Zavrieť

Porady

Organizovanie diskoték...

Dobrý deň, som tu nová, no som si tu už dosť toho prečítala, čo a ako podnikať...super stránka..
Ja by som Vás chcela poprosiť, či by ste mi poradili....
Mám záujem podnikať v organizovaní diskoték a tak/víkendové privyrábanie/ ...Všetko vybavenie mam už nakúpené, rozmýšľam nad živnosťou,, a čo také by som tam potrebovala...
Je to možne podnikať v tom???Čo si myslite???

mne len nejde do hlavy to, že napr. keď budem vyberať vstupné, ako to účtovať,, a keď budem mať nejakých ľudí pod sebou, či s nimi spraviť zmluvy alebo ja neviem....veď to by som robila iba cez víkendy.. tak neviem ako to mam spraviť...
Usporiadat
danco111 danco111

danco111 je offline (nepripojený) danco111

Vyššie uvedený príspevok radšej komentovať nebudem....
Čo sa týka poplatkov DJ a - : neplatí žiadne poplatky, všetko je na usporiadateľovi.
Odporúčam preštudovať www.slovgram.sk, konkrétne
http://slovgram.sk/vp2.asp
Jedine v prípade že sa zmluvne s DJ om dohodneš že na seba preberá všetky poplatky súvisiace s používaním audiovizuálnych diel pomocou technického zariadenia ( v tomto prípade zvuková aparatúra ). Pochybujem ale že ti to niektorý podpíše.
Ďalšou vecou je nahlásenie a samozrejme zaplatenie poplatkov za organizovanie kultúrnych podujatí na SOZA www.soza.sk , hneď prvá zmluva
http://soza.sk/index.php?page=mainbr...op=11&idtop=11
a ešte o tom že polatky platí usporiadateľ
http://soza.sk/index.php?page=mainbr...=133&idtop=133

opäť odporúčam preštudovať, ešte lepšie telefonicky, emailom kontaktovať.
DJ má povinnosť byť registrovaný v Slovgrame a mať licenčnú zmluvu. Ak má živnosť a nemá zmluvu so Slovgram robí to jednoducho na čierno. Ak nemá živnosť a má zmluvu so Slovgram je to OK ( neriešim ale prípadné daňové povinnosti )
A samozrejme má povinnosť mať origo CD, prípadne povolenie na kópie originálov, príp. mp3 s dokladom o kúpe.
Naposledy upravil danco111 : 01.02.11 at 11:27
0 0
Skotky Skotky

Skotky je offline (nepripojený) Skotky

Zdravím,


organizujem koncerty/party už dlhšiu dobu a všetko legálne. Čo sa týka živnosti kedysi to bola živnosť na "organizovanie kultúrnych a spoločenských podujatí" dnes je to "diskotéková činnosť".

Čo sa týka personálu určite by som to riešil "na dohodu". Bežná zmluva o dohode o vykonaní práce je treba si dávať pozor aj na to aby za barom boli pokladne a aj sa používali.

Čo sa vstupného týka. Dnes funguje na túto "habaďúru" organizácia s názvom SOZA. Skús si dať ich stránky a nájdi si kontakt na niekoho z obch. zástupcov. Tým, že sa s nimi spojíš odstrániš nepríjemnosti s priznávaním vstupného pretože pri halách ti vypočítajú koeficient /obvikle to vychádza zhruba 50 € na akciu/ a ten im zaplatíš /ideálne platiť s veľkým predstihom v tom prípade dávajú zľavu 20 % alebo tak nejak presne si to nepamätám. Týmto vlastne priznáš a zdaníš všetok príjem zo vstupného.

Čo sa týka DJ. Každý dobrý DJ má na danú činnosť oprávnenie a vie ti vyfakturovať prípadne akokoľvek inak zdokladovať, že od teba zobral finančnú čiastku, ktorú si mu dala za hranie a pod.

Čo sa vyhadzovačov týka je ideálne nájsť si takých, ktorí poznajú policajné zložky daného miesta hlavne čo sa flexibility týka. Niekedy to totiž fakt nieje sranda keď sa ti začne mlátiť 100vka naslopaných mladíkov.

PS : tak ako chlapec vyššie spomenul a opísal. Všetko sa dá robiť aj "bez dokladov" no vždy je lepšie zarobiť menej a mať "čistý štít" ako zarobiť veľa mať na krku kontroly/policajtov/daňovákov a podobne.
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

co sa tyka tvojej "habadury", nie je to tak celkom habadura, lebo ty platis dane podla realne zarobenej ciastky, nie podla koeficientu sozy.
takisto spotrebitel by mal od teba obdrzat pravoplatny danovy doklad
0 0
Skotky Skotky

Skotky je offline (nepripojený) Skotky

Práve o tom som sa rozprával s viacerými a aj konkrétne s pánom zo sozy. Nič také momentálne neexistuje ani nepodlieha dokladovaniu. Preto sa držia presných koeficientov. Reálne to obstojí aj pri daňovej kontrole /vraj/.
0 0
danco111 danco111

danco111 je offline (nepripojený) danco111

SOZA si pýta poplatky za niečo iné, nie za predané vstupenky.
Pochodil som dosť akcií ako návštevník a ako zvukár. Každý poriadny usporiadateľ MUSÍ dať k vstupenke doklad z ERP. ( pokiaľ to neorganizuje zložka - hasiči, futbalisti.... ) Je to presne ako lístky do kina. Buď platí ako vstupenka doklad o zaplatení, alebo k tomu ešte iná forma, napr. ident. pásik na ruku, zvlášť vstupenka....
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

SOZA - berie licencne poplatky ktore neskor udajne prerozdeluje autorom (to ze je to len jedna banda, je druha vec), poplatok do sozy je sice odvodeny za urcitych okolnosti velkostou saly, prip. cenou vstupenky, ale rozhodne to nie je nic smerodajne pre ostatne nalezitosti

Danovy doklad, ktory potvrdzuje prijatie platby od spotrebitela, si povinny vydavat vzdy. To ze mu das peciatku na ruku (napriklad) je sice pekne, ale ako danovy doklad to neobstoji.

Na zaklade coho zauctujes prijem z vyzbieraneho vstupneho? alebo nezauctujes?

Skus si sam na seba poslat danovu kontrolu, a uvidis, ze ak jej nedas doklad z erp, tak to neobstoji (ani vraj)
0 0
slečna petra slečna petra

slečna petra je offline (nepripojený) slečna petra

Ahoj,

nerada ta obtazujem, ale vidim, ze tebe tu, na porade, dost pomohli. Preto by som ta chcela poprosit tiez o pomoc. Chystam sa podnikat v organizovani akcii a diskotek. Beriem na to dotaciu z UPSVaR. Preto s tym potrebujem pomoct. Dakujem.
0 0
blavaciko blavaciko

blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

slečna petra: lepšie dokážeme pomôcť ak vieme konktrétne s čím...
0 0
zacinajuci zacinajuci

zacinajuci je offline (nepripojený) zacinajuci

Muž
blavacko,má tu aj svôj vlastný príspevok,pod hlavičkou organizovanie diskoték,a nikto jej ani len neodpisal.tak ak vieš,tak jej niečo napíš,riešime to spolu.
0 0
Patrizeq Patrizeq

Patrizeq je offline (nepripojený) Patrizeq

Ma tu niekto realne skusenosti s oragnizovanim diskotek? Napiste tu alebo PM, moznost rady aj za financnu ciastku.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať