Zavrieť

Porady

excel - rada

Ahojte. Potrebujem do jednej bunky vložiť viac textu a k jednotlivým slovám by som potreboval nastaviť presmerovanie na iný hárok. Skúšal som viac možností ale ani jedna nefunguje. Existuje nejaký sposob ako to spraviť, ked aj cez makro? Dakujem
Usporiadat
strunkac strunkac

strunkac je offline (nepripojený) strunkac

zdravím Vás, mám problém so zabezpečením combo boxu v exceli 2010, celý hárok som zabezpečil proti úpravám až na niekoľko polí, ktoré som si preddefinoval. No a polia, na ktorých je combobox som tam tiež zadal ako podmienku, ktorá sa nemá zabezpečiť. Všetko funguje a aj roletka sa mi rozbali, no keď chcem vybrať jednu z ponúkaných možností, napíše mi, že mám zrušiť zabezpečenie...... nevedel by mi niekto poradiť ?

ďakujem
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

strunkac Pozri príspevok
zdravím Vás, mám problém so zabezpečením combo boxu v exceli 2010, celý hárok som zabezpečil proti úpravám až na niekoľko polí, ktoré som si preddefinoval. No a polia, na ktorých je combobox som tam tiež zadal ako podmienku, ktorá sa nemá zabezpečiť. Všetko funguje a aj roletka sa mi rozbali, no keď chcem vybrať jednu z ponúkaných možností, napíše mi, že mám zrušiť zabezpečenie...... nevedel by mi niekto poradiť ?

ďakujem
Pravdepodobne je roletka prepojená na niektorú zamknutú bunku.
P.
0 0
strunkac strunkac

strunkac je offline (nepripojený) strunkac

PaloPa ďakujem za radu, dlhšie som bol preč tak až teraz si to čítam, vyskúšal som no nefunguje, možno máte na mysli niečo, čo zatial neviem spraviť, ak by ste mali čas pozrieť sa na súbor ktorý posielam, spravil som len jednoduchú verziu. Rád by som bol, keby v ňom bolo zabezpečené všetko ale po zmene hodnoty v comboboxe by sa automaticky zmenili aj tie zamknuté. (zatial mi vždy po zmene hodnoty v comboboxe vypíše že sa to nedá, lebo je to zabezpečené)

ďakujem
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

strunkac Pozri príspevok
PaloPa ďakujem za radu, dlhšie som bol preč tak až teraz si to čítam, vyskúšal som no nefunguje, možno máte na mysli niečo, čo zatial neviem spraviť, ak by ste mali čas pozrieť sa na súbor ktorý posielam, spravil som len jednoduchú verziu. Rád by som bol, keby v ňom bolo zabezpečené všetko ale po zmene hodnoty v comboboxe by sa automaticky zmenili aj tie zamknuté. (zatial mi vždy po zmene hodnoty v comboboxe vypíše že sa to nedá, lebo je to zabezpečené)

ďakujem
Riešenie, viď pripojené obrázky a vzorový xlsx (je tam zamknutý hárok, bez hesla).
Bola zamknutá bunka E11.

P.
01_Combo_LinkNaZamkBunku.jpg  
02_Combo_ZrusZamkBunku.jpg  
1/1
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať