Zavrieť

Porady

splatenie ZI, premena ZI, predaj obch.podielu

Dobry den,
chcela by som sa opytat aka je postupnost krokov pri nasledovnej situacii.
Dvaja spolocnici v s.r.o. pri zalozeni spolocnosti splatili len 50% ZI s tym, ze do 5 rokov splatia zvysok. Teraz bude 5 rokov a stacilo by urobit vyhlasenie o splatenie a poslat na OR, ibaze treba najprv urobit premenu ZI z SKK na EUR. A tiez jeden zo spolocnikov chce predat svoj obchodny podiel druhemu.
Da sa to urobit na jeden krat formou zapisnice z rokovania valneho zhromazdenia? Citala som tu o tom, ze to nie je zakonom doladene a teda by zapis na OR vykonat mali, len ci aj s predajom obchodneho podielu.
Ak ano, nemal by niekto vzor takehoto niecoho?

dakujem pekne
jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    Da sa to urobit vsetko naraz, teda v jednej zapisnici z valneho zhromazdenia resp. v tomto pripade rozhodnutie jedneho spolocnika. Najskor prevedies obchodny podiel na jedineho spolocnika, potom si tento spolocnik rozhodne o zmene rozsahu splatenia vkladu a zaroven rozhodne aj o premene imania a vkladu na euro. K navrhu na zapis zmeny do OR potom prilozis zmluvu o prevode, rozhodnutie spolocnika o zmene rozsahu splatenia + o premene na euro, vyhlasenie o zmene rozsahu splatenia spolocnika podpisane konatelom a uplne znenie SZ.

    splatenie ZI, premena ZI, predaj obch.podielu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.