doby,aká nastala teraz... ale istota je "guľomet" ako sa hovorí a trebalo sa dať aj pripoistiť...
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Nadväzujem na túto tému a chcem sa spýtať:
Tí čo si platia dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti od minulého roku z min.VZ a nakoľko sa v r.2010 tento základ zmenil, či je treba si tento základ zmeniť formou reg.listu FO na SP ( zmena ) alebo len automaticky platiť od 01.01.2010 sumu 6,30 €. Ďakujem.

Zuzana
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

otázka Pozri príspevok
Nadväzujem na túto tému a chcem sa spýtať:
Tí čo si platia dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti od minulého roku z min.VZ a nakoľko sa v r.2010 tento základ zmenil, či je treba si tento základ zmeniť formou reg.listu FO na SP ( zmena ) alebo len automaticky platiť od 01.01.2010 sumu 6,30 €. Ďakujem.

Zuzana
nepotrebuješ nahlasovať zmenu, len od 01/10 začneš platiť z minima (prvýkrát do 8.2.10)
0 0
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
fajn prečítal som všetky príspevky len som tu nenašiel či si môže dobrovoľne szčo platiť pois. v nezam. viac ako tie 2 % z VZ , teda keď si szčo platí ostatné odvody z minimálnej mzdy ? a tiež rovnaká otázka v prípade nemocen. poistenia , teda môže si dobrovoľne len na NP platiť viac ked všetky ostatne odvody nechá minimálne ? ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Z.E.Ú.S. Pozri príspevok
fajn prečítal som všetky príspevky len som tu nenašiel či si môže dobrovoľne szčo platiť pois. v nezam. viac ako tie 2 % z VZ , teda keď si szčo platí ostatné odvody z minimálnej mzdy ? a tiež rovnaká otázka v prípade nemocen. poistenia , teda môže si dobrovoľne len na NP platiť viac ked všetky ostatne odvody nechá minimálne ? ďakujem
DPO v nezamestnanosti si určuje výšku VZ sama - môže byť podstatne viac ako min. VZ. To isté platí aj pre dobrovolné nem. poistenie. Tu treba dať pozor, pokial by chcela isť na maximum, prihlásiť sa len vo výške rozdielu medzi povinným poistením a maximom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať