Zavrieť

Porady

Sadrokartónový strop

Ahoj poraďáci,
dom stojí,krov tiež,otázka je,čo so stropom?
V projekte je sadrokartónový....aké s ním máte skúsenosti?
Dokážeme si ho urobiť aj sami??
Alebo radšej zavolať firmu???
Ak dám sadrokartónový strop,je následne možné aspoň úložné využitie povaly???
A aká je cenová relácia na cca 70m2???..
veľa otázok,ale tu sa určite pár skúsených jedincov nájde a poradí.
ďakujem
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    jasne ,ze dvaja stacia.... Ak maju prax a su zohrati, tak treti by ich zdrzoval a museli by sa zbytocne delit o zisk .. tot z praxe... ak si to nikdy nerobil a sadrokarton budes drzat prvy krat v ruke,, tak aj traja mozu byt malo .. Vid sroubovanie ziarovky v tej stupidnej reklame . V kazdom pripade ale velkost tej izby nieje nic extra a davat dvojitu konstrukciu by bol zbytocny luxus. Skor by som Ti poradil aby si si pozical laser, a rovne podhlady su uplna malina. Prichytis si UD, priame zavesy, vodorovnym laserom si lahko nastavis cdcka tak aby boli v rovine, ked ich prichytavas na zavesy a mas vybavene. A drzanie sadrokartona hlavou je normalka

    Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

    Hop377
    Sadrokartonovy strop ak sa jedna len o rovinu zvladnete v pohode aj sami, najhorsia praca je brusenie.
    Cena materialu cca 100-120,-Sk za meter, ak si objednate firmu treba ratat so sumou od 500,-Sk za meter.
    Ako uozny priestro pokial to nepodbije doskami sa nebude moct vyuzivat.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    s cenami je to pravda vezmem len prácu tak 8-12 eur za m2,nehrnul by som sa hneď do toho,lepšie si premyslieť a poradiť sa,alebo radšej tú firmu,už som rozoberal svojpomocne urobené podkrovie a s tým úložným priestorom dá sa s OSB doskami urobiť podlaha a následne využívať ten priestor

    mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

    mata1983
    ahoj, my si robíme sadrokartónový strop sami, firma by bola drahá, aj steny máme obložené so sadrokartónom a sú pekné hladké sadrokartón sa ale láme takže behať sa po ňom určite nedá

    zuzanka.zz je offline (nepripojený) zuzanka.zz

    zuzanka.zz
    a podľa čoho to robíte???máte nejaký montážny návod?...koľko vás stál materiál?

    Hop377 je offline (nepripojený) Hop377

    Hop377
    Navodov najdes na na NETe kopec, pripadne si mozes kupit knizku priamo od dodavatela materialu RIGPS.
    Na strankach Rigipsu si stiahni program na kalkulaciu, zadas plochu vyhodi ti to presny zoznam materialu a cenu.
    Prepadne nejake zaujimavosti najdes trebars aj tu:
    odkaz veveve bodka napravisam bodka bg/index.php?id=visuals&sid=111

    mata1983 je offline (nepripojený) mata1983

    mata1983
    strop nás vyjde okolo cca 5000,-Sk /okolo 100 m2/iba sadrokartón + cca 5500,-Sk profily na strop + izolácia /cenu neviem presne možno do 10000,-Sk /+ešte tam treba zagipsovať tie medzery. Ale tým že si to robíme sami, to nie je vela. Firmy si za túto prácu zoberú oveľa-oveľa viac /aj oni musia z niečoho žiť :-) /
    No manželov stýko robí tieto sadrokartóny a aj môj švagor občas, takže oni nám povedali návod :-) Manžel si to najprv vyskúšal u svokrovcov, pretože prerábali kuchyňu :-) Išlo to super,tak načo platiť desaťtisíce???? Ak to máme zadarmo???

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    mata1983 Pozri príspevok
    ahoj, my si robíme sadrokartónový strop sami, firma by bola drahá, aj steny máme obložené so sadrokartónom a sú pekné hladké sadrokartón sa ale láme takže behať sa po ňom určite nedá
    Po sadrokartóne sa behať dá,lepšie pvedané dá sa použiť aj ako jedna z nosných zložiek podlahy.

    MYLOVE je offline (nepripojený) MYLOVE

    MYLOVE
    Dobrý deň prajem milý poradcovia:
    Kúpil som si troj izbový byt v paneláku, momentálne prebieha kompletná rekonštrukcia, stavebné, elektro, plyn, kanál, odpad práce, s týmito prácami nemám problém len s jednou a to je strop. Chcem v strope potiahnúť elektro inštaláciu a rozvody zakryť sadrokartónom, materiál mám, a tým, že počúvam rady od druhých čo stým majú skúsenosti tak mám z toho hlavu ako balón,čo sa týka firmy aby mi to urobila tak je to dosť peňazí.
    Chcem sa preto opýtať:
    Mám izby / m /: 4,6 x 3,5
    podhľad so sadrokartónu max. 6 cm,
    Otázka znie: aký spôsob ukotvenia si vybrať - na priami záves s uchytením CD cez TEX vruty bez kríženia, alebo to isté ale s krížením a použitím krížových spojok?
    Otázka je položená z dôvodu či unesie konštrukcia v tak rozmernej izbe sadrokartón ak si vyberiem ukotvenie priamo na priami záves do ktorého upevním CD PROFIL a na ňho budem rovno montovať sadrokartón?

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    udrzi, ale ked spravis dve vrstvy CD cez krizove spojky, bude sa ti to robit lahsie. Ide o to ci ti je prednejsi tvoj cas, alebo prachy. Podla predpisov by mal byt CD 5-10cm od steny, a to cez priame zavesy nespravis, lebo tam nepichnes vrtacku. Ja som to daval 40cm od steny a kotvil aj do UD, ale neviem ci je to 100% spravne

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    priprav sa na to, ze pokial nebudete traja, tak si moc s tym sadrosom neskrtnes. Tie dosky su tazke a velke a nad hlavou sa zle robi, hlavne ked stojis na rebriku alebo stolicke. Ja som po snahe namontovat s kolegom tabulu stratil ruzove okuliare ohladne lahkej montaze a kupil som zdvihak s ktorym som to uz spravil vsetko sam. Mozem pozicat za 20€ na 3 dni. BA okolie

    MYLOVE je offline (nepripojený) MYLOVE

    MYLOVE
    Stými ružovými okuliarmi máš pravdu ja ich už nenosím od kedy som nastúpil a skončil vysokú školu, takže môj život už nie je ružový heh, a keď sme sa pustili do rekonštrukcie tak viem o čom to je. Ešte ako tak mám zručné ruky, ale vždy si vravím že ak sa to naučili iný tak nie je problém sa to neučiť a ak to pokašlem tak aspoň budem nadávať na seba. S tým zdvihákom rátam aj ja , len škoda že nie som zo západu ale z východu, ale aj tak ďakujem
    Ešte ma napadá jedna vec, Tie priame závesy pre uchytenie CD Profilu sa montujú ako prvé alebo ako soms a dopočul od niektorých, že až po montáži prvej vrstvy ? tak ako to je hm dajte radu, lebo sa mi nezdá, že by som mal urobiť prvú vrstvu kotvenia a potom prepchávať cez ňu CD profil a potom ho ukotvil cez priami záves do panelu.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    najprv si nahodis na obvod UD, do nich zasunies CD potom si poohybas zavesy, navlecies na CD, pritlacis na strop, zavrtas z bokov. Toto bol postup pre drevenny strop s vrtanim do tramu. Pri betone si musis spravit znacku kade pojde stred CD, potom navrtat diery, uchytit priame zavesy na stred, ohnut az po nasadeni CD do UD, nastavit vysku a privrtat z boku. Co myslis pod prvou vrstvou neviem. Toto bol opis iba jednej vrstvy. Ked mas dve vrstvy, tak spravis toto co som pisal s tym ze UD asi musi byt nizsie o profil. Take som nerobil, ale mozem pozriet. V kazdom pripade najprv sa spravia take CD kolajnice cca 90 od seba a potom to krizujes CD s roztecou 40 alebo 50 cm. Toto je vyhodnejsie pri betonovom strope.. menej vrtania.
    Naposledy upravil alltracboy : 19.07.12 at 13:17

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    alltracboy Pozri príspevok
    priprav sa na to, ze pokial nebudete traja, tak si moc s tym sadrosom neskrtnes. Tie dosky su tazke a velke a nad hlavou sa zle robi, hlavne ked stojis na rebriku alebo stolicke. Ja som po snahe namontovat s kolegom tabulu stratil ruzove okuliare ohladne lahkej montaze a kupil som zdvihak s ktorym som to uz spravil vsetko sam. Mozem pozicat za 20€ na 3 dni. BA okolie
    Zaujímavé , mne robili SDK dvaja a išlo im to ako po masle.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pokiaľ to situácia a priamo nevyžaduje tak je kríženie CD profilov a ich uchytávanie cez krížové spojky zbytočné.
    Postup na strope si nájdete najnižšie miesto od neho nameráte 6 cm dole naznačte ryskou a urobíte podľa tohto dookola "šlajváhou" rysky .Podľa rysky sa montuje CD profil.Každých 50 cm od seba naznačiť osadenie CD profilov prvá sa dáva na 45 cm .Na strope značkovacou šnúrkou povyznačovať smer osádzania CD čiek a primontovať priame závesy.Až potom namontovať CD-čka a sadrokartonove tabule.http://www.akosatorobi.sk/video/2872...onove-podhlady

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pivko Pozri príspevok
    Zaujímavé , mne robili SDK dvaja a išlo im to ako po masle.
    ja sa nehadam. Kolega to robil dokonca sam, mne to ale neslo a nedonicim si chrbticu len preto aby som si nieco dokazal. Uz len logicky ked dvaja drzia sadros nad hlavou, musia ho tlacit k stropu, jeden by mal este do vrtacky osadzovat sroby, tak to potom asi drzi hlavou.. proste treba skusit. Pokial by som robil rok SDK tak urcite vytrenujem vhodne partie tela a techniku. Urcite sa daju kupit aj rozperne tyce, ale to uz zasa treba dvoch. Zdvihak obsluzi jeden clovek a bez namahy.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    aj v prirucke o sadrokartone to robili dvaja.. dokonca muz a zena..akurat ta tabula tam bola uz primontovana a oni to len drzali pre foto neviem co ste tu za silaci, ale ja som mal teda dost uz len dvihnut tu tabulu nad hlavu , potom na stolicku a este to drzat tak dlho pokial sa to neprichyti. A ked som videl ako kolega programator uz vypluva dusu, tak som to rovno vzdal.

    goosesk je offline (nepripojený) goosesk

    goosesk
    jj... presne... "kolega programator" ... a tam to cele zacina aj konci )) ... sam som robil vyse 5 rokov pre HP na unixoch ,,,a uz par rokov sa pohybujem v stavebnictve. Je to proste rozdiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.