Zavrieť

Porady

Ako liečiť kocúrikovu nádchu?

ahojte,

poprosím o praktickú radu ako pomôcť malému 3 mesačnému kocúrikovi sa zbaviť nádchy?
Nežiadam žiadne lieky, ani iné procedúry pre značkové mačky.
Hlavne niečo z vlastnej skúsenosti (s mačkou, kocúrom).

Ďakujem vopred za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Toto somm nasiel na nete :

    Otázka : Moje mačičky dostali nádchu. Kýchajú a kašlú. Jedna mi už uhynula. Dá sa s tým niečo robiť? Môžem tejto chorobe predísť? O čo vlastne ide? Tie ostatné majú šancu na prežitie?
    Odpoveď : Neviem síce aké su staré,ale môže sa jednať o vírusové ochorenie ( inf.rhinotracheit.,Chlamydiozá ,resp. Kalcivírus. inf.mačiek.) Všetky sú veľmi nebezpečné.Ak sa zachytia v počiat.štádiu je nádej ,že intenz.terapiou -symptom. sa dá niečo zachrániť.Pomôcť môže aj hyperimúnne sérum. V každom prípade je rozhod.čas , kedy a v akom stave sa dostanú do rúk veteri.lekára.Prevencia -vakcinácia.

    Pomohol som...?

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    No a ja z vlastnej skúsenosti: Mačka prskala a mala nádchu. Veterinár nám dal antibiotiká. Platili sme nieči cez 200,- Sk a mačka je zdravá.
    Kedysi bol náš pes dalmatín chorý, mal asi chrípku. Keďže som mala aj ja, liečili sme sa spoločne. Antibiotiká som nemala, ani dalmatín nemal. Varila som si čaj, aj on dostal. Mala som kvapky do nosa Pamykon, aj jemu som dávala. Ja som mala Paralen, aj on ho mal. Vyzdravel o čosi skôr ako ja.
    Toto bol však ojedinelý prípad, inak chodíme vždy k veterinárovi.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    ludo_centrum Pozri príspevok
    ahojte,

    poprosím o praktickú radu ako pomôcť malému 3 mesačnému kocúrikovi sa zbaviť nádchy?
    Nežiadam žiadne lieky, ani iné procedúry pre značkové mačky.
    Hlavne niečo z vlastnej skúsenosti (s mačkou, kocúrom).

    Ďakujem vopred za odpovede
    U malých mačičiek sa často vyskytujú virózy.Prejavujú sa soplíkmi, prskaním, karpavými očkami,alebo "uťuťaným" noštekom.
    Ak sa nevylieči, prechádza na pľúca,mačka ťažšie dýcha a môže sliniť. Môže zomrieť zadusením.
    Ak máte viac mačiek, môžu to dostať všetky.
    Pomôže veterinár antibiotikami- injekciou. Zväčša zaberie 1-2 (trojdňové).

    Mám to vyskúšané,po pár dňoch je mačiatko k nepoznaniu
    Injekcia zaberie, infekcia sa zväčša viac nevráti.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    najlepšie je keď vyhladáte zverolekára, on mu na to niečo dá a je to

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Máme štvormesačného kocúrika - britská modrá. Keď sme ho priniesli domov ako osemtýždňové mačiatko, hrozne sme ho rozmaznali a teraz si s ním neviem rady. Už potrhal všetky retiazky na žalúziách, behá mi kade sa mu zachce a na zvýšený hlas nereaguje. Jedine v čom je disciplinovaný, tak to je používanie toalety. Vie mi niekto poradiť ako vychovať mačku? Máme aj psa - rottweilera, ale s ním neboli pri výchove absolútne žiadne problémy, ale zrejme výchova psa je jednoduchšia a menej náročná.
    Ďakujem za každú radu.

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    lenkam68 Pozri príspevok
    Máme štvormesačného kocúrika - britská modrá. Keď sme ho priniesli domov ako osemtýždňové mačiatko, hrozne sme ho rozmaznali a teraz si s ním neviem rady. Už potrhal všetky retiazky na žalúziách, behá mi kade sa mu zachce a na zvýšený hlas nereaguje. Jedine v čom je disciplinovaný, tak to je používanie toalety. Vie mi niekto poradiť ako vychovať mačku? Máme aj psa - rottweilera, ale s ním neboli pri výchove absolútne žiadne problémy, ale zrejme výchova psa je jednoduchšia a menej náročná.
    Ďakujem za každú radu.
    pár riadkov z internetu....

