Zavrieť

Porady

Ako najst sponzora?

Dobry den,
chcem zalozit organizaciu v neziskovom sektore a bolo by dobre mat sponzora. Nemam s tym vsak zatial vobec skusenosti - ake firmy oslovit, co mozem od firiem pozadovat a co bude firma ocakavat za sponzorstvo od mojej organizacie? Je treba s firmou spisat aj nejaku zmluvu o sponzorstve, kde budu urcene podmienky? stanovenie podmienok zavisi odomna, obidvoch partnerov, alebo je to dane nejakym zakonom? Ake negociacne praktiky zvolit, aby som sponzora presvedcila, ze jeho peniaze budu sluzit na dobru vec?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ake firmy oslovit, co mozem od firiem pozadovat a co bude firma ocakavat za sponzorstvo od mojej organizacie? Je treba s firmou spisat aj nejaku zmluvu o sponzorstve, kde budu urcene podmienky? stanovenie podmienok zavisi odomna, obidvoch partnerov, alebo je to dane nejakym zakonom?
    - podmienky spolupráce závisia od vašej dohody
    - protihodnotou sponzorského daru býva väčšinou reklama v regionálnych médiach pre firmu - spôsobom : firma dá sponzorský dar / môže byť aj vecný - napr. chceš organizovať športové podujatie - potrebuješ dresy, na tých bude logo sponzora, ďalej oznámiš prostredníctvom RM , že sa koná zápas / turnaj - a zas uvedieš aj sponzora
    v sprievodnom liste zdôrazňuješ práve tú reklamu
    ešte odporúčam - ľudia / aj firmy / radšej dávajú vecné dary, aby tak mali istotu, že peniažky sa použijú na to , na čo majú -

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    aha, no ja chcem poriadat vystavy a workshopy, vzdelavacie zajazdy pre clenov klubu a kedze pojde len o malu posobnost organizacie a aktivity pre clenov, preto nebude mat zmysel dat reklamu do medii, jedine ak by som pozyvala verejnost na nejaku vystavu. preto neviem, co sponzorovi ponuknut a co ziadat... mozno foto papier, kancelarske potreby..? ako ale sponzora zviditelnim..?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    no ja chcem poriadat vystavy a workshopy
    ako ale sponzora zviditelnim..
    predsa jeho logom na tých výstavách / ak by nemal sponzor materiál - napr vo forme zástavy - môžeš sa ponúknuť , že vytvoríš plagát - to určite nebude problém vytlačiť na farebnej A3 tlačiarni

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    cize sa nemam bat do toho ist, vytipovat si sponzorov, napr. tych, ktori posobia v oblasti blizkej, na ktoru budem zamerana, alebo je to uplne jedno koho oslovim? musim si len dopredu pripravit odpoved na otazku, co mozem firme ponuknut ako protisluzbu za to, ze od nich prijmem nejake dary, ci uz vo forme financnej,alebo materialnej? bude firme stacit, ze im ponuknem len to, ze ich logo vystavim na kazdej vystave?
    alebo priklad: budem organizovat workshop pre verejnost, cize tu reklamu do regionalnych medii asi podam. Mam teda do reklamy umiestnit aj logo sponzora a spomenut, ze workshop je organizovany za podpry firmy XY.
    Ako casto mozem ziadat jednu firmu o poskytnutie sponzorstva - raz za rok, alebo na kazdu pripravovanu akciu?
    Je treba potom posielat firme presne vycislenie toho, na co bol sponzorsky dar pouzity, alebo staci napr. zaslat foto dokumentaciu, ze to logo firmy naozaj bolo tam, kde byt malo?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    periodicidu darov si dohodnete - ale ty musíš mať pripravenú presnú koncepciu
    zmluvy o reklame , / - optimálne by bolo získať menšie čiastky, ale na každú výstavu
    oslovovať môžeš rôzne firmy - nemôžeš predpokladať , ktorý majiteľ má blízko k umeniu / teda neviem čoho sa výstavy týkajú

    v zmluve sa presne uvedie na čo potrebuješ peniaze - vyučtovanie je samozrejmé , je nanajvýš vhodné spomenúť, že máš aj iné zdroje, ale ešte potrebuješ toľko a toľko .......na to a to....

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ešte k inej téme : ako otvoriť galériu - entuziazmus ti nemožno uprieť, ale na tvojom mieste by som sa aspoň na 1/2 roka zamestnala v nejakej galérií a získala aké také skúsenosti -

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    čize za sponzorom pridem s tym kolko presne potrebujem a na co a po vystave za nim pridem opat a dam mu ja neviem, blocky co vsetko som z toho (ak by slo o financny dar) kupila?
    V galerii som sa samozrejme zamestnat chcela, ale vzdy som dostala odpoved, ze nemaju volne pracovne miesto ...

    janeb je offline (nepripojený) janeb

    janeb
    A nezabudni, že získať sponzora bude veľmi ťažké - veď kto by chcel daňovo neuznané náklady navyše, že? Ak niečo dostaneš tak len na nejakú zmluvu o reklame (aby si to sponzor dal do nákladov) - a z nej si pekne cvakneš dań z príjmu, tak si hneď odlož 19% zo sumy čo získaš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.