Zavrieť

Porady

Príspevok na starostlivosť o dieťa

Dobry den

Viete mi poradit,ked ja platim opatrovatelke €290 na mesiac,ci mi to preplatia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    kto by ti to mal preplatiť? Je to tvoje dieťa? Buď ho máš v škôlke alebo sa stará opatrovateľka, stále si to hradíš sám tak ako všetci ostatní.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    adu80 Pozri príspevok
    Dobry den

    Viete mi poradit,ked ja platim opatrovatelke €290 na mesiac,ci mi to preplatia?
    Myslíš asi to, čo sa malo schváliť. Že keď máš opatrovateľku, ktorá má živnosť a ideš do práce, tak máš nárok na plný rodičovský príspevok. Keď by Ti dieťa zadarmo opatrovala stará mama, tak by si príspevok mala krátený. Neviem či to schválili a v akej podobe, nesledovala som to lebo ma to nezaujímalo.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    adu80 Pozri príspevok
    Dobry den

    Viete mi poradit,ked ja platim opatrovatelke €290 na mesiac,ci mi to preplatia?
    ak má dieťa do 3-och rokov (ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdrav.stavom, tak max. do 6rokov) a ty si zárobkovo činná, t.j.pracuješ bud na prac.pomer alebo si szčo, tak máš nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa (ak nepoberáš rodič.príspevok podla prechodného ustanovenia) bud vo výške
    1. 25% zo sumy rodič.príspevku na 1dieťa, ak sa o dieťa stará samotný rodič vykonávajúci zárobkovú činnosť alebo iná fyzická osoba, ktorá nie je živnostník a ani nepoberá rodič.príspevok.

    2. alebo vo výške preukázaných nákladov max. vo výške RP, ak sa o dieťa starajú v škôlke, jasliach, fyzická osoba na živnosť

    opatrovatelka,
    - ak nemá živnosť, tak podla mna spadá do tej prvej skupiny. V takom prípade máš nárok na 25% z RP, ktorý je t.č. 158,67eur, takže 25% je 39,67eur predpokladám
    - ak má živnosť, tak máš nárok na príspevok vo výške 158,67eur na dieťa na mesiac, t.j. určite nie 290eur, za obdobie od 9/09 vo výške 164,22eur. Výdavky musíš preukázať.

    príspevok sa vypláca najviac 6mesiacov dozadu, t.j. predpokladám môžeš tam naraz doniesť doklady za 6mesiacov, ak tam nechceš chodiť mesačne s dokladmi, no nie za dlhšie odbobie.
    Naposledy upravil brčko : 12.07.09 at 19:40

    adu80 je offline (nepripojený) adu80

    adu80
    brčko Pozri príspevok
    ak má dieťa do 3-och rokov (ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdrav.stavom, tak max. do 6rokov) a ty si zárobkovo činná, t.j.pracuješ bud na prac.pomer alebo si szčo, tak máš nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa (ak nepoberáš rodič.príspevok podla prechodného ustanovenia) bud vo výške
    1. 25% zo sumy rodič.príspevku na 1dieťa, ak sa o dieťa stará samotný rodič vykonávajúci zárobkovú činnosť alebo iná fyzická osoba, ktorá nie je živnostník a ani nepoberá rodič.príspevok.

    2. alebo vo výške preukázaných nákladov max. vo výške RP, ak sa o dieťa starajú v škôlke, jasliach, fyzická osoba na živnosť

    opatrovatelka,
    - ak nemá živnosť, tak podla mna spadá do tej prvej skupiny. V takom prípade máš nárok na 25% z RP, ktorý je t.č. 158,67eur, takže 25% je 39,67eur predpokladám
    - ak má živnosť, tak máš nárok na príspevok vo výške 158,67eur na dieťa na mesiac, t.j. určite nie 290eur, za obdobie od 9/09 vo výške 164,22eur. Výdavky musíš preukázať.

    príspevok sa vypláca najviac 6mesiacov dozadu, t.j. predpokladám môžeš tam naraz doniesť doklady za 6mesiacov, ak tam nechceš chodiť mesačne s dokladmi, no nie za dlhšie odbobie.
    Dakujem za odpoved,to som chcela vediet.

    Niamh je offline (nepripojený) Niamh

    Niamh
    Dobrý deň, prosím vás o radu, mám 2,5 ročné dieťa a 28.12.2012 som nastúpila na druhú materskú. Druhá dcérka sa narodila 21.01.2013. Od decembra staršia dcérka chodí do súkromnej škôlky, ktorá stojí mesačne 170€. Do 6 týždňov od narodenia druhého dieťaťa t.j. do 03.03.2013 máme nárok na "Príspevok na starostlivosť o dieťa".
    Akurát som volala s pracovníčkou ÚPSVaR, ktorá nás má na starosti, a ona mi povedala, že máme nárok iba na príspevok na star.o dieťa vo výške 41,10€ za mesiac. Nie na preplatenie nákladov na škôlku. Myslela som, že ak preukážeme zaplatené náklady vo výške 170€, bude to v tejto výške. Má pravdu? Vopred vám ďakujem za odpoveď :-).

    Príspevok na starostlivosť o dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.