Zavrieť

Porady

Oberon a odpisy v JÚ

Dobrý deň.
Rada by som sa spýtala, ako zaokrúhľujete v Oberone odpisy. K 31.12.2008 mám napr. v knihe dlhodobého majetku - odpisy, zostatková cena. Keď to program premení na eurá, tak tam mám mať aj odpisy aj ZC presne zaokrúhľené na 2 des. miesta matematicky, alebo ako mi to program sám urobí? Lebo ja som sa stretla s tým, že mi to nezaokrúhlil matematicky a nesedelo mi to, keď som si vytlačila korunové a eurové odpisy, a ručne prepočítavala, tak to nebolo matematicky ako to má byť. Čo vlastne má sedieť na eurá matematicky ? Aj ročný odpis alebo stačí ak zostatková cena sedí ? Prosím podeľte sa o svoje skúsenosti.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    A ešte by som sa rada spýtala, to naozaj treba viesť aj v Jú aj účtovné odpisy ? Teraz som sa zháčila, či mi to program robí v Oberone, lebo ja si myslím, že mi robí daňové a hotovo. Veď v JÚ sa účtovné odpisy rovnajú daňovým, tak nechápem, prečo sa o tom viedla debata na porade.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    alicacka Pozri príspevok
    A ešte by som sa rada spýtala, to naozaj treba viesť aj v Jú aj účtovné odpisy ? Teraz som sa zháčila, či mi to program robí v Oberone, lebo ja si myslím, že mi robí daňové a hotovo. Veď v JÚ sa účtovné odpisy rovnajú daňovým, tak nechápem, prečo sa o tom viedla debata na porade.
    Účtovné odpisy sa iba výnimočne rovnajú daňovým.

    Účtovné odpisy sa účtujú mesačne a daňové ročne.
    Napr.Majetok v obstarávacej cene 10 000 € v prvej odpisovej skupine.
    účtovný odpis je 10000/48=208,34 €.
    V prípade že je majetok obstaraný v januári ročný účtovný odpis je 12*208,34=2500,08 €
    Ak bol obstaraný v októbri ročný účtovný odpis je 208,34*3=625,02 €

    Daňový je 10000/4=2500 €

    Z tohto je vidieť, že účtovné odpisy sa nerovnajú daňovým.

    V JÚ sa účtovné odpisy účtujú na inventárnych kartách a daňové v peňažnom denníku na konci roka.

    V PÚ sa účtujú iba účtovné odpisy, a rozdiel oproti daňovým odpisom sa uvádza iba v daňovom priznaní.


    O zaokruhľovaní pozri tému
    http://www.porada.sk/t111141-odpisy-...l#nr-who-rated
    Naposledy upravil marjankaj : 29.07.09 at 07:24

    Oberon a odpisy v JÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.