Zavrieť

Porady

Poistenie rozostavanej stavby

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom poistenia rozostavanej stavby. Obehla som si poisťovne, naštudovala materiály, len by som rada vedela aj ďalšie názory. Mne nejako z toho vyplýva, že pokiaľ nie je stavba uzavretá a nehrozí Vám nejaké extra riziko, nie je ani výhodné stavbu poistiť. Nám išlo hlavne o poistenie poškodenia stavby prírodným živlom, o krádež materiálu a prípadne o zodpovednosť za ujmu na zdraví alebo živote (ak Vám príde niekto dobrovoľne pomôcť, nemám na mysli dodávateľské práce), t. j. kamarát prinesie nejakého kamaráta, tomu sa niečo stane a ten sa rozhodne Vás zažalovať. Tú krádež (pokiaľ nemáte objekt zabezpečený tak, čo na normálnych stavbách nie je ani možné) aj zodpovednosť za ujmu samozrejme poisťovne vylučujú a poistiť pár múrov proti živlom sa nám asi neoplatí, nakoľko nám v poisťovni povedali, vraj sa stavba musí poistiť na konečnú sumu a z nej sa vyrátava poistné. Snáď som to napísala zrozumiteľne, ďakujem za rady.
Usporiadat
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Nie je poistiť ako poistiť. Nič iné nezostáva, len si poriadne prečítať poistné podmienky a vhodne použiť pripoistenia cenných vecí. Často sa v dokumetoch dá nájsť opak toho, čo tvrdia agenti s teplou vodou.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať