Zavrieť

Porady

Otvorenie obchodu z rozličnym tovarom+dovoz tovaru z Rakuska

Zdravim!
Vie mi niekto poradiť?Chystam sa otvoriť obchod z rozličnym tovarom(drogeria,potraviny,tabak ,alkohol atd....)
Akym všetkym uradom to musim dať vediet?
Ja viem o tychto možete ma prosim doplniť ak som na nejaky zabudol?

Hygiena
Hasiči
Veterinari
Colna sprava
Danovy urad.

A ešte jedna otazočka.Chystam sa dovažať tovar z rakuska-drogeriu.Musi mať každy tovar preklad do SJ.Alebo to možem rovno šupnuť na pult a predavať.

Dik za info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Pokiaľ chceš predávať niečo čo má niečo spoločné s potravinami čakaj veľkú kontrolu od Hygieny. Ja mám rozličný tovar no mám to spojené so záhradk. železiarstvo, farby-laky, .... a jediné čo som potreboval bola hygiena resp. prišli pozreli si priestory, skontrolovali či tam mám všetko čo treba /umývadlo, wc, kúrenie, odvetranie/ a to bolo všetko. Netreba ale zabúdať ani na ďalšie veci, ktoré treba hlavne po otvorení /tabuľka zákaz fajčiť, has. prístroj, rekl. poriadok/...Čo sa potravín týka viem, že musíš mať HACCP, priestor musí byť ľahko umyvateľný, atď.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    Pavol Hantsok Pozri príspevok
    Pokiaľ chceš predávať niečo čo má niečo spoločné s potravinami čakaj veľkú kontrolu od Hygieny. Ja mám rozličný tovar no mám to spojené so záhradk. železiarstvo, farby-laky, .... a jediné čo som potreboval bola hygiena resp. prišli pozreli si priestory, skontrolovali či tam mám všetko čo treba /umývadlo, wc, kúrenie, odvetranie/ a to bolo všetko. Netreba ale zabúdať ani na ďalšie veci, ktoré treba hlavne po otvorení /tabuľka zákaz fajčiť, has. prístroj, rekl. poriadok/...Čo sa potravín týka viem, že musíš mať HACCP, priestor musí byť ľahko umyvateľný, atď.
    Dik moc za radu.Hygienu si zavolal ked si mal už zakupeny tovar alebo ešte pred tym ako si začal zasobovat obchod?
    Ešte pred tým s tým, že na mieste vypracovali posudok a na základe toho som už mohol predávať . Neskôr mi prišlo priame rozhodnutie, že môžem vykonávať podnikatelskú činnosť v uvedených priestoroch..

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    Pavol Hantsok Pozri príspevok
    Ešte pred tým s tým, že na mieste vypracovali posudok a na základe toho som už mohol predávať . Neskôr mi prišlo priame rozhodnutie, že môžem vykonávať podnikatelskú činnosť v uvedených priestoroch..
    ¨
    Ok.Dik za radu.

    Otvorenie obchodu z rozličnym tovarom+dovoz tovaru z Rakuska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.