Zavrieť

Porady

ING poistenie

prosím o váš názor, ktorí máte životné poistenie v ING., pred pár dňami sa objavili články, že ING bude zatvárať v priebehu 3 rokov pobočky v niektorých krajinách., mne osobne má končiť o tri roky poistenie a začínam mať strach či neprídem o peniaze, ktoré som tam dávala., viem, môžem sa pozrieť do zmluvy, je mi to však málo platné, nemám právnické vzdelanie, čiže nerozumiem tým všetkým kľučkám., moja agentka sa nedostavila už na dve stretnutia., 12 rokov som posielala do ING svoje korunky, viete mi niekto poradiť, či by som už mala teraz právo zobrať si ich späť z čo najminimálnejšimi stratami? vopred všetkým ďakujem za ohlasy.
Usporiadat
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

BXLmiami Pozri príspevok
Tak ja sa priznám,že ING sledujem tiež,stratila som na fondoch,ale neodolala som a kúpila som akcie ING priamo,vtedy ked boli na 3,8.Teraz su na 11,49 takže som celkom spokojná.Vychádzam z toho,že ING je taký poklad Holandska,je silná v Beneluxe a to su krajiny,ktoré su pomerne spoľahlivé a bohaté a zakladaju si na svojom mene,a zatiaľ vyzerá,že som mala recht.No ale uvidíme,vždy je to risk.
Teraz je práve čas vhodný na nákup akcií, keď poklesli, v žiadnom prípade by som teraz nepredávala, veď sa dá čakať, že porastú - veď o tom je hospodársky cyklus (moja štátnicová otázka ). Treba byť trpezlivý a neunáhliť sa.

Netreba hádzať vinu na toho, kto nás poistil, veď ten poisťovák za to nemôže, že akcie takto klesli.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Včul ma napadlo, že to by bolo tiež jedno z riešení, navrhnúť iný variant s pomocou poisťovne., to by som uvítala a uverila tomu, že ING na klientoch záleží., nemám vo zvyku hádzať vinu na iného,/bolo to moje rozhodnutie/ ale som presvedčená, že každý povie len toľko, čo je v jeho záujme a platí to najmä vo financiách a vlastne sú sami proti sebe, pretože keď je klient spokojný, môže agenta vrelo doporučiť ďalej a aj poisťovňu.,
0 0
sanni sanni

sanni je offline (nepripojený) sanni

delonka, ktore dss, su podla tvojej poradkyne aspon mierne ziskove pre koncoveho klienta ? teraz sa pytam na konzervativne fondy kde niesu podkladovym aktivom akcie alebo ine fin. derivaty

chobot, suhlasim s tebou co si napisal ze ING je komercny subjekt a snazi sa o svoj zisk, tiez ze s investovanim je spojene riziko. V mojom prispevku som smerovala ku tomu ze v ING pravdepodobne nie je snaha o partnertvo banky s klientom. partnertvo v tom zmysle, ze ak banka dosiahne v DSS zisk tak mne ako partnerovi vykaze malu cast zisku alebo aspon nulu t.j.ziadnu stratu z mojho vkladu. V ING mi vsak povedali ze aj ked bude vo fonde zisk, ja ako ich partner budem znasat stratu.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

sanni , tej poslednej vete mám rozumieť tak, že vlastne ING ked ponúkali tento produkt, tak už dopredu vedeli, že klient bude stratový?

mňa najviac na tej mojej strate hnevá to, že to bolo životné poistenie, ja som nechcela zarábať, chcela som životnú poistku pre moje dieťa a dopadla som tak ako som dopadla., áno, je moja chyba, že som si neuvedomila resp. ma ani v päte nenapadlo, že môže prísť k finančnej kríze., no, všetko zlé je na niečo dobré, mojej dcére to pripomínam pri každej príležitosti, nech si ťažko zarobené korunky chráni.,neinvestovať!!!

ale zas otázka, veď ING je tá najspoľahlivejšia poisťovňa, že?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Obávam sa,ako čítam diskusiu,že sa v tej ING strácate.Pletiete dokopy DSS,kapitálové životné poistenie ING,investičné životné poistenie ING aj podielové fondy ING,ktorých je viac druhov a aj v DSS su 3 typy fondov,no a to,čo som predtým napísala ja,tak to sú priamo akcie ING banky,čo je zase iná kapitola.Každý po prečítaní vztiahne napísané na ten produkt,ktorý sám pozná,takže rozhodne nedoporučujem nikomu robiť závery na základe tejto diskusie.
Pre delonku=ak chceš teraz dcére niečo našetriť a nemáš pravideľne mesačne,založ jej stavebé sporenie,momentálne je tam najvyšší urok,príspevok štátu a nemusíš dávať pravideľné platby.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

