Zavrieť

Porady

Notebook a legálny OS - môže byť win OEM, keď nie je kúpený spolu s počítačom?

Neviem, či som nadpis správne sformuloval. Ide mi konkrétne o niečo takéto: Z veľkoobchodu si idem kúpiť notebook. Bude mi slúžiť na moju činnosť, nie na ďalší predaj. Žiaľ, tento veľkoobchod predáva notebooky bez OS. Preto chcem kupiť windows z iného veľkoobchodu. Ale nechcem kupovať krabicovú verziu, iba OEM. V licencii OEM sa píše, že "OEM produkt a počítač nebo komponenty musí být uvedeny na společném nákupním dokladu. OEM produkt není určen k samostatnému prodeji pro účely legalizace. "
Keďže mám ako jednu z činností predaj a aj sa predajom počítačov/komponentov v blízkej dobe plánujem venovať, môžem ako predajca spraviť takú vec, že kúpim notebook, zvlášť OEM, nainštalujem a predám sám sebe (vystavím faktúru)? Aby som to mal spoločne na jednej faktúre. Neviem. Poraďte, ako to spraviť, aby som mal ten OS legalny a mohol ho používať na podnikanie.
Len začínam, takže ešte nemám veľké skúsenosti. Ďakujem za radu!
Naposledy upravil peter25xx : 03.07.09 at 08:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Co sa tika tej OEM verzie pre tvoje osobne ucely resp. podnikanie nemusis ani sam sebe vystavovat fakturu. Ty ako predajca si len povinny predavat OEM Windows aj s PC ci notebookom. Nemas sa coho bat kludne to tam nainstaluj a nemusis sa ani hrat s fakturamy.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    Otázkou zostáva čo je OEM verzia, v počítači ktorý je zakúpený je síce inštalovaný OS. Je priložené CD s operačným systémom k PC? OEM verzia je na veľkom počte PC, no niekto musí mať originál. Vyzná sa v tom niekto?

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    k veci

    Vážení partneri,

    radi by sme vás informovali o zmene spôsobu legalizácie operačného systému Windows. K tejto zmene prišlo 1. januára 2009.

    Do 31. decembra 2008 bolo možné predávať OEM licencie operačného systému Windows XP a Windows Vista samostatne, bez nutnosti predaja licencie s novým počítačom. Toto......

    celé znenie na https://www.microsoft.com/partner/su...ia/default.htm

    Notebook a legálny OS - môže byť win OEM, keď nie je kúpený spolu s počítačom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.