    Každé mačiatko je živý tvor s jedinečnou povahou. Malé mačiatko je ako malé dieťa. Tak ako si mačiatko vychováte, takej dospelej mačky sa dočkáte. Takže nerobte nič čo nechcete robiť do konca života, pretože mačka sa toho bude všemožne dožadovať. A odúčanie je veľmi ťažký proces .
    Nečakajte, že vás mačka bude poslúchať na slovo! Aj keď vie čo od nej vyžadujete, každá mačka sa drží zásady " žiadne pravidlá nedodržujem"
    Izbové kvety sa veľmi často stávajú pravidelným terčom zábavy mačičky, hlavne v detskom veku, minimálne ich bude okusovať. Bude ich potrebné dať na miesta, kam sa nedostane a takých miest veľa nie je .
    Mačky radi skáču na stôl, skrine a nábytok. Používajú ich ako rozhľadňu, aby im náhodou niečo neuniklo a zároveň je to pre nich útočisko a dodáva im pocit bezpečia. Pre mačku je nepochopiteľné, ak by ste sa jej to snažili zakazovať. Mačky potrebujú škriabať. Ak nechcete, aby na to používali nábytok, je potrebné, aby v každej izbe bolo aspoň malé škrabadlo (min. 120 cm vysoké, aby vyhovovalo aj dospelej mačke). A ak si myslíte, že neposlušné mačiatko proste vyhodíte za dvere a budete ho ignorovať, ste na omyle. Asi ste ešte nepočuli žalostný plač, mňaukanie a škriabanie na dvere. Naozaj je to na nevydržanie. Je vhodné si zaobstarajte knihu o mačkách, kde nájdete dobré rady o starostlivosti, niečo o správaní mačiek a podobne...
    Každá mačka je individuálny jedinec, takže má aj svoje "zvyky". Už čoskoro po príchode vás zoznámi so svojimi požiadavkami na chod domácnosti ), napr. čo a kedy rada papká, kedy sa rada škrabká a kde bude spávať a pod. Týmto som nechcela povedať, že mačky sú neskutočné potvory, ale že sú to živé tvory, ktoré majú vlastný životný štýl. Mačky sú úžasné, zábavné, prítulné a priateľské.

    Odporúčam trpezlivosť, prísny režim, ak to nepomôže..darovať blízkej osobe, ktorá bude chutné mačiatko mať rada.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lenkam68 Pozri príspevok
    Máme štvormesačného kocúrika - britská modrá. Keď sme ho priniesli domov ako osemtýždňové mačiatko, hrozne sme ho rozmaznali a teraz si s ním neviem rady. Už potrhal všetky retiazky na žalúziách, behá mi kade sa mu zachce a na zvýšený hlas nereaguje. Jedine v čom je disciplinovaný, tak to je používanie toalety. Vie mi niekto poradiť ako vychovať mačku? Máme aj psa - rottweilera, ale s ním neboli pri výchove absolútne žiadne problémy, ale zrejme výchova psa je jednoduchšia a menej náročná.
    Ďakujem za každú radu.
    Nič iné nepomáha, jedine trpezlivosť, príkazy, zákazy...a samozrejme zvýšený hlas. Ak nepomáha, tak zľahka capnúť napr. zrolovanými novinami, či handrou.(samozrejme nemyslím silou, ale kvôli efektu). Nepoužívať ruku, aby sa potom zvieratko nebálo rúk, či pohladkania.
    A opakovať, opakovať, pokým zviera nepochopí, čo môže a čo nie.

    Tiež mám doma psa, aj mačky. So psami je ľahšia práca, mačky sú "samostatné , svojské a hrdé osobnosti". Rovnaký úspech s poslušnosťou ako u psa je asi ťažko dosiahnuteľný...ale dajú sa tiež naučiť.
    Naše mačky sú tiež rozmanané, ale aj poslúchajú (ked sa im chce) , ale ked skríknem, hned vedia, že je zle a sekajú dobrotu

    Mačka často robí neplechu, ked sa nudí a vyžaduje pozornosť. Hlavne malému mačiatku sa treba venovať, hrať sa s ním, unaviť ho.
    Prípadne mu kúpiť hračky s ktorými sa zahrá ( naše milujú kancelárske spinky, šuchotavé cukríky a malé plyšáčiky)

    lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

    lenkam68
    Ďakujem za radu, darovanie neprichádza do úvahy, neviem si už predstaviť, že by náš miláčik nebol doma, keby sme prišli s manželom z práce. Takže sa obrním svätou trpezlivosťou a budem čakať až dospeje a hádam sa začne chovať ako pravá britská mačka.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Na www.martinus.sk nájdeš veľa príručiek, ako vychovávať mačičky. Ja som si kúpila knihu Hodná kočka - nemožné chování. Oplatí sa. Je tam návod, ako naučiť mačku, aby aj keď je sama doma, nerobila to, čo nechceš. Základnými nástrojmi na "výcvik" mačky je hluk a voda.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.