BXLmiami Pozri príspevok
Obávam sa,ako čítam diskusiu,že sa v tej ING strácate.Pletiete dokopy DSS,kapitálové životné poistenie ING,investičné životné poistenie ING aj podielové fondy ING,ktorých je viac druhov a aj v DSS su 3 typy fondov,no a to,čo som predtým napísala ja,tak to sú priamo akcie ING banky,čo je zase iná kapitola.Každý po prečítaní vztiahne napísané na ten produkt,ktorý sám pozná,takže rozhodne nedoporučujem nikomu robiť závery na základe tejto diskusie.
Pre delonku=ak chceš teraz dcére niečo našetriť a nemáš pravideľne mesačne,založ jej stavebé sporenie,momentálne je tam najvyšší urok,príspevok štátu a nemusíš dávať pravideľné platby.
BXLmiami ďakujem za radu, myslela som na to, jedno nám bude končiť budúci rok, tak asi uzatvoríme ďalšie., všetko dobré ti želám.
0 0
sanni sanni

sanni je offline (nepripojený) sanni

moj prispevok sa vztahoval len k DSS a "odbornemu" pristupu na na obchodnom zastupeni v Ba. mne DSS pripadaju ako organizacie, ktore maju isty zisk garantovany nasimi poplatkami podla zakona. Preto sa jednoducho nemusia snazit o spokojnost klienta. DSS ING je toho zivym prikladom. Budem rada ak ma niekto presvedci o opaku a ukaze mi DSS kde to funguje dobre a skutocne sa DSS ku klientom partnersky.
0 0
sanni sanni

sanni je offline (nepripojený) sanni

moj prispevok sa vztahoval len k DSS a "odbornemu" pristupu na na obchodnom zastupeni v Ba. mne DSS pripadaju ako organizacie, ktore maju isty zisk garantovany nasimi poplatkami podla zakona. Preto sa jednoducho nemusia snazit. Budem rada ak ma niekto presvedci o opaku a ukaze mi DSS kde to funguje dobre a skutocne sa DSS sprava partnersky.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
delonka Pozri príspevok
myslím,že by človek mal mať aj osobného finančného poradcu,aby mu mohol v takýchto situáciach poradiť, ale na druhej strane, dobrý poradca by si dal za svoje rady aj dobre zaplatiť, pýtam sa sama seba, mala by som na to? skutočne platí staré múdre - na posr.... aj hajzeľ padne, sorry, ale je to trefné na moju situáciu.,
Delonka v našich končinách sa zatiaľ finančnému poradcovi za jeho služby neplatí, aj keď v zahraničí sa im platí. Možno to časom príde aj k nám...
Fin. poradcu je dobré mať pri ruke práve v takých prípadoch, kedy sa situácia ohľadom jednotlivých produktov alebo služieb (či celej spoločnosti) radikálne zmení a vtedy by nás mal poradca sám vyhľadať a informovať. Na to finanční poradcovia sú - je to servis klientovi a to stálý. Tak je to zvykom v lepších spoločnostiach (aspoň teda tam, kde absolvujem v súčasnosti seminár, neustále prízvukujú stálý servis a pomoc klientovi ako samozrejmú vec ).
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

motýlik, áno, neplatí sa poradcovi, ale on je tak vyškolený, že ti povie len to, čo je výhodné pre neho a pre firmu, pre ktorú pracuje., chýba mi u týchto ľuďoch vlastnosť takej sebareflexie, alebo ako si to ty nazvala servis klientovi, čiže mať vždy ako prioritu dobro klienta, pracovať v jeho záujme., áno, to však skutočne dokáže len agent resp.poradca, ktorý je dobre zaplatený.,
ja celý život pracujem s ľuďmi, pracujem na odbyte, nikdy sa mi nestalo, aby ma zákazník obvinil,že jeho záujmy neboli pre mňa dôležité, pracovala som tak, že aj malý zákazník mal pocit, že je pre našu firmu dôležitý... a že si ho vážime., to jediné zazlievam ING poisťovni, dokonca som ešte od nich dostala aj upomienky o nezaplatení splátok, a to som už bola stratová, to ma irituje a dráždi.... miesto toho radšej mali poslať klientom listy s info, čo sa udialo a nie mi poslať upomienku...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

motylik7 Pozri príspevok
Delonka v našich končinách sa zatiaľ finančnému poradcovi za jeho služby neplatí, aj keď v zahraničí sa im platí. Možno to časom príde aj k nám...
Fin. poradcu je dobré mať pri ruke práve v takých prípadoch, kedy sa situácia ohľadom jednotlivých produktov alebo služieb (či celej spoločnosti) radikálne zmení a vtedy by nás mal poradca sám vyhľadať a informovať. Na to finanční poradcovia sú - je to servis klientovi a to stálý. Tak je to zvykom v lepších spoločnostiach (aspoň teda tam, kde absolvujem v súčasnosti seminár, neustále prízvukujú stálý servis a pomoc klientovi ako samozrejmú vec ).
K tomuto by som chcel napísať pár mojich postrehov. V našej krajine je systém finančného poradenstva nedostatočný. Zákonodarca to chcel napraviť novým zákonom o sprostredkovaní poistenia, kde presne definoval pojmy ako agent a maklér. Zákon zaviedol aj pojmy podriadený a výlučný sprostredkovateľ, ale to teraz nie je podstatné.

