Zavrieť

Porady

odšťavovací hrniec a jeho použitie

začala sezóna sirupov, džemov, kompótov, muštov a pod., preto sa môžeme navzájom inšpirovať. Na odšťavovacom hrnci si pomerne rýchlo odšťavíme ovocie a čo potom? Mate nejaké overené recepty? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Stava ziskana z odstavovacieho hrnca je uplne super najlepsi napoj sam o sebe. Hned za horuca ju treba dat do cistych flasi, zatvorit, otocit a nechat vychladnut.

    Heder je offline (nepripojený) Heder

    Heder
    ja by som si chcela kúpiť nejaký poriadny odšťavoavač, do ktorého sa dá hádzať neolúpane ovocie a ktorý skrátka urobí všetko sám atď. Máte niekto nejakú overenú značku?

    orlica je offline (nepripojený) orlica

    orlica
    jj, mám ,ehm, neviem či môžem uviesť značku, ale Zepter je fakt vynikajúci. Ovocie umyjem, pokrájam na väčšie kusy, presypem kr.cukrom a čakám, nie však dlho, lebo ked sa v hadičke objaví šťava, tak ju "stáčam" do zohriatych fliaš alebo pohárov. Vysypem z vrchnej nádoby doslova vyšťavené ovocie napr. ribezle, ktoré tam dávam celé aj so stopkami. Ak idem n adruhe kolo, tak v spodnej nádobe dolejem čistú vodu a pokračujem. Ide to dosť rýchlo :-).Hrniec mám najmenej 10 rokov, takže ani neviem či ho teraz majú v ponuke.
    Veľmi uľahčuje a zjednodušuje "skvapalnenie" vitaminov, hoc aj s cukrom, ale dá sa aj bez cukru, na kratšiu dobu do chladničky( na ľadové drinky, rôsoly s celými pár kuskami ovocia v pohári a pod. :-) mňam cikg,cing ...
    ja som kúpila taký trojitý, ale je super. dám vodu, ovocie, dám hrniec na sporák a čakám čistú šťavu. je to oveľa lepšie ako nejaké ručné odšťavovanie. chcela som ale nejaké kombinácie ovocia či nemá niekto dačo vyskúšané.

    Heder je offline (nepripojený) Heder

    Heder
    napríklad maliny + marhule + višne + voda = výborné a všetko to je momentálne sezónne ovocie
    marhule som síce neskúšala, ale maliny, egreše, ríbezle a josty to som robila. Tie sirupy a džemy fantázia.

    odšťavovací hrniec a jeho použitie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.