Zavrieť

Porady

Krivá výpoveď na mieste činu pri rekonštrukcii DN

Dobrý deň, nečítal som všetky príspevky a tak ste sa už tomuto možno niekedy venovali.V podstate sa jedná o dopravnú nehodu. Otec je vynikajúci chirurg v jednej z krajských nemocníc, poctivejšieho človeka morálne aj odborne nepoznám, ale stať sa môže každému ako sa čoskoro dočítate. V obci šlo po chodníku viac skupín chodcov, z ktorých nik nemal tendenciu náhle vkročiť na vozovku. NEďaleko bol totiž prechod. Otec prešiel s mamou v aute z opačného smeru cez ten prechod, ako vždy pred ním spomalil a prešiel cez neho ďalej, blížiac sa k tej skupine chodcov idúcich chodníku vpravo od ich auta. Asi 20 m za prechodom z tej skupinky vybehla náhle dievčina(okolo 20 rocna) a samozrejme rovno po auto.. Našťastie šiel pomaly a dievke sa nestalo nič vážnejšie, okrem toho že sa doudierala. Mama okamžite vybehla aj s otcom z auta na pomoc, zdvihli jej mobil zo zeme, naložili ju do auta a odviezli do blizkej nemocnice, kde jej dal otec urobiť okamžite všetky vyšetrenia vrátane magnetickej rezonancie a skrátka maximum urobil čo sa dalo...nechali si ju na pozorovanie ale nebol dovod dlhsie ostat na PN tak sla domov, s tym ze jej navrhol rehabilitaciu ze jej vybavi, ale odmietla, lebo vraj ma prednasky a nemoze vymeskat skolu.(VS). Po par dnoch ju osobne navstivili aj s mamou, oco jej dal 200 eur za poskodenu vetrovku a nazval to aj bolestne alebo tak nejak...Baba tvrdila ze nevie preco nesla cez prechod...vravela ze si nic nepamata..Po vyse mesiaci (minuly tyzden) sa konala rekonstrukcia nehody, kde si zrazu spomenula ze sla cez prechod co bolo hnusne ucelove klamstvo a asi o 3 tyzdne po nehode si vybavila PN hoci ocovi tvrdila ze ju nepotrebuje , zrejme v suvislosti s tym, ze jej to poradil nejaky rodinny pravnik o ktorom sa zmienila uz skor a tym padom sa cely priestupok zmenil na trestne konanie s ublizenim na zdravi a je to teda tvrdenie proti tvrdeniu. Existuju v pravnej praxi nejake sposoby ako taketo falosne tvrdenia spravodlivo riesit? Je mozne ze otec po dlhorocnej praxi pride o robotu kvoli nejakej soplavej zabe co si neuvedomuje kam az siaha to nerozvazne klamstvo? Kym ona spekulovala ako z neho urobit bezohladneho sofera, tak ani neviem kolkym ludom zachranil zivot. A to tvrdim bez prehanania, lebo sa venuje obzvlast tazkym pripadom. Mrzi ma to cele hrozne kvoli tomu ze ho poznam a viem ze si toto fakt nezasluzil. Nejaku pravnicku uz oslovil, ale ta je daka nemastna neslana...uz sme z toho dost nestastni vsetci a dievka uz v duchu kalkuluje kolko z toho vytlcie. Ani si nedokazem predstavit ze by toto mohol prehrat,ale ked v dnesnom svete je vsetko naopak. Ak sa najde nejaka rada,alebo skusenost tak budem rad.Vdaka.
Peto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tutiola je offline (nepripojený) tutiola

    obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac tutiola
    Keďže píšeš o rekonštrukcií priebehu DN je jasné, že na mieste DN boli policajti a majú zadokumentovanú DN a zaznamenanú prvotnú výpoveď spomínaného dievčaťa. Dá sa to porovnať a žiadať od nej vysvetlenie. Nechápem však prečo otec platil dievčaťu za poškodenú vetrovku, ak DN spôsobila práve ona.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Dobre by bolo najst aj ineho svedka z tej skupiny chodcov ktory by mohol nestranne vypovedat o mieste cinu. Je to dost dolezite, mam s tym skusenosti, v opacnom pripade je mozne vselico, chodec je vzdy v pozicii ublizeneho.
    V tom case sa pri nej pristavil nejaky chodec co siel okolo a je mozne ze ho prave ona pouzije proti otcovi. Ja si myslim ze ona prave telefonovala a z nerozvaznosti sa vychytila krizom cez cestu. Mas pravdu, svedkovia su najdolezitejsi v tomto pripade ale ked vtedy nasim slo hlavne o to aby bola ok a okamzite ju viezli na urgent. Ked to je o tom, ze az potom sa clovek triezvo pozera na celu udalost a vynaraju sa rozne ine sposoby riesenia celej situacie. To je sila ze v dobe ked kazdy druhy zdrhne z miesta cinu sa da z poctiveho cloveka spravit opak. Za nasim autom vtedy vraj zastala aj suseda z nasho vchodu..zhodou okolnosti ocna lekarka a zistovala ze co sa stalo a ci je vsetko v poriadku, ale to uz baba sedela v aute a tak nebolo casu na vysvetlovanie. Cely cas sa snazim oca presvedcit aby siel za nou a poprosil ju nech ide svedcit...Uz len to, ze jej auto zastalo za prechodom svedci o tom ze ju oco nemohol zrazit na prechode..on sa ale bal aby sa to neroznieslo po nemocnici alebo neviem co...skratka to podcenil a neoslovil ju..som sa s nim takmer pohadal kvoli tomu...To je uz jednoducho taka povaha,ale asi ani sam netusil ze to takto moze daleko zajst.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Presvedc otca, musi majst inych svedkov, ver mi, hovorim, bohuzial som to v rodine zazila uz dvakrat a vzdy pomohli nestranni svedkovia, uplne cudzi ludia, ktori videli nehody. V opacnom pripade by to bolo dopadlo ovela horsie, este raz, takmer je zakon, ze ublizeny je vzdy chodec, hoci urcite to nie je v skutocnosti tak, kazdy sofer o tom moze rozpravat, ja sa inak hocikedy za volantom zamyslam, ci aj ja, ako chodec, som taky idiot.
    Naposledy upravil tetrisss : 21.06.09 at 10:43
    Dakujem. za nazory.Presvedcim a ked to nepojde tak skocim za susedou sam a vysvetlim jej to. Chodci maju tiez svoje povinnosti ktore zo zakona vyplyvaju:
    §53
    (3) Mimo priechodu pre chodcov sa smie cez vozovku
    prechádzať len kolmo na jej os. Chodci smú prechádzať
    cez vozovku mimo priechodu pre chodcov, len ak
    s ohľadom na vzdialenosť a rýchlosť jazdy prichádzajúcich
    vozidiel nedonútia ich vodičov na zmenu smeru
    alebo rýchlosti jazdy.
    (4) Pred vstupom na vozovku sa chodec musí presvedčiť,
    či takmôže urobiť bez nebezpečenstva, a len čo
    vstúpi na vozovku, nesmie sa tam bezdôvodne zdržiavať
    ani zastavovať. To platí na priechode pre chodcov
    i mimo neho. Chodec nesmie prekonávať zábradlie ani
    iné zábrany.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    Kedze sa jednalo o rekonstrukciu tak to bolo hlasene dodatocne. Kto to hlasil? Vypovedala aj ona? Ako? Suhlasim so svedkami. Tich potrebuje a co najviac. Znie to hnusne ale profesionalna deformacia ho donutila urobit chybu. Keby volal zachranku tak aj to su svedkovia. Je tam sanca ale treba ju chytit na drobnostiach.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    [QUOTE=EL_Caballero;1078780]... blížiac sa k tej skupine chodcov idúcich chodníku vpravo od ich auta. Asi 20 m za prechodom z tej skupinky vybehla .....
    keďže to bola skupina, museli byť aspoň traja. Išli z nejakej akcie, predsa to musel niekto z nich vidieť a tá dievčina by tiež mala vedieť s kým išla a kde bola.
    Pritom čo píšeš o otcovi to nevyzerá pre neho veľmi ružovo, "schopný" advokát by ho z toho dostal.
    Bude veľa záležať ako bolo popísané zranenie, teda lokallizácia zranení na tele poškodenej, z ktorých sa dá usúdiť akým smerom sa pohybola z chodníka na vozovku. Zrejme slečna využila silný otras mozgu, čo uviedla hneď ako prišli vaši k nej, a z toho bude všetko jej tvrdenie vychádzať.
    Stanovisko súdu je isté, motorové vozidlo je pevnejšie a môže spôsobiť zranenia. Nečakané vbehnutie do vozovky by bolo vtedy keď by otec nebol videl skupinu chodcov. Mali by sa advokáti dohodnúť.