Pred publikovaním zákona bola skoro každý sprostredkovateľ agentom aj maklérom a v praxi nebol medzi týmito pojmami rozdiel, obaja ponúkali to isté a fungovali na tých istých princípoch.

Zákon teraz stanovil, že agent zastupuje zájmy poisťovne, ktorých produkty sprostredkuje a maklér zastupuje záujmy klienta. V čom je teda rozdiel? Rozoberiem teda, ako by to malo správne fungovať.

AGENT
Agent môže mať zmluvu s jednou alebo s viacerými poisťovňami. Agen predáva poistky v mene poisťovne a je platený poisťovňou formou provízie. Zastupuje záujmy tých poisťovní, s ktorými má zmluvu. Samozrejme v zmysle zákona musí konať aj v záujmy klienta, nesmie mu predať taký produkt, ktorý klient nechce alebo ho zavádzať.

MAKLÉR
Maklér v zmysle zákona zastupuje klienta. Preto by mal byť aj platený klientom za poradenstvo. Maklér nesmie byť platený formou provízie od poisťovne, lebo tým pádom je závislý od poisťovne a nezastupuje klienta, ale záujmy poisťovne. Akonáhle berie províziu z poisťovne, nie je maklérom ale agentom. Pred zavedením zákona bolo kvantum maklérov na poistnom trhu, po jeho zavedení a povinnosti preregistrácie sa skoro všetci premenovali na agentov. Skutočných maklérov je teraz okolo 15.

Na slovenskom trhu je zatiaľ dosť ťažko predstaviteľné, že by si klient platil za finančné poradenstvo. Jednak to nie je zaužívané, a jednak klienti nie sú ochotní platiť. Radšej si nechá "poradiť" od agenta zadarmo, ale neuvedomí si, že mu ten agent neradí, ale iba prehovára na kúpu tých produktov, ktoré on sprostredkúva. Potom po čase, keď zistí, že agent mu predal niečo, čo pre neho nie je až tak výhodné, tak začne nadávať na všetkých sprostredkovateľov. Keby si zaplatil služby makléra, tak ten by mu našiel takú poistku na trhu, ktorá by bola presne podľa jeho potrieb (aspoň tak by to malo fungovať....).
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Chobot ďakujem,tvoje odpovede sú vždy pre mňa prínosom., je paradox, že pojem maklér som doteraz podceňovala, vnímala som ho skôr opačne, že maklér je ten, ktorý nesleduje moje záujmy., samozrejme, všetko vyplýva z nedostatku informácii, môj čas pohltila moja rodina, starosť o ňu no a najmä dôvera, vždy som vychádzala z toho, že ja nikomu nechcem zle, tak zlé nepostihne ani mňa.. OMYL, .

Milý Chobot, ešte raz, ďakujem a želám všetko dobré.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

delonka Pozri príspevok
Chobot ďakujem,tvoje odpovede sú vždy pre mňa prínosom., je paradox, že pojem maklér som doteraz podceňovala, vnímala som ho skôr opačne, že maklér je ten, ktorý nesleduje moje záujmy., samozrejme, všetko vyplýva z nedostatku informácii, môj čas pohltila moja rodina, starosť o ňu no a najmä dôvera, vždy som vychádzala z toho, že ja nikomu nechcem zle, tak zlé nepostihne ani mňa.. OMYL, .

Milý Chobot, ešte raz, ďakujem a želám všetko dobré.
Pôvodný význam slova maklér pochádza z prostredia burzy. Na burze maklér nakupuje a predáva (akcie, komodity, či iné veci, s ktorými sa na danej burze obchoduje) v mene klienta na základe zadaného príkazu.

U nás sa tento termín prevzal do zákona o sprostredkovaní poistenia. ALe aj tento zákon bude pomaly minulosťou, pretože vláda už má na stole zákon o sprostredkovaní fin. služieb, ktorý je v podstate rozšírením zákona o sprostr. poistenia na všetky finančné služby (bankové, podielové fondy, poistenie, stav. sporenie...).

Takže zase bude čo študovať a prispôsobovať sa neustále sa meniacim legislatívnym podmienkam.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať