Zavrieť

Porady

Sociálne štipendium-mám nárok?

Zdravím
Prosím možete mi niekto poradiť? 1 rok som študovala na jednej VŠ a poberala tam soc. štipendium. Potom som túto školu nechala a začala študovať na druhej, na druhom konci republiky. Tu som poberala soc. štipko 2 roky. Teraz idem do 3. ročníka a vraj už nemám naň nárok. Že iba 3 roky sa može poberať na 1. stupni. Veď je to iná škola, úplne iný študijný program a Bc. urobím v trvaní 3. rokov. Nechápem to.
To sa mi tie školy zrátajú? Ak máte niekto info., dajte vedieť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Prekračuješ dobu štúdia, preto nemáš nárok na štipko a dokonca záleží od školy ale môžu Ti dať zaplatiť ten jeden rok navyše.
    A áno čas na školách sa zrátavá. Už nie sú tu tie časy ked sa v pohode študovalo 9 rokov 5 ročná škola.

    ria12 je offline (nepripojený) ria12

    ria12
    Tá posledná veta o čom? Ja som chodila na architektúru a prešla som na techniku. Nemienim ju študovať 9 rokov. Si strašne vtipná, pá

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ria12 Pozri príspevok
    Tá posledná veta o čom? Ja som chodila na architektúru a prešla som na techniku. Nemienim ju študovať 9 rokov. Si strašne vtipná, pá
    Vieš čo moja pekná, tá posledná veta je o tom čo bolo pred týmto zavedeným systémom, pred spoplatňovaním štúdia.

    Vysvetlila som Ti ako toje a toto je namiesto podakovania? Aj nabudúce sa Ti tu budem snažiť pomôcť ak budeš mať problém.
    Pekný večer prajem.

    ria12 je offline (nepripojený) ria12

    ria12
    Ďakujem Ti veeelmi pekne za Tvoje vysvetlenie. Tú poslednú vetu som cítila ako facku. Akoby som ja bola nejaký debil a príživník či čo. Toto nebolo seriózne. Ak si sa chcela ukázať aká si vtipná, na to sú iné fóra.To keď každému takto pomáhaš, nech sa Ti to 1000x vráti. A ďakovala som už v otázke ak si si nevšimla. Na seba si strašne citlivá ale o druhých nedbáš. Pá, pa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ria12 Pozri príspevok
    Ďakujem Ti veeelmi pekne za Tvoje vysvetlenie. Tú poslednú vetu som cítila ako facku. Akoby som ja bola nejaký debil a príživník či čo. Toto nebolo seriózne. Ak si sa chcela ukázať aká si vtipná, na to sú iné fóra.To keď každému takto pomáhaš, nech sa Ti to 1000x vráti. A ďakovala som už v otázke ak si si nevšimla. Na seba si strašne citlivá ale o druhých nedbáš. Pá, pa.
    Ak by si namiesto reakcie na predchádzajúci príspevok zadala do google sociálne štipendium, dozvieš sa aj toto :

    http://www.modernaskola.sk/rs,c17/Socialne-stipendia
    Ria, a ešte toto mi k tvojmu prvému príspevku "nesedí"
    ria12
    Zamestnanie - predvolené
    účtovník, samostatný účtovník, mzdár
    Naposledy upravil veronikasad : 22.07.09 at 20:33

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Xanti Pozri príspevok
    Už nie sú tu tie časy ked sa v pohode študovalo 9 rokov 5 ročná škola.
    ria12 Pozri príspevok
    Tú poslednú vetu som cítila ako facku. Akoby som ja bola nejaký debil a príživník či čo. Toto nebolo seriózne.
    Chodíš na techniku, učia ťa ludia ktorí študovali v tomto systéme - kreditný systém, dali sa opakovať ročníky, v pohode sa študovalo toľko rokov. Sama mám známeho čo 5 ročnú školu vychodil za 8 rokov.

    To nebolo nič osobné len som poukázala na to, že systém sa zmenil. Že namiesto 5 r. Ing. štúdia je tu dvojetapové štúdium prv Bc. a potom Ing. ( na rovinu , ty za to nemôžeš za mojich čias sa takáto forma získania titulu Ing. považovala za jednoduchšiu ) a že my sme študovali zadarmo, a Vám davajú za školu za opakovanie ročníka ( alebo štúdium na inej škole nad rámec štúdia ) platiť. A aj preto, že sa zmenil systém ty nedostaneš soc. štipko bohužial . Ale zase aby som bola spravodlivá tak my sme také vysoké štipká nemali.
    Naposledy upravil Xanti : 22.07.09 at 20:35

    Sociálne štipendium-mám nárok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.