Zavrieť

Porady

slovacisko-chudacisko,alebo slovenska krv...

osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

schvalne nadpis znie humorne,hoci to nesuvisi celkom s cestovanim,nikde inde sa to nehodi.chcem sa len podelit o skusenost,kt.mnou pohla,zial v zlom.
Pracujem vo viedni.denne dochadzam z burgenlandu vlakom.vo viedni elktrickou.
min.tyzden sa uz veziem elktrickou k vlaku domov,ked tu registrujem,ze sediaci vedla mna su slovaci-evidentne dcera s rodicmi.dcera bola pekna mlada zena okolo 25-35 rokov,presnejsie to odhadnut neviem.
pocas jazdy im ukazovala pamiatky a vysvetlovala,bola velka "znalkyna",citila sa dobre ze sa moze predviest.
ja som sa spravala ako vzdy,venovala som sa svojim problemom,rozhovor som vypocula len preto ze sedeli predo mnou.nemali ani potuchy ze aj ja som slovenka.
prechadzali sme popri velkej fontane,kde je zastavka ,potrebovala som vystupit.
dievcina skrikla-AHA;FONTANA:AKA KRASNA!!!-to som ja ale prave vstala ku dveram-ona na to BOZE;TATO KRAVA /to akoze ja/JU ZASTIERA:TO BY BOLA SILA;KEBY TATO KRAVA ROZUMELA,CO HOVORIM-v tom okamihu sa otvorili dvere a ja vystupujuc som sa otocila smerom k nej a vravim-NAHODOU ROZUMIEM.a odisla som.


-ta dievcina musela mat iste sok,a iste sa citila trapne,ale to som ja uz nevidela,ponahlala somsa.chcela som tymto len poukazat na tu nasu slovensku povahu.pretoze som chcela vystupit dverami na vystupovanie,bola som hned dvojnasobna KRAVA.to je uroven.nie je to prvy raz co som bola svedkom niecoho podobneho v zahranici.hrabeme sa do svetaa rozculuje nas,ze nas maju za chumajov.ale zamyslime sa,ci nahodou tych chumajov casto zo seba nerobime sami.
Usporiadat
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Aj Česi sú družnejší,
ležali sme na pláži, pri nás Česi, išli okolo ďalší, párkrát urobili skupinu a vymieňali si poznatky, kde čo majú a kde je čo najlacnejšie. Ešteže rozumieme, informácie sme mohli využiť aj my.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
petmar Pozri príspevok
Aj Česi sú družnejší,
ležali sme na pláži, pri nás Česi, išli okolo ďalší, párkrát urobili skupinu a vymieňali si poznatky, kde čo majú a kde je čo najlacnejšie. Ešteže rozumieme, informácie sme mohli využiť aj my.
Ale bratia češi majú aj to jedno " fasa " porekadlo ....okrem iných ....

Do hospody bez peněz nelez !!!

Paštikári......akýsi , nie je potrebné porovnávať ich na dovolenkách , ale skôr v domovine našej , bývalej ...
Mal som tú možnosť ..
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

no ja mam s poslednej dovolenky s cechmi velmi negativne skusenosti co ma dost prekvapilo lebo to vzdy bolo opacne.
Najprv obsadili spolocnu kuchynku v apartmanovom dome s vysvetleni " my to tady mame zaplaceno tak sem nemame duvod nikoho poustet " ze ostatny to mali tiez zaplatene ich nezaujimalo. Na sukromnej plazi k domu robili stale poriadky lebo si tam nechavali aj cez noc veci aby im nikto neobsadil ich miesta. Chudaci az my ich bolo luto o pol siestej rano som si chodila zaplavat a oni vzdy taky rozospaty chodili a pozorovali ci im nahodou nejdem prekladat ich deky . Boli tam s nami ubytovane este dve rodiny jedna polska a jedna slovenska ty maly male deti a nemohli sa dostat do kuchyne tak sa isli stazovat domacej. Ta s nimi robila poriadky ale ked odisla okamzite sa tam zabarikadovali znova. A mojmu nevlastnemu synovi povedali ked isiel na plaz ze sa este nikdy tak netesili domov z dovolenky ako teraz, lebo ze nevedeli ze tam budu sami spinavy slovaci a poliaci.
A moja naj veta bola : ze my zakazali chodit pred ich detmi do mora lebo ze je studene a ich deti ma vidia tam ist a tiez chcu a oni si to nezelaju lebo tam ochoreju a ze ci mamicke preplatim OCR - ku ked s nimi bude koli mne doma
Takze cesi su podla mojich skusenosti druznejsi ale len medzi sebou.
No ja viem ze sa neda podla jednych urcovat cely narod ale teraz ked pocujem cestinu nabieha mi koprivka
0 0
mimaBe mimaBe

mimaBe je offline (nepripojený) mimaBe

Mam podobnu tohtorocnu skusenost s Cechmi. Na dovolenke v chorvatsku sme boli na vecernej diskoteke pri plazi a starsia kolegyna zavolala "turistov", ktorí sedeli vedla nas, nech si idu aj oni zatancovat. na jej prekvapenie jej Ceska odpovedala: "S vama, Slovaky, no to jiste, radsi prosedim celou noc,jak se bavit s vami!" To nepotrebuje dalsi komentar...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

U nás sa vraví: "Čecha do mecha a mech do vody"
Kuuuurňa, teraz neviem, nedoplávali aj tí moji predkovia na Slovensko dolu Moravou?
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Kazu Pozri príspevok
U nás sa vraví: "Čecha do mecha a mech do vody"
Kuuuurňa, teraz neviem, nedoplávali aj tí moji predkovia na Slovensko dolu Moravou?


no moravaci niesu cesi
ja chodim na moravu pravidelne a su to velmi prijemni ludia.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ale keď Sázava tečie opačným smerom?
0 0
silviaz silviaz

silviaz je offline (nepripojený) silviaz

Kazu Pozri príspevok
Ale keď Sázava tečie opačným smerom?
Aha zemepis my ide

no nic Sazava je len voda co ta o tom vie
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať