Zavrieť

Porady

Vyjadrenie k rozvodu...

Dobrý deň, prosila by som si od Vás poradiť, bol mi doručený rozvod ku ktorému sa chcem vyjadriť....manžel sa tam opísal ako anjel a nechcem aby sa súd predlžoval a sudkina si to prečítala pred začatím súdneho pojednávania, čo tam má všetko byť uvedené....Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zo skusenosti:

    Viete sa na rozvode dohodnut? Suhlasite s nim obaja? Viete spolu otvorene a kludne komunikovat a dohodnut sa?

    Ak je to tak, je jedno, co uvedies (ja som do ziadosti napisala len zakonne dovody - moj byvaly sa k navrhu zabudol vyjadrit). Dolezita je vzajomna zhoda, zaujem oboch stran. Ja som toho nazoru, ze netreba vsetko vytahovat, co sa v tom vztahu udialo. Setrila by som slovami, budes mat moznost doplnit ustne na pojednavani.

    Ak nemate deti, je to ozaj formalita.

    Sud trval asi 20 minut, 1 pojednavanie.

    Matka.K je offline (nepripojený) Matka.K

    Matka.K
    Dakujem za radu,môj manžel odišiel totiž k milenke už 3 krat,napísal tam že odišiel koli hadkam,chce deti (mame troch synov)neomedzene navštevovať a platiť chce len 50 eur na jedno...13 rokov čo sme zobratý si žil slobodný život,kamarati,krčmi a nevychovaval našich synov,kladie mi podmienky ohladom vyživneho a navštev ,dokonca mi chce riadiť život...preto sa chcem vyjadriť a napísať pravdu o našom manželstve.

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Do odpovede súdu treba napísať, či súhlasíš s rozvodom, alebo nie. Pri pojednávaní ťa sudca vyzve, čo chceš k tomu povedať ty, povieš svoju pravdu, navrhneš ako si predstavuješ otcov styk s deťmi aj výšku výživného. On navrhuje to, čo je dobré pre neho, ty musíš navrhnúť to, čo je dobré pre teba a deti.

    Vyjadrenie k rozvodu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.