Zavrieť

Porady

splatnosť faktúry v nedeľu

Ahojte poraďáci,nevie niekto ako je to s faktúrou,keď deň splatnosti pripadá na nedeľu???
V piatok mi vystavili faktúru,dostala som sa k nej až večer,splatná je 5.7....splácam úver ŠFRB,teda idem s faktúrou na úhradu do banky,ktorá to za mňa vyplatí...je 6.7. splatená fa v poriadku????
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzanka.zz Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,nevie niekto ako je to s faktúrou,keď deň splatnosti pripadá na nedeľu???
    V piatok mi vystavili faktúru,dostala som sa k nej až večer,splatná je 5.7....splácam úver ŠFRB,teda idem s faktúrou na úhradu do banky,ktorá to za mňa vyplatí...je 6.7. splatená fa v poriadku????
    ďakujem
    To nech ťa vôbec netrápi, faktúra môže mať splatnosť určenú, ty ju uhradíš v najbližšom možnom čase, neboj sa, penále za to nemôžu byť, máš tam dátum vystavenia.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    zuzanka.zz Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,nevie niekto ako je to s faktúrou,keď deň splatnosti pripadá na nedeľu???
    V piatok mi vystavili faktúru,dostala som sa k nej až večer,splatná je 5.7....splácam úver ŠFRB,teda idem s faktúrou na úhradu do banky,ktorá to za mňa vyplatí...je 6.7. splatená fa v poriadku????
    ďakujem
    Áno, 6.7. splatená faktúra so splatnosťou predchádzajúci deň v nedeľu 05.07.-JE V PORIADKU...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ondrejvla Pozri príspevok
    To nech ťa vôbec netrápi, faktúra môže mať splatnosť určenú, ty ju uhradíš v najbližšom možnom čase, neboj sa, penále za to nemôžu byť, máš tam dátum vystavenia.
    Vlastička, len ktovie aký má dátum vystavenia...-ale je to v poriadku,ten 1 deň...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Vlastička, len ktovie aký má dátum vystavenia...-ale je to v poriadku,ten 1 deň...

    Nóóó, ale dúfam, že dátum je piatkový, ale pokiaľ nekupuje tovar v hotovosti, tak by som sa vôbec neobávala, v tomto prípade má "navrch" zuzanka.zz

    zuzanka.zz je offline (nepripojený) zuzanka.zz

    zuzanka.zz
    DáTUM VYSTAVENIA JE 02.07....doručili mi ju ale až s tovarom 03.07....len mám obavy,že banka ju neprevezme a budem ju musieť uhradiť v hotovosti....

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzanka.zz Pozri príspevok
    DáTUM VYSTAVENIA JE 02.07....doručili mi ju ale až s tovarom 03.07....len mám obavy,že banka ju neprevezme a budem ju musieť uhradiť v hotovosti....
    Zuzanka, ale to si nepísala predtým... Ale aj tak, ak zaplatíš s dátumom 6.7.2009, nič sa nedeje, tovar už máš, ale zostáva tovarom dodávateľa až do dátumu odpísania úhrady z tvojho účtu. Od druhého do 6.7.2009 uplynú len 4 dni, takže v tomto problém nebude. A vari ti banka dala podmienku, že fa musia byť uhradené v lehote splatnosti? Určite nie, účtovala som vo firme, kde bol taktiež tento úver, faktúry boli neraz uhradené po dátume splatnosti, a keby len fakúry, aj platby do fondov...

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    banka by mala fa zobrať bez problémov. Pokiaľ viem treba ukázať originál fa.

    zuzanka.zz je offline (nepripojený) zuzanka.zz

    zuzanka.zz
    banka mi zatiaľ takú podmienku nedala,vždy všetko uhrádzam včas,na to som až prehnaný strachopud...len teraz to akosi zle vypálilo,dodávateľ ma asi nepochopil,prosila som o splatnosť na 06.07... každopádne, ďakujem za upokojenie,zajtra dám určite vedieť ako to dopadlo

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    lenkak Pozri príspevok
    banka by mala fa zobrať bez problémov. Pokiaľ viem treba ukázať originál fa.
    Banku vobec nemá čo zaujímať dátum splatnosti-ich zaujímajú len údaje kam poslať peniažky a variabilný symbol a peniaze pošlú, keď prídeš to uhradiť, ale dátum splatnosti ich nezaujíma...

    zuzanka.zz je offline (nepripojený) zuzanka.zz

    zuzanka.zz
    takže všetko prebehlo hladko,banka uhradila a peniažky sú tam kde majú byť bez najmenších problémov.ďakujem všetkým .
    Zuzana

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.