Zavrieť

Porady

zakladna doska-HP Pavilion

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o radu...
Mam notebook HP Pavilion dv6460, ktory som poliala colou a vyskratovala sa zakladna doska.
Je relevantne dat tuto zakladnu dosku vymenit vzhladom na cenu dosky a servisu, alebo radsej kupit novy pocitac?
Ak by sa oprava nevyplatila, za aku cenu by som mohla odpredat zvysok notebooku, vsetky ostatne casti su plne funkcne(RAM-2GB, HD160GB, monitor, webka,...)?
Vopred dakujem za radu.
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    11p3G je offline (nepripojený) 11p3G

    11p3G
    Podľa môjho názoru by som ho skúsil reklamovať keď ešte je v záruke.
    Keď je starší ako 2 roky (po záruke), tak sa oplatí už kúpiť nový notebook.
    Čo sa týka ostatných častí - RAMka, disk a procesor sa dajú použiť aj v iných notebookoch ako HP

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Osobne si myslim, ze sa Vam uz viac oplati kupit novy notebook.

    Ale mozete to urobit aj tak, ze ho zanesiete do servisu a date si spravit cenovu ponuku, kolko by Vas asi stala oprava. Zaruka sa, samozrejme, na takuto vadu nevztahuje.

    Co sa tyka tych ostatnych komponentov, bud to predajte ako celok - nefunkcny notebook, alebo si nechajte komponenty, ktore este vyuzijete. Neviem si moc dobre predstavit, ako by ste predavali napr. display alebo zabudovanu webku.

    Skuste sa poradit s predajcom, kde ste ho kupili, mozno od Vas budu chciet niektore komponenty odkupit, prip. Vam dat zlavu, pokial u nich kupite novy notebook.

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    No, urcite do servisu, niekedy to nemusi byt chyba zakladnej dosky (to poliatie). A obcas sa to da vycistit tak kvalitne, ze sa to da reklamovat v zaruke (dufam ze ma necita nejaky distributor

    jana456 je offline (nepripojený) jana456

    jana456
    Dakujem vsetkym za rady.
    Notebook v zaruke je, ale colu mi nevyreklamuju a neviem, ci by sa dal vycistit, vzhladom na to ze tej coly tam bolo dost
    Vyzera to skor na novy laptop...
    Oprava by stala okolo 500e v nezarucnom servise, v zarucnom este viac.
    Predat to chcem skor ako celok, len by ma zaujimala orientacna suma, co by som za to mohla dostat.
    Este raz dik

    zakladna doska-HP Pavilion

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.