Zavrieť

Porady

Škodca na čerešni.

Zdravím všetkých. Cez víkend som si všimol na kmeni čerešne tesne nad zemou, že kôra je zdurena a spod nej ako keby sa vytláčali piliny, alebo také niečo. Kôru som olúpal (opadávala už aj sama) a pod ňou bola úplne kašovitá hmota a nejaké tučné červené húseniece (asi 5 ks). Najhoršie, že neboli zažrané len pod kôrou, ale na niektorých miestach aj hlbšie do kmeňa. Miesto som očistil, vystriekal wapkou a po uschnutí nastriekal prípravkom proti hubám , a proti cicavému hmyzu (mal som to už rozrobené v postrekovačoch). Čerešňa je mladá, rodí pekne a nerád by som o ňu prišiel. Ak viete, poraďte mi prosím, ako postupovať ďalej. Čo s tými dierami v kmeni. Ďakujem za rady.
ceresna.jpg  
ceresna2.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veva.. je offline (nepripojený) veva..

    veva..
    Aký to bol prípravok?
    Ranu treba ošetriť buď prípravkom PELLACOL (100 ml stojí asi 2,40€), alebo štepárskym voskom.
    Naposledy upravil veva.. : 06.07.09 at 21:15

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    brunop Pozri príspevok
    Zdravím všetkých. Cez víkend som si všimol na kmeni čerešne tesne nad zemou, že kôra je zdurena a spod nej ako keby sa vytláčali piliny, alebo také niečo. Kôru som olúpal (opadávala už aj sama) a pod ňou bola úplne kašovitá hmota a nejaké tučné červené húseniece (asi 5 ks). Najhoršie, že neboli zažrané len pod kôrou, ale na niektorých miestach aj hlbšie do kmeňa. Miesto som očistil, vystriekal wapkou a po uschnutí nastriekal prípravkom proti hubám , a proti cicavému hmyzu (mal som to už rozrobené v postrekovačoch). Čerešňa je mladá, rodí pekne a nerád by som o ňu prišiel. Ak viete, poraďte mi prosím, ako postupovať ďalej. Čo s tými dierami v kmeni. Ďakujem za rady.

    ... nó, tak to je veľmi nepekná rana, príliš veľká na to, aby sa dala ošetriť len štepárskym voskom a k tomu je to celkom pri zemi. Odkopať hlbšie a ak to nie je ďalej poškodené tak ošetriť poriadne okraje štepárskym nožom až do živých časti a potom natrieť stromovým balzamom. Nechať tak odhrnutú tú spodnú časť, nezahrňať. Bude to trvať hóoodne dlho kým sa rana zacelí, ale ako je vidieť z obrázku je to ešte mladá čerešňa tak by to malo byť úspešné.

    brunop je offline (nepripojený) brunop

    brunop
    ďakujem za rady, skúsim to podľa toho ošetriť. Len by ma ešte zaujímalo, že čo to môže byť za hmyz. Škoda, že som si aspoň jednu húsenicu neodložil.

    Škodca na čerešni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.