Zavrieť

Porady

Vlastny e-shop

Ahoj, keď si chcem vytvoriť eshop musim mat vybavenu zivnost a platit dph?(som student)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ami2 je offline (nepripojený) ami2

    ami2
    Musíš mať živnosť. Platcom DPH nemusíš byť do zákonom stanoveného obratu. Môžeš však byť dobrovoľný platca DPH.Je však rozdiel medzi DPH a daňou z príjmu.
    Naposledy upravil ami2 : 15.07.09 at 18:32 Dôvod: doplnenie

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    to ze si student v podstate nema na zivnost takmer ziadny vplyv...
    Ahoj. dakujem vsetkym a keby som nahodou nemal tu zivnost a ani sro-cku a zacal by som s tym tak ma za to budu sudit ak sa nemylim vsak

    ami2 je offline (nepripojený) ami2

    ami2
    § 63
    Na začiatok

    Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 50 000 Sk 1659 eur.

    § 64
    Na začiatok

    Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom remeselnej živnosti alebo viazanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 100 000 Sk 3319 eur.

    § 65
    Na začiatok

    Fyzickej osobe alebo právnickej osobe, ktorá prevádzkuje bez živnostenského oprávnenia činnosť, ktorá je predmetom koncesovanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 200 000 Sk 6638 eur.
    1) Konanie o uložení pokuty podľa § 63 až 65 môže živnostenský úrad začať len do jedného roka odo dňa, keď sa o neoprávnenom podnikaní fyzickej osoby a právnickej osoby dozvedel, najneskôr však do piatich rokov od času, keď k porušeniu došlo; ak ide o pokračujúce neoprávnené podnikanie, najneskôr do piatich rokov od času, keď neoprávnené podnikanie ešte trvalo.

    (2) Konanie o uložení pokuty podľa § 65a môže živnostenský úrad začať do jedného roka odo dňa, keď sa o skutočnosti uvedenej v § 65a dozvedel, najneskôr však do troch rokov odo dňa, keď taká skutočnosť ešte trvala, a ak ide o nesplnenie povinnosti v lehote určenej týmto zákonom, najneskôr do troch rokov odo dňa, keď uplynula lehota na splnenie povinnosti určenej týmto zákonom.

    (3) Pri ukladaní pokút živnostenský úrad prihliada najmä na závažnosť, čas trvania alebo následky protiprávneho konania.


    viď živnostenský zákon http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...2009-a.html#63

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    roman3338 Pozri príspevok
    ďakujem škoda asi z toho nič nebude
    a prečo máš problém so živnosťou?

    podľa mňa ako študent máš super čas na vyskúšanie.

    martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

    martina2907
    Dobry vecer, uvazujem nad zalozenim e-shopu na Slovensku so slovenskou zivnostou, len neviem, ci to bude mozne. Ide o to, ze som v zahranici, kde sa dlhodobo zdrziavam. Zivnost by bola prihlasena na adresu mojho trvaleho pobytu, cize na SK. Ale vsetko ostatne by som riadila zo zahranicia, tovar je tiez z krajiny, kde sa zdrziavam. Poradite, ci je to mozne a na co si dat pozor? Dakujem.

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Podla mna to nie je problem, ak budes platit vsetky odvody a ostatne nalezitosti, ktore su dane zakonom.
    Jediny problem vidim v tom, ako sa dostane tovar k zakaznikovi: chces posielat zo zahranicia? Velmi sa to predrazi, nie?

    Trvaly pobyt mas kde?

    martina2907 je offline (nepripojený) martina2907

    martina2907
    luigi72 Pozri príspevok
    Podla mna to nie je problem, ak budes platit vsetky odvody a ostatne nalezitosti, ktore su dane zakonom.
    Jediny problem vidim v tom, ako sa dostane tovar k zakaznikovi: chces posielat zo zahranicia? Velmi sa to predrazi, nie?

    Dakujem za rychlu odpoved, mam na muske nieco vacsie, takze to postovne by bolo zahrnute v cene tovaru...

    trvaly pobyt mam na Slovensku

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    V tomto pripade mozes zacat podnikat bez problemov ako fyzicka alebo pravnicka osoba, sidlo mozes mat v mieste trvaleho bydliska. zaplatis domenu, webhostingove sluzby, kupis e-shop alebo vyuzijes dajaky free shop a mozes zacat.
    Vsetko podla platnych zakonov. Vela zdaru!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.