Zavrieť

Porady

Prevadzkovanie zivnosti prostrednictvom zodpovedneho zastupcu

Dobry den

Viem, ze su dovolenky v plnom prude, ale mozno mate uz po dovolenke a viete mi poradit, ci zodpovedny zastupca (§11 Zivnostenskeho zakona) musi byt v pracovnom pravnom vztahu, alebo to môze byt aj zivnostnik. Aku zmluvu by sme mali s takou osobou uzavriet. Otvarame autoskolu, ale nemame pozadovanu 3 rocnu prax (zakon č. 93 /2005 Zz) - preto ta zodopovedny zastupca. Manzel je zivnostnik a osoba, ktora by splnala podmienku odbornej spôsobilosti je tiez zivnostnik.

Diky moc. Pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Marionetta12 Pozri príspevok
    Dobry den

    Viem, ze su dovolenky v plnom prude, ale mozno mate uz po dovolenke a viete mi poradit, ci zodpovedny zastupca (§11 Zivnostenskeho zakona) musi byt v pracovnom pravnom vztahu, alebo to môze byt aj zivnostnik. Aku zmluvu by sme mali s takou osobou uzavriet. Otvarame autoskolu, ale nemame pozadovanu 3 rocnu prax (zakon č. 93 /2005 Zz) - preto ta zodopovedny zastupca. Manzel je zivnostnik a osoba, ktora by splnala podmienku odbornej spôsobilosti je tiez zivnostnik.

    Diky moc. Pekny den.
    Zodpovedný zástupca musí byť v pracovnom pomere s podnikateľom, nie v pracovnoprávnom vzťahu, čiže musí mať pracovnú zmluvu.To neplatí ak je zodp.zástupca manžel
    ( manželka ) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o PO, jej spoločník alebo člen.

    anka_p je offline (nepripojený) anka_p

    anka_p
    Stačí aj pracovný pomer "na Dohodu"? Pýtam sa to z dôvodu, že náš zodpovedný zástupca je už zamestnaný inde na hlavný prac. úväzok. Ide o stravovacie služby, ktoré budú fungovať len cez víkend a to len počas rodinných a iných akcií. Dakujem za odpove´d

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Som toho nazoru, ze dohoda nestaci.

    § 11
    (1) Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorej prostredníctvom zabezpečuje odborné vykonávanie činnosti počas prevádzkovania živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnom pomere k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel (manželka) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta.
    http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...-2009-a.html#7

    DRUHÁ ČASŤ - PRACOVNÝ POMER
    DEVIATA ČASŤ - DOHODY O PRÁCACH VYKONÁVANÝCH MIMO PRACOVNÉHO POMERU
    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...009-a.html#911

    Z uvedeneho mi vyplyva, ze "dohoda" sa nepovazuje za "pracovny pomer".

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ...pracovný pomer nemusí byť uzavretý automaticky na 8 hod denne......čo tak napr. 4 hod mesačne...alebo časová mzda.....a je to vyriešené
    (pracovných pomerov môže mať aj 5)

    Prevadzkovanie zivnosti prostrednictvom zodpovedneho zastupcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.