Zavrieť

Porady

faktura na paypal

Klient je z ceska, ja som slovak.
Pozaduje fakturu ale platil mi na paypal ucet a ja mam jeden ucet na podniakanie a to v slsp.

To mam normalne napisat do faktury ze platba na paypal?
Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Skus si pozriet tuto diskusiu: http://www.porada.sk/t114205-prijman...podn-ucet.html

    Ak mas PayPal ucet registrovany ako podnikatel, tak myslim ze mozes napisat do faktury sposob platby PayPal. Ak je vsak tvoj PayPal ucet sukromny, asi by som to riesil skor tak, ze by som to zauctoval ako platbu v hotovosti.

    tylik je offline (nepripojený) tylik

    tylik
    xaver Pozri príspevok
    Skus si pozriet tuto diskusiu: http://www.porada.sk/t114205-prijman...podn-ucet.html

    Ak mas PayPal ucet registrovany ako podnikatel, tak myslim ze mozes napisat do faktury sposob platby PayPal. Ak je vsak tvoj PayPal ucet sukromny, asi by som to riesil skor tak, ze by som to zauctoval ako platbu v hotovosti.
    Jasne to mi pisal klient ze ako platbu v hotovosti mam dat.
    Ako sa to robi?

    Len dopisem do faktury ze prebehla platba v hotovosti?
    Ale ved on platil cez paypal tak ako to je?

    xaver je offline (nepripojený) xaver

    xaver
    Uhradu si z PayPal-u vyberies na sukromny ucet, odtial peniaze vyberies a mas firemne peniaze v hotovosti. V uctovnictve teda zauctujes prijem hotovosti (vystavis k tomu prijmovy doklad).
    Danovy urad by s tym nemal mat problem, co sa tyka tvojho podnikatelskeho uctovania je to uplne v poriadku, co sa tyka tvojho sukromneho prijmu, tak v pripade ze by sa na to niekto dopytoval (co mu davam sancu 1 ku 100 000), tak tym ze si celu platbu previedol dalej tak budes tvrdit ze to nebol tvoj prijem ako fyzickej osoby (co ani nebol) a dan z prijmu je odvedena v ramci tvojho podnikatelskeho uctovnictva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.