Zavrieť

Porady

dohoda počas evidencie na úrade práce

Ahojte, potrebovala by som poradiť, čo sa týka možnosti práce na dohodu počas evidencie na úrade práce. Do akej výšky môže byť príjem z dohody, aby mohla byť osoba evidovaná na úrade práce a poberať dávky?? A čo sa týka dohody polovičného invaldiného dôchodcu... môže si uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka?? Ďakujeeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zuzanah3 Pozri príspevok
    Ahojte, potrebovala by som poradiť, čo sa týka možnosti práce na dohodu počas evidencie na úrade práce. Do akej výšky môže byť príjem z dohody, aby mohla byť osoba evidovaná na úrade práce a poberať dávky?? A čo sa týka dohody polovičného invaldiného dôchodcu... môže si uplatňovať nezdaniteľnú časť na daňovníka?? Ďakujeeeeem
    K tvojej prvej otázke. Evidovaný nezamestnaný môže zarobiť max. 131,65 136,38EUR/mesiac. Ak zarobí viac čo i len o cent, tak ho vyradia z evidencie.

    K druhej otázke. Polovičný ID má nárok na NČZD. Môže si ju uplatniť len u jedného zamestnávateľa.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 14.07.09 at 11:56

    zuzanah3 je offline (nepripojený) zuzanah3

    zuzanah3
    mzdarka renca Pozri príspevok
    K tvojej prvej otázke. Evidovaný nezamestnaný môže zarobiť max. 131,65 EUR/mesiac. Ak zarobí viac čo i len o cent, tak ho vyradia z evidencie.

    K druhej otázke. Polovičný ID má nárok na NČZD. Môže si ju uplatniť len u jedného zamestnávateľa.
    Takže aj keď bude poberať podporu prvých 6 mesiacov a neskôr štátne sociálne dávky, ak bude mať nárok môže zarobiť na dohodu 131,65 EUR?

    A je ten príjem nejako obmedzený u polovičného invalidného dôchodcu? Aby si uplatnil NČZD potrebuje k tomu nejaký doklad na preukázanie?

    Moc si mi pomohla

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zuzanah3 Pozri príspevok
    Takže aj keď bude poberať podporu prvých 6 mesiacov a neskôr štátne sociálne dávky, ak bude mať nárok môže zarobiť na dohodu 131,65 EUR? áno

    A je ten príjem nejako obmedzený u polovičného invalidného dôchodcu? nie, je jedno, aká je výška jeho dôchodku Aby si uplatnil NČZD potrebuje k tomu nejaký doklad na preukázanie? nie, nepotrebuje doklad, len vypíše Vyhlásenie

    Moc si mi pomohla veľmi rada
    odpoveď v texte

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Dovolím si nesúhlasiť s výškou mzdy akú je možné zarobiť. Od 1.7.2009 bola zmena výšky životného minima a teda na dohodu je možné zarobiť 136,38 €. Teda ak podpíše vyhlásenie k dani, tak môže zarobiť 135 € a odvody zamestnavateľa budu GF 0,3€ a UP 1,0€. výška život. minima je 185,19€ a 65% z tejto sumy život. minima na plnoletú osobu je 120,37 a keby to boli odvody riadne, že na prac. pomer a nie na dohodu, tak by to bolo SP 4% 4,80€, NP 1,4% 1,60€, poist.v nez. 1% 1,20€ ZP 4% 4,81€, t.j. 16,01€ celkom. Teda 120,37 + 16,01t.j. 136,38€. Teda ak výška mzdy al. odmeny prekročí sumu 136,38 € začína sa voči uchádzačovi o zamestnanie správne konanie. Pojednáva o tom ustanovenie § 6 ods. 2 písm. d zákona č. 5/2004 s doplnením neskorších predpisov v súvislosti s valorizáciou život. minima k 1.7.2009

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Jara Pozri príspevok
    Dovolím si nesúhlasiť s výškou mzdy akú je možné zarobiť. Od 1.7.2009 bola zmena výšky životného minima a teda na dohodu je možné zarobiť 136,38 €. Teda ak podpíše vyhlásenie k dani, tak môže zarobiť 135 € a odvody zamestnavateľa budu GF 0,3€ a UP 1,0€. výška život. minima je 185,19€ a 65% z tejto sumy život. minima na plnoletú osobu je 120,37 a keby to boli odvody riadne, že na prac. pomer a nie na dohodu, tak by to bolo SP 4% 4,80€, NP 1,4% 1,60€, poist.v nez. 1% 1,20€ ZP 4% 4,81€, t.j. 16,01€ celkom. Teda 120,37 + 16,01t.j. 136,38€. Teda ak výška mzdy al. odmeny prekročí sumu 136,38 € začína sa voči uchádzačovi o zamestnanie správne konanie. Pojednáva o tom ustanovenie § 6 ods. 2 písm. d zákona č. 5/2004 s doplnením neskorších predpisov v súvislosti s valorizáciou život. minima k 1.7.2009
    Jasne Jarka, už máme júl. Som zaspala, lebo si dovoľujem (mám dovolenku).
    Si šikulka a ja si sypem popol na hlavu

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ďakujem Renča, od teba ma pochvala straaaaašne moc teší, ako dobre, že si raz aj ty zaspinkala . Ale chápem, je strašne moc teplo, tak človek sa kopne, ani nevie ako. Mňa tu dnes otravuje jedna hnusná mucha , nedarí sa mi ju potvoru ani zahlušiť ani vyhodiť z okna . Sadá po rukách, po nose, po pohári, monitore, ja ju už nenávidím... . No a potom buď ochranca . Tak si ma aspoň ty potešila. Vďaka

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Jara Pozri príspevok
    Ďakujem Renča, od teba ma pochvala straaaaašne moc teší, ako dobre, že si raz aj ty zaspinkala . Ale chápem, je strašne moc teplo, tak človek sa kopne, ani nevie ako. Mňa tu dnes otravuje jedna hnusná mucha , nedarí sa mi ju potvoru ani zahlušiť ani vyhodiť z okna . Sadá po rukách, po nose, po pohári, monitore, ja ju už nenávidím... . No a potom buď ochranca . Tak si ma aspoň ty potešila. Vďaka
    Veľmi rada Jarka. A čo s muchou? Veď jej jednu capni po papulke a je po nej.
    Môj otec mal na muchy jednu radu. Musíš ju chytiť, do papule jej nasyp otravu a určite do hodiny zdochne.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Veď potvora sa nedá chytiť, ale už ma tak žerie , že aj po nohách mi lezie a sadla hnusoba na pohár . Najprv niekde po "hovienkach" sadá a potom ja mám dodržiavať pitný režim... . Nedarí sa mi ju zabiť. Je to šikovnica, asi bude nová Poraďačka

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Jara Pozri príspevok
    Veď potvora sa nedá chytiť, ale už ma tak žerie , že aj po nohách mi lezie a sadla hnusoba na pohár . Najprv niekde po "hovienkach" sadá a potom ja mám dodržiavať pitný režim... . Nedarí sa mi ju zabiť. Je to šikovnica, asi bude nová Poraďačka
    no, budeme mať vážnu konkurentku

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Dostaneme krik, že to tu mrníkujeme, ale to ma hneď napadlo, že to bude Tvoja konkurentka, ale som si nedovolila, že ťa prirovnám k takej potvore, ale už jej mám fakt dosť a beriem noviny... Padne ona, alebo ja...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Jara Pozri príspevok
    Dostaneme krik, že to tu mrníkujeme, ale to ma hneď napadlo, že to bude Tvoja konkurentka, ale som si nedovolila, že ťa prirovnám k takej potvore, ale už jej mám fakt dosť a beriem noviny... Padne ona, alebo ja...
    čo moja, ale aj Tvoja. Pevne dúfam, že večer Ťa neotravoval zase nejaký komár.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    zuzanah3 Pozri príspevok
    Jarka a Renča ste šikulky, ďakujem obom ))
    Zuzka, nemáš za čo, radi sme Ti obe poradili, myslím si, že môžem hovoriť aj za Jarku. A prepáč za to, že som sa na začiatku kapánek kopla. Vieš aj kôň má 4 nohy a predsa sa podkne.

    zuzanah3 je offline (nepripojený) zuzanah3

    zuzanah3
    mzdarka renca Pozri príspevok
    Zuzka, nemáš za čo, radi sme Ti obe poradili, myslím si, že môžem hovoriť aj za Jarku. A prepáč za to, že som sa na začiatku kapánek kopla. Vieš aj kôň má 4 nohy a predsa sa podkne.
    V pohode, sme ľudia, robíme chyby A predsa by som mala ešte otázočku.. keď dá zamestnanec výpoveď sám, bude mať nárok na podporu? Čo sa týka obdobia mu to vychádza, len neviem, či to nie je iba v tom prípade, keď dostane výpoveď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanah3 Pozri príspevok
    V pohode, sme ľudia, robíme chyby A predsa by som mala ešte otázočku.. keď dá zamestnanec výpoveď sám, bude mať nárok na podporu? Čo sa týka obdobia mu to vychádza, len neviem, či to nie je iba v tom prípade, keď dostane výpoveď.
    Áno, budeš mať, spôsob skončenia PP nie je podstatný, podstaná je dlžka obdobia platenia odvodov do SP( Fond nezamestnanosti). Ak toto budeš splňať, nárok na podporu mať budeš.

    zuzanah3 je offline (nepripojený) zuzanah3

    zuzanah3
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, budeš mať, spôsob skončenia PP nie je podstatný, podstaná je dlžka obdobia platenia odvodov do SP( Fond nezamestnanosti). Ak toto budeš splňať, nárok na podporu mať budeš.
    Super, díky moc

    zuzanah3 je offline (nepripojený) zuzanah3

    zuzanah3
    Prosím o radu... Chcem sa opýtať, keď je fyzická osoba s trvalým pobytom v Poľsku, ale v "prenájme" v jednej s. r. o. na Slovensku, má nárok na cestovné náhrady? je konateľom. Díky moc krát

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.