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    EL_Caballero Pozri príspevok
    Dobrý deň, nečítal som všetky príspevky a tak ste sa už tomuto možno niekedy venovali.V podstate sa jedná o dopravnú nehodu. Otec je vynikajúci chirurg v jednej z krajských nemocníc, poctivejšieho človeka morálne aj odborne nepoznám, ale stať sa môže každému ako sa čoskoro dočítate. V obci šlo po chodníku viac skupín chodcov, z ktorých nik nemal tendenciu náhle vkročiť na vozovku. NEďaleko bol totiž prechod. Otec prešiel s mamou v aute z opačného smeru cez ten prechod, ako vždy pred ním spomalil a prešiel cez neho ďalej, blížiac sa k tej skupine chodcov idúcich chodníku vpravo od ich auta. Asi 20 m za prechodom z tej skupinky vybehla náhle dievčina(okolo 20 rocna) a samozrejme rovno po auto.. Našťastie šiel pomaly a dievke sa nestalo nič vážnejšie, okrem toho že sa doudierala. Mama okamžite vybehla aj s otcom z auta na pomoc, zdvihli jej mobil zo zeme, naložili ju do auta a odviezli do blizkej nemocnice, kde jej dal otec urobiť okamžite všetky vyšetrenia vrátane magnetickej rezonancie a skrátka maximum urobil čo sa dalo...nechali si ju na pozorovanie ale nebol dovod dlhsie ostat na PN tak sla domov, s tym ze jej navrhol rehabilitaciu ze jej vybavi, ale odmietla, lebo vraj ma prednasky a nemoze vymeskat skolu.(VS). Po par dnoch ju osobne navstivili aj s mamou, oco jej dal 200 eur za poskodenu vetrovku a nazval to aj bolestne alebo tak nejak...Baba tvrdila ze nevie preco nesla cez prechod...vravela ze si nic nepamata..Po vyse mesiaci (minuly tyzden) sa konala rekonstrukcia nehody, kde si zrazu spomenula ze sla cez prechod co bolo hnusne ucelove klamstvo a asi o 3 tyzdne po nehode si vybavila PN hoci ocovi tvrdila ze ju nepotrebuje , zrejme v suvislosti s tym, ze jej to poradil nejaky rodinny pravnik o ktorom sa zmienila uz skor a tym padom sa cely priestupok zmenil na trestne konanie s ublizenim na zdravi a je to teda tvrdenie proti tvrdeniu. Existuju v pravnej praxi nejake sposoby ako taketo falosne tvrdenia spravodlivo riesit? Je mozne ze otec po dlhorocnej praxi pride o robotu kvoli nejakej soplavej zabe co si neuvedomuje kam az siaha to nerozvazne klamstvo? Kym ona spekulovala ako z neho urobit bezohladneho sofera, tak ani neviem kolkym ludom zachranil zivot. A to tvrdim bez prehanania, lebo sa venuje obzvlast tazkym pripadom. Mrzi ma to cele hrozne kvoli tomu ze ho poznam a viem ze si toto fakt nezasluzil. Nejaku pravnicku uz oslovil, ale ta je daka nemastna neslana...uz sme z toho dost nestastni vsetci a dievka uz v duchu kalkuluje kolko z toho vytlcie. Ani si nedokazem predstavit ze by toto mohol prehrat,ale ked v dnesnom svete je vsetko naopak. Ak sa najde nejaka rada,alebo skusenost tak budem rad.Vdaka.
    Peto.
    ak vie očná lekárka určiť MIESTO (svedecká výpoveď), kde zastalo auto po kolízii, dá sa preukázať aj to, kde vstúpil chodec na vozovku (na prechode - mimo prechodu), zo zranenia sa dá jednoznačne určiť, či sa pred vstupom na cestu presvedčila, že na cestu môže vstúpiť bez nebezpečenstva. Túto povinnosť určuje nový cestný zákon, podľa ktorého chodec nemá absolútnu prednosť ani na prechode pre chodcov, takže právnik by mal jednoduchšiu pozíciu. Ak sa nachádzajú v okolí obývané domy, možno by stálo za úvahu prejsť obyvateľov v blízkom okolí - možno niekto pozoroval situáciu z okna. Možno je v okolí nejaká priemyselná kamera...

    Krivá výpoveď na mieste činu pri rekonštrukcii DN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.