Zavrieť

Porady

Nimnica kúpele

Nepôjde niekto z Vás na kúpelný pobyt do Nimnice v auguste?Mám poukaz na celý august a mám obavy ako to tam dopadne s mojím oddychom a kúpelnou liečbou.Až ste tam boli v poslednej dobe napíšte či ste boli spokojný s mimo kúpelnou aktivitou.Dakujem.
Naposledy upravil arizona : 18.10.09 at 21:34
Usporiadat
VALIKA60 VALIKA60

VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

Teraz som došla domov z kúpelov bola som v Nimnici.Celé leto som mala obavy z toho aký zapadákov to tam bude? Ale som bola milo prekvapená,namiesto zapadákova to bolo v lone prírody nádherné miesto, krásná príroda na oddych stvorená, nosická priehrada pred nami, dobrý vzduch, perfektné ubytovanie výborná strava,kultúrná referentka organizovala zájazdy do okolia a tie procedúry tiež perfektné.Takže tie hodnotenia Nimnice že je to zastaralé atd. vôbec nieje pravdou je to všetko vinovené a každí sa tam môže cítiť dobre.Aby som nezabudla perfektnú solnú jaskyňu majú.Pokial ste tam boli pridajte sa ku mne.A Nimnicu treba vychváliť.
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Veď sme ti to hovorili...to je dobre že sa ti páčilo a bola si spokojná.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

VALIKA60 Pozri príspevok
Teraz som došla domov z kúpelov bola som v Nimnici.Celé leto som mala obavy z toho aký zapadákov to tam bude? Ale som bola milo prekvapená,namiesto zapadákova to bolo v lone prírody nádherné miesto, krásná príroda na oddych stvorená, nosická priehrada pred nami, dobrý vzduch, perfektné ubytovanie výborná strava,kultúrná referentka organizovala zájazdy do okolia a tie procedúry tiež perfektné.Takže tie hodnotenia Nimnice že je to zastaralé atd. vôbec nieje pravdou je to všetko vinovené a každí sa tam môže cítiť dobre.Aby som nezabudla perfektnú solnú jaskyňu majú.Pokial ste tam boli pridajte sa ku mne.A Nimnicu treba vychváliť.
Akurát v piatok na STV2 dávali dokument Putovanie časom ( niečo ako relácia Televíkend o pekných miestach Slovenska sp zameraním na históriu týchto miest ) a bola tam reportáž z Nimnice - krásne parky, pokoj, a história - ktorú si možno ešte viacerí pamätáme z budovateľských filmov - a verte, napriek averzii našej generácie k dobe 50-tych rokov - je na čo pozerať. Reportérka navštívila útroby priehradného múru Nosickej priehrady - takáto exkurzia musí to byť zaujímavá pre toho kto rád obdivuje techniku, správca priehrady hovoril o tom ,ako na hrádzi stretáva starých pánov, ktorí kedysi budovali túto priehradu mládeže a napriek dobe a ťažkej práci spomínaju s láskou na zážitky a životné príbehy kotré sa tam začali odvíjať,
v parku ukazovali pamätník zakladateľa kúpeľov, ktorý sa pričinol o to aby vôbec vznikli - pri budovaní priehrady sa náhodou narazilo na prameň liečivej vody, o ktorej sa do vtedy nevedelo, ale žial bola agresívna pre betón , tak sa rozhodovalo, že stavbu úplne zrušia. Napokon sa podarilo vymyslieť také technické riešenie že aj priehrada sa dokončila aj vznikli kúpele. No a tým lekárom - zakladateľom bol Mudr.Vajda, otec herca Jozefa Vajdu.
Celý ten dokument na mňa zapôsobil tou skromnosťou, neokázalosťou , ale súčasne veľkosťou hodnôt ktoré sa tam nachádzajú - tak z liečivého hadiska, ale aj z historického. Teda v porovnaní so SUPER luxusne vybudovanými inými kúpelnými zariadeniami kde klientovi po materialnej stránke nič nechýba, toto miesto má podľa mňa "pridanú hodnotu" v tej jednoduchosti, skromnosti, to miesto má "svojho ducha". Ale záleží od vkusu - niekomu vyhovújú nablískané centrá pýšiace sa sklom, mramorom, kovom s presne naprojektovanými zelenými plochami, a niekto sa zas lepšie cíti na mieste, kotré už niečo pamätá, ale má svoje génius loci a hlavne tam cítiť ĺudskú ruku kotrá to vytvorila.
Tento príspevok je možno trochu od veci - k táme liečenie v kúpeľoch, ale nedalo mi nezareagovať po vzhliadnutí toho dokumentu, lebo si myslím, že v dnešnej stresovej dobe préve takéto zabudnuté a zaznávané miestečká Slovenska nám pomôžu liečiť naše hlavy. Mám rodinu blízko Nimnice a hoci nás stále volajú na návštevu, akosi nie je čas ... Ale toto ma popchlo a ... dávam si záväzok že sa tam vyberieme pookriať.
1 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Janka67, ďakujem za link na reláciu, dúfam že sa najdu ďaľší čo si ju so záujmom pozrú.
Vo všeobecnosti sa nadáva na to že v telke nič poriadne nedávajú, ale kto chce, tak si nájde zaujímavé relácie ..., a tak isto aj vo vyslelaní slovenského rozhlasu.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Dnes som prišiel z kúpeľnej liečby v Nimnoci.Musím povedať,že všetky tie chvály na tieto kúpele sú ozaj pravdivé.Výborné ubytovanie,super strava-raňajky dokonca švédske stoly,obedy a večere výber z 3-5jedál, výborný personál-úslužný a milý,procedúry po konzultácii s lekárom a toto všetko umocnené krásnou prírodou.Tiež trávenie voľného času v pohode.Môžem len odporučiť
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pekný pozdrav všetkým priateľom poraďákom z kúpeľov v Nimnici. Pred dvomi rokmi to bolo krásne vynovené, ale teraz je to na úrovni hociktorých kúpeľov na Slovensku.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

ondrejvla Pozri príspevok
Pekný pozdrav všetkým priateľom poraďákom z kúpeľov v Nimnici. Pred dvomi rokmi to bolo krásne vynovené, ale teraz je to na úrovni hociktorých kúpeľov na Slovensku.
Ďakujeme.Prajem Ti,aby si si kúpele užila aspoň tak,ako ja.A o tom kúpele sú.Pevné zdravie!!
Naposledy upravil peterkos2 : 07.07.11 at 20:15
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať