Zavrieť

Porady

Mám problém

Prajem pekný den.Nechcem vyzerať ako totálny pako,no mám problém a potrebujem radu.Mám skoro 19 ročného syna ktorý tuží len po peniazoch.Jeho matka /moja bývalá žena/ ho dobre naučila.Platím obrovské alimenty,ktoré mu rád dám....No teraz vyšiel zo školy,tvrdí ,že mám platit do augusta alimenty.Poprosil by som o radu ako to je.Ved on už má vyučný list,može íst sa zamestnat.Ved prakticky robí u nej len bez zmluvy.Poradte mi,mám platit dalej...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fairy je offline (nepripojený) Fairy

    Fairy
    Ak si mal alimenty nariadené súdom, tak je potrebné súdne rozhodnutie o ukončení platenia alimentov.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Do konca augusta je studentom strednej skoly.

    Ale vyzivovacia povinnost rodicov nekonci strednou skolou, je az do 25 rokov, pokial nie je dieta schopne sa samo zivit.

    Takze poziadat sud o zrusenie vyzivovacej povinnosti mozes, pokial sa syn nezamestna, budes pravdepodobne platit aj nadalej.

    Mozes pouzit to, ze v podstate pracuje ako argument, ci ho sud uzna, je otazne.

    ak sa nezamestna, mozes sud poziadat o znizenie vyzivneho, nakolko uz nema vydavky na skolu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Čo sú to za názvy tém? Téma sa nedá idntifikovať. Každý má problém, kto tu píše.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Problematiku výživného rieši zákon č. 36/2005 Z.z. o rodine.

    Plnenie vyživovacej povinnosti rodičov voči deťom je ich zákonná povinnosť, ktorá trvá do času, kým dieťa nie je schopné sa samo živiť. Táto povinnosť sa neviaže na štúdium dieťaťa.

    V prípade, že bola súdom určená vyživovacia povinnosť a dôvody pre jej trvanie odpadli, je potrebné požiadať súd o zrušenie vyživovacej povinnosti. Nestačí len prestať platiť, lebo dieťa skončilo školu, príp. sa zamestnalo.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    doporučujem aj prestať platiť, ale výživné odkladať pre prípad, že by súd rozhodol o pokračovaní vyživovacej povinnosti. Totižto spory o ukončenie platenia výživného sa totiž ťahajú dlho. Vlastná skúsenosť, bolo požiadané o zrušenie vyživovacej povinnosti v auguste minulého roka a do dnešného dňa nebolo vytýčené pojednávanie.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    ivka70 Pozri príspevok
    Ale vyzivovacia povinnost rodicov nekonci strednou skolou, je az do 25 rokov, pokial nie je dieta schopne sa samo zivit.

    Takze poziadat sud o zrusenie vyzivovacej povinnosti mozes, pokial sa syn nezamestna, budes pravdepodobne platit aj nadalej.
    Ak mame taketo zakony, tak je to dost kontraproduktivne - syn nemusi mat vobec motivaciu sa zamestnat.

    gabrok je offline (nepripojený) gabrok

    gabrok
    Zdravim.Mam dotaz k teme.Mne sa pozdava,že ked ukonči dieťa študium a eviduje sa na urade prace,tak už nema narok na vyživne,je sposobile zamestnať sa,ak nie je dlhodobo chore ani inak postihnute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.