Zavrieť

Porady

Hrubá stavba domu KE

Doporučte serioznu firmu na stavbu domu v Košiciach s vlastnými skúsenosťami.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vikt je offline (nepripojený) Vikt

    Vikt
    ... a na interier.prace /stierky, malby, obklady, dlazby .../ by som ti odporucala c.t.

    tel. číslo vymazané, išlo o reklamu - pozn. moderátora
    Naposledy upravil Chobot : 15.02.10 at 08:40

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    imres Pozri príspevok
    Odporucil by som ti stavebnu firmu ******
    Stavaju mi dom a som spokojny, chod sa popozerat na ich stavby ak je to este pre teba aktualne
    ****** mi urobila cenovu ponuku a keď som ju zbadal skoro som skolaboval Ak si ochotny v dnešnej dobe stavať za cennikove ceny /stav. firmy krachuju ale pýtaju si stále tak/ tak plať. V pondelok som zabetonoval inou f. platňu a komplet základy ,kanal voda, platňa ma stáli o 7.000 EUR menej ako mi ponúkla ******.
    Naposledy upravil Chobot : 17.02.10 at 12:22

    anellino je offline (nepripojený) anellino

    anellino
    Musíš sa rozhodnúť, či chceš šetriť a mať menej kvalitný dom a zoberieš si partie živnostníkov, ktorí nevedia spolupracovať, lebo každý si robí len "svoju robotu" a tým pádom urobia kardinálne chyby. U partií živnostníkov sa nabeháš, musíš sa starať o materiál, ak ho kupuješ ty, poradia ti najdrahší, ak ho kupujú oni bez toho aby ti zdokladovali nákup kúpia ten najväčší brak. Ak si vyberieš zabehnutú firmu, zorganizuje ti všetko, materiál ti dá primeranej ceny aj kvality, ak netrváš na niečom inom a hlavne vieš u nich reklamovať. Skús reklamovať niečo u živnostníkov, ktorí si každých pár mesiacov kvôli tomu menia mobilné čísla. Mám s tým skúsenosti už niekoľko rokov. Viem poradiť aj dobrú firmu (najprv sa ich musím opýtať, či môžem, ale myslím, že sú na roztrhanie a ďalší rok majú už na 80% zazmluvnený.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    imres Pozri príspevok
    Odporucil by som ti stavebnu firmu Verva
    Stavaju mi dom a som spokojny, chod sa popozerat na ich stavby ak je to este pre teba aktualne
    A mohol by si mi ss-kou napísať kde Ti stavajú domček?... je to v Ke? SS-kou vtedy, ak nechceš dať do témy.
    Ja by som si to išla obzrieť. Ďakujem
    lubomata Mohli by ste mi napisat nejake vase skusenosti s firmou Verva? Rozhodujeme sa, ci s nimi stavat dom... Dakujem.

    ondja je offline (nepripojený) ondja

    ondja
    anellino Pozri príspevok
    Musíš sa rozhodnúť, či chceš šetriť a mať menej kvalitný dom a zoberieš si partie živnostníkov, ktorí nevedia spolupracovať, lebo každý si robí len "svoju robotu" a tým pádom urobia kardinálne chyby. U partií živnostníkov sa nabeháš, musíš sa starať o materiál, ak ho kupuješ ty, poradia ti najdrahší, ak ho kupujú oni bez toho aby ti zdokladovali nákup kúpia ten najväčší brak. Ak si vyberieš zabehnutú firmu, zorganizuje ti všetko, materiál ti dá primeranej ceny aj kvality, ak netrváš na niečom inom a hlavne vieš u nich reklamovať. Skús reklamovať niečo u živnostníkov, ktorí si každých pár mesiacov kvôli tomu menia mobilné čísla. Mám s tým skúsenosti už niekoľko rokov. Viem poradiť aj dobrú firmu (najprv sa ich musím opýtať, či môžem, ale myslím, že sú na roztrhanie a ďalší rok majú už na 80% zazmluvnený.
    no dost prehanas a ociernujes zivnostnikov vsade su aj dobry aj zly ,firmi si rataju peniaze za vsetko a ties niesu vsetky dobre .rozdiel je hlavne v cene je jasne ze si treba trosku premysliet a zistit ci je ta firma alebo partia dobra . osobne niesom zivnostnik ale velmi si im ukrivdil

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Doplním: Preto chodia naši ľudia - aj živnostníci bežne do Rakúska, prip. EU... Teda ak sa bavíme o tých šikovných...

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    kyblik Pozri príspevok
    Doplním: Preto chodia naši ľudia - aj živnostníci bežne do Rakúska, prip. EU... Teda ak sa bavíme o tých šikovných...
    Nesúhlasím , určite je aj u nás dosť šikovných ktorý si dokážu zarobiť koľko potrebujú a neženú sa do Rakúska .Prednejši im je život doma s rodinou a deťmi.

    ddr je offline (nepripojený) ddr

    ddr
    ano je treba volať renomovanu firmu,ktorá samozrejme osloví koho? živnostníka zaplatí mu niečo a sama sa nahrabe že? ja som živnostník sme partia od vodara cez strechu po interier mame to tažke v dnešnej konkurencii kdeakych "firiem" ale nebojime sa za nas hovori odvedena praca samozrejme za adekvatnu plácu "lacná" firma? taká práca)

    malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

    malyklaun
    moj navrh je vyuzit webstranky kde sa zadavaju dopyty.
    ja sam viem o troch takych webstrankach a daju sa velmi jednoducho vygooglit so slovickom stavba, potom existuju v okoli rozni mensi stavebnici, ktori stavaju kvalitne, a aj ked nie najdrahsie urcite nie zadarmo.
    ked by som ja vyberal, urcite by som chcel vidiet referencie a idealne je ked aj priamo z rozostavanej stavby, nech vidim ako kvalitne a presne robia a zaroven aj ako udrzuju stavenisko. A podla celkoveho dojmu (stavenisko, kvalita, počet pracujucich pracovnikov, referencie, cena... stavebnici sa radi pochvalia tym co urobili dobre...
    Naposledy upravil malyklaun : 25.01.10 at 11:05 Dôvod: gramaticka chyba ;o)

    malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

    malyklaun
    ddr Pozri príspevok
    ano je treba volať renomovanu firmu,ktorá samozrejme osloví koho? živnostníka zaplatí mu niečo a sama sa nahrabe že? ja som živnostník sme partia od vodara cez strechu po interier mame to tažke v dnešnej konkurencii kdeakych "firiem" ale nebojime sa za nas hovori odvedena praca samozrejme za adekvatnu plácu "lacná" firma? taká práca)
    nuz mozno raz sa aj ja rozhodnem, ze budem stavat RD pre zakaznikov, a bude to fungovat presne takto: ja budem koordinator a napriklad vasa partia bude robit profesie, vy poviete mne cenu, ja poviem zakaznikovi, ked bude dobry zakaznik, tak cenu nenavysim, a ked bude vymyselnik tak si prihodim mozno aj 15 % ;o) niekto musi prace koordinovat ak to investor nevie sam.

    mylka je offline (nepripojený) mylka

    mylka
    ake mate prosim skusenosti s firmou Verva, chceme od nich kupovat dom? dakujem velmi pekne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.