Zavrieť

Porady

Dedenie pozemok a nehnutelnost

Ahojte,

otec zdedil po svojom otcovi chalupu a ja som tu istu chalupu zdedil po nom. Z pozemku pod chalupou vlastnil praotec 6/8 štat 1/8 a 1/8 vlastnia znami. Z pozemku daroval praotec cast pod chalupu strykovi a podiely na tejto darovanej casti odkupil od statu aj od znameho. Tym sa vlastne stara parcela rozdelila na dve nove. Jedna patri strykovi a ta druha stale v rovnakych podieloch patri praotcovi 6/8 štatu 1/8 a znamemu 1/8. Parcely dostali nove cisla strykova parcela je na liste vlastnictva ale ta druha parcela s novym cislom je na katastri evidovana ako neznami vlastnici. (To sa da dat do poriadku) Ale teraz sa chcem sa opytat ze ked otec dedil chalupu a ja som ju dedil po nom znamena to ze aj s castou pozemku (6/8) na ktorej stoji? Alebo treba koli tejto casti nanovo vyvolat dedicske konanie? Neviem ako je to s dedenim nehnutelnosti ze ked dostanem chalupu tak aj s pozemkom alebo pozemok dostane niekto iny a ja budem do mojej chlupy lietat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Chalupa a pozemok sú dve rôzne nehnuteľnosti. Chalupu vlastníš ty, bola prededená, pozemok nie. To znamená, že treba podať žiadosť o dodatočné dedičské konanie, ktoré porieši 6/8 parcely. Keď toto budeš mať, odkúpiš 1/8 od známeho a 1/8 od štátu.
    Ak sú splnené podmienky pre vydržanie, vydržať by si mohol 7/8, ale 1/8 od štátu by si si musel kúpiť.
    V dedičskom konaní po praotcovi budú dediť všetky jeho deti alebo ich potomkovia.

    Dedenie pozemok a nehnutelnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.