Zavrieť

Porady

Oprava kosačky Honda

Dobrý deň,
v nedeľu som bola veľmi aktívna a benzínovou kosačkou som narazila do uzemňovacej šrúby. Zlomila som uchytenie na nôž a ohla osku. Poradí mi niekto kto by mi to mohol opraviť? Len prosím nie firmu Novátor. Neochota a oprava €250. Bývam v Košiciach.
Všetkým, ktorí mi napíšu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    Tu je každá rada drahá. Poškodenie takéhoto rozsahu je naozaj drahé. Neviem, aké uchytenie noža je na Honde, ale ak je to uchytenie priamo na kľukovej hriadeli motora, možno bude treba vymeniť celú hriadeľ. Pravdepodobne bude poškodený aj nôž. Ak to nieje veľké poškodenie, bude sa to dať nabrúsiť. Ale aj to iba za predpokladu, že nieje ohnutý. A nepíšeš, akú osku si ohla. Ak je to oska kolies, trošku šikovnejší majster by to mohol vyrovnať. Ak je to oska na ktorej je nôž, tu bude treba vymeniť. A to nehovorím o prípade, že je to priamo kľuková hriadeľ. Ale ak ti to chcel niekto opraviť za 250€ tak to sa ti oplatí asi nová kosačka. Neviem, aká je stará ta tvoja, ale radšej niečo doložím a kúpim si novú. Som z opačnej strany republiky, tak ti neporadím servis, ale je ešte možnosť spýtať sa v predajni, kde ste ju kúpili. Držím palce.

    Marta_B je offline (nepripojený) Marta_B

    Marta_B
    Ďakujem Ti za odpoveď. Je to hriadeľ motora, ale podarilo sa mi nájsť servis, ktorý mi to opraví za slušnú cenu € 33,- plus za demontáž a montáž. Tak uvidím či bude fungovať. Ešte raz vďaka za Tvoju odpoveď.

    kero64 je offline (nepripojený) kero64

    kero64
    To je v poriadku. Asi som ti veľmi nepomohol, ale teší ma, že to v podstate dobre dopadlo.

    matteo je offline (nepripojený) matteo

    som len obycajny clovek, manzel, rodic, zamestnanec, platiaci dane, umyvam si zuby, chodim spat neskoro a mam rad bryndzu a acidko ...viac matteo
    Marta_B: mozete mi prosim Vas dat kontakt na ten servis? To iste sa stalo aj mne, pritom kosacka MTD 6053 stala 300€, v Novatore mi po 10. dnoch cakania zavolali ze oprava by stala 250€. Cez internet som si pritom zistil novu osku (klukovy hriadel) primo z Anglicka za 100€.
    Mozte napisat do sukromnej posty. Dakujem pekne.

    matteo je offline (nepripojený) matteo

    som len obycajny clovek, manzel, rodic, zamestnanec, platiaci dane, umyvam si zuby, chodim spat neskoro a mam rad bryndzu a acidko ...viac matteo
    ale moj problem je aktualny teraz Mozno jej pride mailova notifikacia, ze niekto jej na to zareagoval a mozno nie...

    JagiMagi je offline (nepripojený) JagiMagi

    JagiMagi
    Novátor je najhoršia a najdrahšia firma, akú v tejto oblasti poznám. Nikdy v živote od nich nič nekupovať, lebo ak v prípade poruchy výnimočne schopní ju opraviť, tak za nekresťanské peniaze. Fuj, fuj, fuj a ešte raz fuj. Takže ak sa podarí, budem vďačný aj ja za kontakt na nejaký iný servis.

    dafko25 je offline (nepripojený) dafko25

    dafko25
    zdravím.. tak mám tento problém už aj ja .. po vyskúšaní firmy novator a cene opravy 170eur ma to tiež nenechalo len tak a začínam hľadať.. ak máte teda nejaký kontakt .. veľmi rád ho privítam ďakujem :-)

    Oprava kosačky Honda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.