Zavrieť

Porady

manželke končí rodičovská dovolenka

Zdravím poraďákov. Môj syn sa narodil 31.7.2006. Manželke teda končí RD 31.7.2009. Do škôlky syna zoberú až od 1.9. a vtedy manželka nastupuje aj do práce. Čo v auguste? Má sa nahlásiť na úrad práce? Ako je to s odvodmi do soc. a zdrav. poisťovne?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    kiri4444 Pozri príspevok
    Zdravím poraďákov. Môj syn sa narodil 31.7.2006. Manželke teda končí RD 31.7.2009. Do škôlky syna zoberú až od 1.9. a vtedy manželka nastupuje aj do práce. Čo v auguste? Má sa nahlásiť na úrad práce? Ako je to s odvodmi do soc. a zdrav. poisťovne?
    Ďakujem
    Ona nastupuje do práce, kde predtým pracovala? Teda je stále v pracovnom pomere, len čerpá RD?

    Alebo je momentálne nezamestnaná a od 1.9. jej začína nový pracovný pomer?

    To je taký malý, ale dosť podstatný detail....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    kiri4444 Pozri príspevok
    Na materskú odchádzala z práce do ktorej sa vracia
    Do prace musi nastupit po ukonceni RD, teda 1.8.
    Nemoze sa bez ukoncenia pracovneho pomeru registrovat na urade prace.
    Moze poziadat o "predlzenie" RD, ale bude bez prijmov v auguste.

    Zacinaju vam standardne problemy skolko a skolopovinnych deti, ktore ich rodicia riesia kazdy rok: kam s dietatom pocas prazdnin.

    Manzelka ma urcite narok na nejaku dovolenku. Nech si zisti u zamestnavatela, na kolko dni a nech poziada o jej vycerpanie v auguste. Dalsie dni si vezmite dovolenku a zostante so synom vy alebo stari rodicia.

    Zial, takto to riesi x tisoc rodicov kazde prazdniny, delena dovolenka kvoli detom.

    kiri4444 je offline (nepripojený) kiri4444

    kiri4444
    ivka70 Pozri príspevok
    Do prace musi nastupit po ukonceni RD, teda 1.8.
    Nemoze sa bez ukoncenia pracovneho pomeru registrovat na urade prace.
    Moze poziadat o "predlzenie" RD, ale bude bez prijmov v auguste.

    Zacinaju vam standardne problemy skolko a skolopovinnych deti, ktore ich rodicia riesia kazdy rok: kam s dietatom pocas prazdnin.

    Manzelka ma urcite narok na nejaku dovolenku. Nech si zisti u zamestnavatela, na kolko dni a nech poziada o jej vycerpanie v auguste. Dalsie dni si vezmite dovolenku a zostante so synom vy alebo stari rodicia.

    Zial, takto to riesi x tisoc rodicov kazde prazdniny, delena dovolenka kvoli detom.
    No, mna ani tak nezaujima prijem (mimochodom v auguste este dostane posledny rodicovsky prispevok za jul ), ale zaujimaju ma odvody. Kedze uz v auguste nebude na RD a nastupi do zamestnania az v septembri, musi si zaplatit odvody sama, alebo ma ist nieco do soc. a zdrav. poistovne nahlasit a zaplatia to ten mesiac za nu?

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    kiri4444 Pozri príspevok
    Zdravím poraďákov. Môj syn sa narodil 31.7.2006. Manželke teda končí RD 31.7.2009. Do škôlky syna zoberú až od 1.9. a vtedy manželka nastupuje aj do práce. Čo v auguste? Má sa nahlásiť na úrad práce? Ako je to s odvodmi do soc. a zdrav. poisťovne?
    Ďakujem
    Ak nastupuje do tej istej práce, tak RD môže čerpať ozaj len do 31.7.09, potom by mala nastúpiť. Predlžiť RD sa v zamestnaní dá len ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdr.stavom.

    Má možnosť bud:
    - čerpať starú dovolenku, príp. dovolenku, na ktorú by jej mal vzniknúť nárok do konca roku 2009 (ak s tým bude zamestnávatel súhlasiť, tak jej ju môže poskytnúť aj pred vznikom nároku na túto dovolenku)
    - požiadať o neplatené volno, no v takom prípade musí zamestnávatel zaplatiť za nu za ten 1mesiac zdr.poistenie z minima (to sa však v ročnom zúčtovaní ZP vráti) a ak by chcela byť dôch.poistená ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov, tak by si musela dať sama prihlášku v SP podla bydliska najneskôr 1.8.09 a potom odhlášku do 8dní od ukončenia t.j. od 31.8.09 (ak od 1.9.09 ju vedú ako dôch.poistenú ako zamestnanca).
    - príp. kombinácia dovol.+NV
    - príp. kombinácia dovol + očr, PN ak by bol dôvod.

    Alebo ako to majú v pláne urobiť. Dúfam že nechce ukončiť PP a potom začať nový!

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A co sa tyka prijmu, v auguste dostane matersku , ale ked zacne pracovat az od septembra, vyplatu dostane az v oktobri.

    manželke končí rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.