Zavrieť

Porady

exekucia sukromneho majetku byvaleho konatela

Dobry den.
Chcel by som Vas poprosit o radu.

Este v roku 2000 bola na mna ako konatela s.r.o. podana zaloba, kde som mal zaplatit ciastku cca. 1milion.
Medzi tym som spolocnost zrusil a stal som sa stal fyzickou osobou.
V roku 2007 sa navrhovatel pokusil o predbezne opatrenie na moj sukromny majetok, v ktorom krajsky sud rozhodol ze ze v tomto konani som zalovany ako podnikatel a nie ako sukromna osoba, a preto nie je mozne siahnut na moj sukromny majetok.
Tento rok najvyssi sud rozhodol o mojej vine a uznal ze mam zaplatit spominanu ciastku. Ale rozhodnutie krajskeho sudu o predbeznom opatreni a prave na moj sukromny majetok nezmenil.

Exekutor teraz podal navrh o zacati exekuciu na moj sukromny majetok. Zablokoval moje ucty a nehnutelnost.

Je to mozne ked krajsky sud rozhodol ze som sudeny ako podnikatel a navrhovatel nema pravo na moj sukromny majetok?


Prosim poradte, budem vam strasne vdacny.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    Rozhodnutie krajského súdu bolo len predbežné opatrenie, čiže dočasné, kým o veci rozhodne súd. V prípade, že najvyšší súd rozhodol o vine a uznal vašu povinnosť čiastku zaplatiť, tak ste povinný zaplatiť, inak nastúpi exekútor. Ak zlyhali všetky riadne a mimoriadne opravné prostriedky už nieje iná možnosť. Až je rozhodnutie právoplatné, nemôže ho zastaviť opatrenie súdu nižšieho stupňa a navyše ak sa jednalo o rozhodnutie predbežné.

    kox je offline (nepripojený) kox

    kox
    Flinstone Pozri príspevok
    Rozhodnutie krajského súdu bolo len predbežné opatrenie, čiže dočasné, kým o veci rozhodne súd. V prípade, že najvyšší súd rozhodol o vine a uznal vašu povinnosť čiastku zaplatiť, tak ste povinný zaplatiť, inak nastúpi exekútor. Ak zlyhali všetky riadne a mimoriadne opravné prostriedky už nieje iná možnosť. Až je rozhodnutie právoplatné, nemôže ho zastaviť opatrenie súdu nižšieho stupňa a navyše ak sa jednalo o rozhodnutie predbežné.
    Krajsky sud skonstatoval: "pretoze odporca je v tomto konani zalovany ako podnikatel a nie je mozne siahnut na jeho osobny majetok."

    Najvyssi sud uz nerozhodoval o tom ci mi mozu alebo nemozu siahnut na sukromny majetok. On len rozhodol ze v tejto veci som "vinny" a mam zaplatit.

    O tom ze nemozu siahnut na moj sukromny majetok rozhodol krajsky sud. Proti tomu rozhodnutiu sa nikto neodvolal a je pravoplatne.

    Exekutor by to mal predsa respektovat rozhodnutie krajskeho sudu, vo veci sukromneho majetku.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    kox Pozri príspevok
    Dobry den.
    Chcel by som Vas poprosit o radu.

    Este v roku 2000 bola na mna ako konatela s.r.o. podana zaloba, kde som mal zaplatit ciastku cca. 1milion.
    Medzi tym som spolocnost zrusil a stal som sa stal fyzickou osobou.
    V roku 2007 sa navrhovatel pokusil o predbezne opatrenie na moj sukromny majetok, v ktorom krajsky sud rozhodol ze ze v tomto konani som zalovany ako podnikatel a nie ako sukromna osoba, a preto nie je mozne siahnut na moj sukromny majetok.
    Tento rok najvyssi sud rozhodol o mojej vine a uznal ze mam zaplatit spominanu ciastku. Ale rozhodnutie krajskeho sudu o predbeznom opatreni a prave na moj sukromny majetok nezmenil.

    Exekutor teraz podal navrh o zacati exekuciu na moj sukromny majetok. Zablokoval moje ucty a nehnutelnost.

    Je to mozne ked krajsky sud rozhodol ze som sudeny ako podnikatel a navrhovatel nema pravo na moj sukromny majetok?


    Prosim poradte, budem vam strasne vdacny.
    Dakujem
    ak dlh vznikol s.r.o., za dlh zodovedá a celý ho znáša s.r.o. svojim majetkom; ak s.r.o. majetok nemá, nemožno siahnuť na majetok konateľa resp. spoločníka; spoločník ručí za záväzky spoločnosti svojim majetkom len do výšky nesplateného vkladu; ak bol vklad spoločníka splatený, on ako FO neručí za dlh s.r.o.;

    dlhuje s.r.o. tak treba vymáhať dlh od s.r.o., veď načo by potom bola s.r.o.-čkam právna subjektivita, keby za jej dlhy ručil iný subjekt /FO/

    možné by to bolo jedine vtedy, ak by pri zrušení s.r.o. prešli všetky záväzky a pohľadávky na FO

    kox je offline (nepripojený) kox

    kox
    skaspa Pozri príspevok
    ak dlh vznikol s.r.o., za dlh zodovedá a celý ho znáša s.r.o. svojim majetkom; ak s.r.o. majetok nemá, nemožno siahnuť na majetok konateľa resp. spoločníka; spoločník ručí za záväzky spoločnosti svojim majetkom len do výšky nesplateného vkladu; ak bol vklad spoločníka splatený, on ako FO neručí za dlh s.r.o.;

    dlhuje s.r.o. tak treba vymáhať dlh od s.r.o., veď načo by potom bola s.r.o.-čkam právna subjektivita, keby za jej dlhy ručil iný subjekt /FO/

    možné by to bolo jedine vtedy, ak by pri zrušení s.r.o. prešli všetky záväzky a pohľadávky na FO
    lenze v tomto pripade nebola zalovana s.r.o., ale zaloba bola podana na mna ako konatela firmy

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    kox Pozri príspevok
    Krajsky sud skonstatoval: "pretoze odporca je v tomto konani zalovany ako podnikatel a nie je mozne siahnut na jeho osobny majetok."

    Najvyssi sud uz nerozhodoval o tom ci mi mozu alebo nemozu siahnut na sukromny majetok. On len rozhodol ze v tejto veci som "vinny" a mam zaplatit.

    O tom ze nemozu siahnut na moj sukromny majetok rozhodol krajsky sud. Proti tomu rozhodnutiu sa nikto neodvolal a je pravoplatne.

    Exekutor by to mal predsa respektovat rozhodnutie krajskeho sudu, vo veci sukromneho majetku.
    Nie som pravnicka, ale z uvedeneho mi to pripada takto:

    Sud vie/vedel, ze nemoze siahnut na jeho sukromny majetok (vid. prispevok od skapsa), preto ani nerozhodol o tom, ze siahne na jeho sukromny majetok.

    Kedze nemohol siahnut na jeho sukromny majetok, rozhodol o tom, aby tato FO sumu zaplatila.

    Az v pripade, ak sumu nezaplati, pride na rad exekutor, ktory tuto dlznu sumu bude vymahat v exekucnom konani proti FO (t. j. az v tomto kroku moze siahnut na jeho sukromny majetok). A to sa prave deje - nezaplatil, zacala exekucia.

    kox je offline (nepripojený) kox

    kox
    tento pripad sa taha od roku 2000 a v tom case konatel nezodpovedal svojim sukromnym majetkom

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Neviem, ako to znie v zakone dnes a ako znelo v minulosti, ale podla tohto mu na majetok ani nesiahli, sud ho len zaviazal "dobrovolne" platit (t. j. nezobral mu nic, nesiahol mu na majetok).

    Zrejme spolocnosti urobil pocas svojho posobenia skodu, a nahradu skody si spolocnost od neho ako od FO vymaha a vycislila ju na 1 mil. Skk. Ocakavala, ze FO tento dlh uhradi v peniazoch.

    exekucia sukromneho majetku byvaleho konatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.