Zavrieť

Porady

Obchodné reťazce- rady, skúsenosti, nápady + veľká letná anketa

Anketa: Obchod, ktorý mám najradšej...

Počet hlasujúcich
60. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Billa

    6 10.00%
  • Jednota

    10 16.67%
  • Tesco

    24 40.00%
  • Carrefour

    5 8.33%
  • Kaufland

    17 28.33%
  • Metro

    5 8.33%
  • Hypernova

    5 8.33%
  • Lidl

    17 28.33%
  • Rema 1000

    0 0%
  • ostatné

    6 10.00%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Ahojte, zakladám tému, kde by sme si povedali svoj názor na obchodné reťazce resp. kam a kvoli čomu rád(a) chodím nakupovať, resp. ktorý obchod nemám rád(a).

Moj názor je tento- cca. pred 5 rokmi som bol veľký zastanca Jednoty, najviac som chodil tam a naopak na takom Tescu mi vadili dosť veľké chyby ako napr. iné cenovky na polici a iná cena v pokladni, ale dneska je už situácia iná- Jednota sa dľa mojho názoru veľmi zhoršila a naopak Tesco svoje chyby z veľkej časti ponáprávalo a preto teraz najviac preferujem práve Tesco...
Bille sa vyhýbam veľkým oblúkom- tovarovo sú síce niekde okolo priemeru, ale je to (aspoň u nás) katastrofa s pokladňami, v dnešnej dobe čakať 25 min. na pokladňu to je velmi silná káva
Občas zablúdim aj do Lidlu, ale fakt len občas
Ostatné reťazce moc nenavštevujem, preto ich nemožem objektívne hodnotiť...

Takže ak chcete zahlasujte v ankete,prípadne napíšte svoj názor aj písmom-
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 27.07.09 at 23:33
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja najviac chodím nakupovať do Jednoty. Dôvod celkom prozaický - okrem ďaľších dvoch súkromníkov, je to jediný obchod, kde sa dá za primeranú cenu u nás nakúpiť. A keď som v PD, tak nakupujem niečo v Kauflande a niečo v Tescu. Billa tam už nie je, LIDL a ďaľšie obchody sú "ruky". Iba keď potrebujem kúpiť niečo v Baumaxe, tak prejdem tam celé nákupné centrum.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja chodím do Tesca z jednoduchého dôvodu a to, že parkujem k nemu najbližšie (aj inak to mam tam najbližšie). Hoci kozmetike sa tam už vyhýbam, zrejme maximálne subjektívny názor. Kozmetiku a drogériu sa snažím nakupovať v inom na to určenom obchode... už len z recesie.
Do Metra chodím na akcie a keď niečo potrebujem nakúpiť vo veľkom. Napr. na stavbu pre brigádnikov pivo.
0 0
slavo11 slavo11

slavo11 je offline (nepripojený) slavo11

Zo slovenských Kaufland a Lidl ale to len kvôli pivu a pečivu. Inač takmer všetko Biedronka a Real v Polsku
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ja zas Billa a Lidl, z prozaického dôvodu... sú najbližšie - keď to vezmem po hlavnej ceste - sú od seba iba 1 autobusovú zastávku...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nemenujem , posudzoval by som z pohľadu porovnávania zákazníka , ktorý bol vyškolený odborníkom , na čo všetko sa má zamerať ...

NO , už som to niekde uviedol ,


Nie som natoľko bohatý , aby som kupoval lacné veci ....


P.S.:
Chodievam raz za čas do jedného / ešte nebol menovaný / ...
Dôvody nemienim a ani nemôžem špecifikovať ...
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ja chodievam do Tesca a Kauflandu-máme to najbližšie a v Tescu už viem kde čo je a tak nemusím nič hľadať. Ale chyby tam robia stále-cenovky sú nižšie a nablokujú vyššiu sumu a dnes pri tom € si maloktorý človiečik všimne ten rozdiel, pretože asi väčšina z nás si skôr zapamätá cenu v SKK. A potom tá šóra na informáciách a žiadne ospravedlnenie od pracovníčky...ale hold ani to ma neodradilo a chodíme tam stále.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ja chodievam najviac do Lídlu, pretože ho mám cez cestu.
Nakupujem hlavne zeleninu a ovocie, niekedy je tam dobrý spotrebný tovar.
Možno o chvíľu budem nakupovať aj v Kauflande, nakoľko ho stavajú pár metrov ďalej.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Čo potrebujem nakúpim aj u nás v dedinskej Jednote. Jedine v prípade, že v sobotu zabudnem niečo kúpiť a véééééľmi by mi to chýbalo tak sa vyberiem do Senice a navštívim prvý obchodný reťazec na ktorý natrafím. S tých obchodov som nervózna, veľa ľudí, veľa pokladní a málo pokladníčiek. Keď majú byť predo mnou šiesti plateniachtiví zákazníci s obrovskými vozíkmi tak nemám chuť v tej rade ani stáť. Najčastejšie sa tam zastavím, aby som kúpila kyticu kvetov ak ideme v sobotu odpoludnia blahoželať. Kvetinárstvo je v Tescu hneď za dverami
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kaufland lebo tam majú pivo.Inak Balla ,občas Jednota..
0 0
fredy27 fredy27

fredy27 je offline (nepripojený) fredy27

V malom obchode sa nekúpia zbytočnosti na rozdieĺ
od supermarketu. Kto si myslí, že ušetrí ... veľmi sa mýli. Ženy kupujú v akcii aj také drobnosti, ktoré potom nepoužívajú.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

fredy27 Pozri príspevok
V malom obchode sa nekúpia zbytočnosti na rozdieĺ
od supermarketu. Kto si myslí, že ušetrí ... veľmi sa mýli. Ženy kupujú v akcii aj také drobnosti, ktoré potom nepoužívajú.
Dovolím si oponovať - nie všetky ženy sme také.
U nás je to skôr môj manžel... pošlem ho kúpiť 3 veci, kúpi ďalších 5 (lebo bola akcia, lebo dostal na to chuť, lebo...)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Väčší nákup, konzervy pre zvieratá,granule a hlavne rôzne žemličky- kaufland.
Inak rada nakupujem v našich dedinský potravinách Jednota- hlavne rozličný tovar.
Zbožňujem aj náš dedinský Rozličný tovar. Taký, ako si pamätám zo starých čias.Kúpim tam od varechy, cez slnečník, zošity, drogériu až po značkovú žehličku, či značkový kryštál. Páči sa mi, že tam majú lacný a slovenský tovar, vo veľkom výbere.
Naposledy upravil arizona : 28.07.09 at 19:38 Dôvod: preklep
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

fredy27 Pozri príspevok
V malom obchode sa nekúpia zbytočnosti na rozdieĺ
od supermarketu. Kto si myslí, že ušetrí ... veľmi sa mýli. Ženy kupujú v akcii aj také drobnosti, ktoré potom nepoužívajú.
Fredy, fakt to niesú len ženy...Ja napríklad sebakriticky musím priznať jednu svoju úchylku() v stave keď som hladný- vtedy nemožem do obchodu ani len vstúpiť- a dovod? Že potom len hádžem a hádžem a hádžem do košíka aj to čo nestihneme zjesť a potom povyhadzujem kopu salámov a syrov a pod.-takže ja možem chodiť do obchodu nakupovať len najedený-
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

mam rada carrefour, tesco a obcas kaufland,
tuto volbu najviac ovplyvnila blizkost, velke parkoviska, moznost sprijemnenia si nakupov butikmi a kaviarnami a pritomnostou inych institucii (banky, posta, operatori)

- v carrefore obeham vsetky butiky, vyplatim seky na poste, urobim bankove operacie, vyplatim orange a eurotel, skocim na kavu s kamoskami a potom nakupim, jedine, co v carrefoure nie je podla mojej predstavy, je pecivo a chlieb

- v tescu tie butiky nie su az tak fain, ale kavu si tam davame, a v tescu je aj dobry chlieb

- v kauflande nenakupujem rada, ale su tam lepsie ceny, tak obcas si tam spravim vacsi potravinovy nakup
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

arizona Pozri príspevok
Väčší nákup, konzervy pre zvietatá,granule a hlavne rôzne žemličky- kaufland.
Inak rada nakupujem v našich dedinský potravinách Jednota- hlavne rozličný tovar.
Zbožňujem aj náš dedinský Rozličný tovar. Taký, ako si pamätám zo starých čias.Kúpim tam od varechy, cez slnečník, zošity, drogériu až po značkovú žehličku, či zančkový krištál. Páči sa mi, že tam majú lacný a slovenský tovar, vo veľkom výbere.
Tiež rada nakupujem u mojej babky na dedine v zmiešanom tovare (aj keď to už nie je úplne tak, ako pred rokmi).
A mrzí ma, že miznú malé špecializované obchodíky (galantérie, kuchynské potreby...) a všetko sa presúva do hypermarketov, kde poriadne neporadia, nemajú taký výber a človek sa tam nachodí viac ako na celodennej túre.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

fredy27 Pozri príspevok
V malom obchode sa nekúpia zbytočnosti na rozdieĺ
od supermarketu. Kto si myslí, že ušetrí ... veľmi sa mýli. Ženy kupujú v akcii aj také drobnosti, ktoré potom nepoužívajú.
aj zbytocne drobnosti zlepsia naladu, samozrejme, ak to nie je na ukor rozpoctu,

ale suhlasim, ze nakupovanim vo velkych obchodakoch sa neusetri,

aj ked tovar moze byt lacnejsi, pri velkych nakupoch clovek kupuje viac, ale aj viac spotrebuje, napr. miesto 1 l mlieka na den, vypije 2 l,
rychlost minania penazi je vyssia,
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Fredy, fakt to niesú len ženy...Ja napríklad sebakriticky musím priznať jednu svoju úchylku() v stave keď som hladný- vtedy nemožem do obchodu ani len vstúpiť- a dovod? Že potom len hádžem a hádžem a hádžem do košíka aj to čo nestihneme zjesť a potom povyhadzujem kopu salámov a syrov a pod.-takže ja možem chodiť do obchodu nakupovať len najedený-
Presne aj môj manžel. V jeden deň nakúpi toľko zeleniny, pečiva a syrov, že to nestíhame jesť a potom len vyhadzujeme...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mona091 Pozri príspevok
mam rada carrefour, tesco a obcas kaufland,
tuto volbu najviac ovplyvnila blizkost, velke parkoviska, moznost sprijemnenia si nakupov butikmi a kaviarnami a pritomnostou inych institucii (banky, posta, operatori)

- v carrefore obeham vsetky butiky, vyplatim seky na poste, urobim bankove operacie, vyplatim orange a eurotel, skocim na kavu s kamoskami a potom nakupim, jedine, co v carrefoure nie je podla mojej predstavy, je pecivo a chlieb

- v tescu tie butiky nie su az tak fain, ale kavu si tam davame, a v tescu je aj dobry chlieb

- v kauflande nenakupujem rada, ale su tam lepsie ceny, tak obcas si tam spravim vacsi potravinovy nakup
Ja tiež som chodil v carrefoure platiť orange, aj t- mobile, ale potom ma naštvali že si za to začali v predajni účtovať poplatok a tak to už platím cez net banking a do tesca som chodil aj kvoli plienkam, ale už nemusííííííííííííííím- už 2 týždne ich nepotrebujeme-
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Blankake Pozri príspevok
Presne aj môj manžel. V jeden deň nakúpi toľko zeleniny, pečiva a syrov, že to nestíhame jesť a potom len vyhadzujeme...
Ale to je že vraj vec psychologie( niekde som to čítal ), ozaj a jedna indiskretná otázka- tiež je tvoj manžel nervák keď je hladný? Lebo ja áno a poriadny-to radšej odomňa všetci bočia-
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tesco = dosť priestoru, personál poradí, možnosť overiť cenu na skeneroch. Mám to k nemu asi 15´. Preferujem!
Lidl = nechodím, vyzerá to tam ako v sklade, málo priestoru, skoro žiadny personál, ktorý by poradil, dlhé rady pri pokladni. Mám k nemu 3´.
Kaufland = ďaleko, nechodím. úzke uličky, skoro žiadny personál, aby poradil, nemožnosť overiť ceny, dlhé rady pri pokladni. Cesta 30´.
Hypernova = ďaleko, nechodím. Nemôžem posúdiť. Cesta 40´.
Billa = u nás skončila pre nekvalitný tovar, premrštené ceny, neochotný personál.
Bodovo by som hodnotil (stupnica 1-10)
Tesco 8
Lidl 1
Kaufland 1
Hypernova ?
Billa 0
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať