Zavrieť

Porady

internetove podnikanie a ucovnictvo

Dobry den,
rada by som sa niekoho spytala, akym sposobom je najlepsie si viest uctovnictvo malej novozacinajucej firmy zaoberajucej sa sluzbami cez inernet /zivnost na korekturu textov/.
Odkladam si vsetky bloky samozrejme, mam si zadovazit uctovnu knihu?- vraj to predava Sevt, alebo mi staci neajky moj zapisnik?

Dalsia vec je, ze chcem si pridat dalsiu sluzbu, a to konzultacie. Okrem toho,ze si potrebujem rozsirit zivnost, ako mam toto uctovat klientom? V prip. tel. konzultacie mozem poslat fakturu emailom, no v pripade stretnutia vypisem paragon?

Na co este nezabudnut?

Vopred dakujem za rady
Michaela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Na začiatku som tiež riešil haluze s účtovníctvom. Potom som si to vyriešil tak, že som našiel veľmo šikovnú účtovníčku, ktorá robí všetko za mňa. Jediná moja starosť je mať veci na poriadku a vystavovať si faktúry cez demo účtovný program (používam Alfu). Raz alebo dva razy ročne jej všetko dám a ona mi to spracuje, vrátane DP. Za tých pár sto € to stojí, kopec starostí ušetrených.

    Tá druhá vec, podľa mňa nepotrebuješ živnosť na "konzultácie" - je to štandardná služba v rámci tvojej živnosti. Na faktúru hodíš napr. "tel. konzultácia xy min.", hotovo. Ak urobíš konzultáciu osobne a zákazník platí cash, vystavíš faktúru + príjmový doklad. Pokiaľ zákazník platí cez účet, vystavíš faktúru a počkáš si na platbu, dokladom je výpis z účtu.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    ide o szco alebo sro, as? treba viest jednoduche ucto alebo podvojne?

    z otazok citit uplnu neznalost problematiky... ak chcete usetrit a robit si ucto sama, tak treba ist minimalne na skolenie o uctovnictve... jednoduche... podvojne je pre uplneho laika vacsim problemom... nie je to take jednoduche ako sa zda...

    a tym ze chcete takto usetrit nakoniec ani usetrit nemusite lebo sa vam to moze vypomstit pri kontrolach nielen z danoveho uradu...

    bohuzial si vela ludi mysli ze usetria tym ze ucto budu robit samy... co povazujem za obrovsky omyl...
    Mam malu firmu -szco, vystacim si zatial sama. A hej, s uctom nemam ziadne skusenosti, no kedze si nemusim viest uctovnictvo, preto som chcela vediet, ci si vystacim sama, alebo nie.
    Ale vyzera to, ze asi bude lepsie zverit sa do ruk odbornika, i ked za prvy rok podnikania na tom bohvieako financne asi nebudem

    vdaka za info

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    V takom prípade doporučujem viesť evidenciu príjmov, pohľadávok a zásob. Daňové priznanie s uplatnením si 40% výdavkov z príjmu doporučujem zveriť do rúk odborníka.
    Tém k danej problematike je na porade neúrekom, jedna námatková tu http://www.porada.sk/t41159-pausalne-vydavky-ako.html

    monika306 je offline (nepripojený) monika306

    monika306
    Ahojte, chcela by som sa opýtať, ako je to s účtovaním pri predaji cez net. Som szčo, jed. účtovníctvo, neplatca DPH.
    1. Nákup tovaru u dodávateľa dobierkou (poštou). Cenu tovaru účtujem ako VOZD - výdavok za tovar a poštovné (dobierku, prepravné, poštovné a pod...) ako prevádzková réžia?

    2. Ak si u mňa objedná tovar zákazník a pošlem mu to na dobierku s platbou na účet (to zabezpečuje predpokladám pošta) -tak faktúru priložím k dobierke, na faktúre bude cena tovaru a cena dobierky, na pošte zaplatím cenu dobierky, vystavím VPD - prevádzková réžia? Čo potom, ak mi príde platba na účet (príp. v hotovosti), prev. réžia mínusom?

    3. Ak chcem tovar zaslať poštou s tým, že zákazník zaplatí dopredu, tak v balíku /obálke pošlem tovar, pošt. tiež prev. réžia? Pri tovare bude faktúra. Úhradu zaúčtujem na základe výpisu z účtu....

    Prosím o radu. Ďakujem.

    lugerka je offline (nepripojený) lugerka

    lugerka
    možno budem mimo tejto témy , ale nenašla som vhodnejšiu.

    prevádzkujem eshop a učtujem v alfe JU

    vie niekto ako spojiť alfu s eshopom? jednoducho aby sa objednávky ktorá dojde cez eshop preniesla do alfy? a nemusela som to celé stále prepisovať?

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    lugerka Pozri príspevok
    možno budem mimo tejto témy , ale nenašla som vhodnejšiu.

    prevádzkujem eshop a učtujem v alfe JU

    vie niekto ako spojiť alfu s eshopom? jednoducho aby sa objednávky ktorá dojde cez eshop preniesla do alfy? a nemusela som to celé stále prepisovať?
    ahoj,
    na hotline pre Alfu ti povedia, aké všetky dáta je možné vyexportovať do xml súboru, ktorým nakŕmiš svoj eshop. Tvorca alebo správca eshopu by mal byť schopný podľa struktúry xml súboru prispôsobiť tvoj obchod tak, aby obchod vedel komunikovať s alfou, a to buď manuálne (vždy zabezpečíš ty sama import/export xml z/do alfy) alebo automaticky (t.j. viac menej v reálnom čase bez tvojho zásahu). Ideálny je systém, ktorý automaticky generuje potvrdenie objednávky, reporty, faktúru (al. zálohovú faktúru), dodací list a upraví stavy na sklade v eshope aj v účtovníctve - tvoj džob je len zobrať tovar, vytlačené lajstrá a odniesť to na poštu či dať do ruky kuriérovi.
    Stojí to však dosť prachov a pre malé eshopíky je to zrejme neefektívne. Podľa výšky nákladov aj ty sama si zrátaš, či upraviť tvoj eshop na komunikáciu s alfou bude rentabilné. Prípadne možno zistíš, že sa ti oplatí prejsť na iný účtovný softvér.
    Každopádne budem vďačný keď dáš sem vedieť ako si to vyriešila, tiež používam o.i. Alfu. Máš na mieru robený eshop alebo nejaký hotový?

    internetove podnikanie a ucovnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.