Zavrieť

Porady

Vyhrali ste konkurz na miesto riaditeľa MŠ? A čo ďalej?

Ahojte všetci. Je tu niekto, prosím Vás, čo už má po výberovom konaní na riaditeľa materskej školy zriadenej obcou? Myslím úspešne. A človek, ktorý strieda bývalého riaditeľa. Chcem sa opýtať, aký je ďalší postup? Na čo si musí novovymenovaný riaditeľ dať pozor? Ako prebieha odovzdávanie inventáru, dokumentácie... Je potrebné, aby bola pri preberaní aj nejaká tretia osoba, nezaujatá? Napríklad rada školy? A čo všetko sa preberá? Ak by ste mali pochybnosti o stave inventáru, financií, vedení dokumentácie, čo by ste robili? Je pri odovzdávaní a preberaní majetku aj zriaďovateľ? Asi veľa otázok naraz, ale radšej sa opýtam, ako potom riešiť ťažkosti. Vďaka.
Usporiadat
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Fany1000 Pozri príspevok
No :-) a teraz som ostala taká zaskočená, že už ani neviem, čo som sa chcela opýtať. A neviem ani to, či sa ešte chcem opýtať. Myslím si, že som si veci zisťovala slušným spôsobom a môžem povedať, že pred výberovým konaním som "zliezla" všetky možné stránky, zákony, vyhlášky, usmernenia, ale na mnohé veci som odpoveď nenašla. Som pedagóg, nie právnik, preto hľadám pomoc, kde sa dá. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli.
Fany, keď prídeš na to, čo si sa chcela dnes opýtať , tak daj vedieť. Držím Ti palce v tvojej novej funkcii, keby si bola právnikom nemohla by si byť riaditeľkou MŠ, ale si pedagóg s praxou, si tá čo sa radšej opýta, ako keby potom búchala o hlavu - a to sú dobré predpoklady byť riaditeľkou.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
BABYstar Pozri príspevok
Neviem ako si prešla výberovým konaním, a ako si sa pripravovala na výberové konanie,keď neovládaš právne predpisy a zákony.To je jedna z podmienok ,ktorú musíš ovládať.


Nemusí ich ovládať, nikto nesype právne predpisy a zákony z rukáva, stačí keď vie kde to má hľadať!!!!
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Fany1000 Pozri príspevok
No :-) a teraz som ostala taká zaskočená, že už ani neviem, čo som sa chcela opýtať. A neviem ani to, či sa ešte chcem opýtať. Myslím si, že som si veci zisťovala slušným spôsobom a môžem povedať, že pred výberovým konaním som "zliezla" všetky možné stránky, zákony, vyhlášky, usmernenia, ale na mnohé veci som odpoveď nenašla. Som pedagóg, nie právnik, preto hľadám pomoc, kde sa dá. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli.

Nerob si z toho ťažkú hlavu, a kľudne sa pýtaj, vieš ako sa hovorí, viac hláv viac rozumu, a keď budeme vedieť poradíme. Judita má pravdu nie si právnik ale pedagóg, keby sme všetci ovládali právne predpisy a zákony z pamäti, chádk právnici by zomreli od hladu, čo by robili
0 0
Reve Reve

Reve je offline (nepripojený) Reve

Ahojte,
v súvislosti riaditeľom MŠ - uzatvára sa zmluva na dobu neurčitú a po skončení a ďalšom nezvolení keď nie je miesto v MŠ ako učiteľka tak odchádza - aj s odstupným????
Ďakujem
reve
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Reve Pozri príspevok
Ahojte,
v súvislosti riaditeľom MŠ - uzatvára sa zmluva na dobu neurčitú a po skončení a ďalšom nezvolení keď nie je miesto v MŠ ako učiteľka tak odchádza - aj s odstupným????
Ďakujem
reve
Uzatvára sa pracovná zmluva lebo spraví sa dodatok k pracovnej zmluve na dobu určitú t. j. na jedno funkčné obdobie.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ahojte. Ak viete poraďte mi. V ZŠ s MŠ s právnou subjektivitou sa menila riaditeľka i ekonómka. Ako je to s mimoriadnou účtovnou závierkou a mimoriadnou inventarizáciou. Je ekonómka povinná ju urobiť? Ja si myslím, že áno, no nemám kedy sa hrabať v zákonoch a hľadať paragrafy.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
blazonko Pozri príspevok
Ahojte. Ak viete poraďte mi. V ZŠ s MŠ s právnou subjektivitou sa menila riaditeľka i ekonómka. Ako je to s mimoriadnou účtovnou závierkou a mimoriadnou inventarizáciou. Je ekonómka povinná ju urobiť? Ja si myslím, že áno, no nemám kedy sa hrabať v zákonoch a hľadať paragrafy.
Ano pri zmene riaditeľa školy, sa robí zápisnica o odovzdávaní školy existuje na to tlačivo zo Ševtu a súčasťou tejto zápisnice je aj majetok školy, takže sa musí vykonať mimoriadna inventarizácia majetku školy, pohľadávok aj záväzkov.
0 0
Fany1000 Fany1000

Fany1000 je offline (nepripojený) Fany1000

No, ono jedna vec je, čo sa má robiť a druhá vec je prax. Aj ja som riešila niečo podobné pred časom. Bola som nadupaná informáciami, ale veľa vecí mi bolo na nič. My nie sme právny subjekt, musela som žiadať veci od zriaďovateľa. Sľúbil mi inventarizáciu a ešte veľa iných vecí, ale nakoniec som škôlku preberala sama. Poslali zástupcu obce, ktorý prišiel hodinu po dohodnutej hodine, sadol si na stoličku a rozprával nám o nenormálnej dobe. Takže, teraz trčím celé dni v robote a doťahujem veci, ktoré sme nemali. A poviem vám, že veľa vecí doriešiť nie je ochotný ani zriaďovateľ! Ale verím, že takých prípadov, ako sme my je málo a všetkým sa vám super darí. Prajem vám to.
0 0
Lucka A Mirko Turčinoví Lucka A Mirko Turčinoví
y som sa ešte raz spýtala, (lebo otázka tu padla, ale odpoveď nie) , či má mš bez pr. subj. svoj vlastný účet, ale logika mi hovorí , že nie.Tak ako to je? Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať