Zavrieť

Porady

poľné plodiny v zastavanom uzemi obce

Dobry den,

prosim Vas, chcel by som sa spytat, ci je nejaka zakonna norma kde je zakazane pestovat obilie v obyvanej casti obce? Pozemok na ktorom je obilie pestovane je v katastri zapisany ako ZAHRADY 5100....Nakolko sa so susedmi neda dohodnut a pri zatve vznika vela prachu, ktory nam sposobuje aj naklady napriklad na cistenie bazena...

Dakujem za rady a napady, ako vzniknutu situaciu riesit.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Neviem o tom, ze by si nemohol pestovat na svojom pozemku kto a co chce /snad okrem marihuany ap ogdobnych "zakazanych" plodin, kam ale obilie nepatri/.

    Pri zatve treba bazen zakryt, ved zatva na pozemku v obci trva max. par hodin.

    Bircof je offline (nepripojený) Bircof

    Bircof
    no predsa kataster rozclenuje parcely na rozne druhy....na ucel ich vyuzitie....a tak isto s tym suvisia limity....
    pokial mas svoj pozemok kvalifikovany ako sad...tak ho nemoze vyrubat a zacat ho vyuzivat ako zahradu....musis poziadat o zmenu na uzivanie pozemku...to iste ako mas orna podu a stavebny pozemok

    nejde len o bazen ale aj zvysenu prasnost....od coho mas zaspinene vsetko...a nie kazdy ma prekrytie bazena, aby ho jednoducho zatial...pokial ide prekryvacie plachty...tak v tom pripade sa ti tam dostane prach..

    podla Ob.Z. ...mi vznika realna skoda....ale hladam inu cestu ako zalobu v obcianskom konani....vzhladom k rychlosti nasich sudov...nejde o tento rok...ale uz sa to opakuje 4 rok...a neda sa dohodnut...tak hladam riesenie...

    poľné plodiny v zastavanom uzemi obce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.