Zavrieť

Porady

zdvorilosť nadovšetko!!!

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Milí účastníci Porady - či už aktívni (členovia) alebo neaktívni (hostia).

Zaznela tu reakcia, že keďže sme si všetci rovní (potrebujeme poradiť alebo radi poradíme) bolo by dobré zaviesť všeobecné TY-KANIE (nemyslím hodiniek, ale namiesto zdvorilého vy-kania).

Neberte to v zlom (či už mladšie alebo staršie ročníky), všetci sme zdvorilí, ale aj napriek tomu je (podľa mňa) lepšie (bližšie) človeka oslovovať TY ako VY.

Nemyslíte? A ak by predsa ty-kanie niekomu vadilo, tak navrhujem že ty-kanie = vy-kanie, čiže je jedno ako oslovíme toho-ktorého človiečika.

Prajem pekný deň - tebe, aj tebe, a aj tebe. :-)))
Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Netrápte sa vekom. Vnúčatá vám všetko vynahradia. Nedávno mi moja 3ročná vnučka povedala"ty nie si stará". Poteší to.
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

Keď ide o vykanie, moja mama mala dobrý dôvod na tykanie. Presťahovali sme sa zo stredného Slovenska na východ na dedinu. Rodičom sme tykali, čo tam nebolo zvykom. Tak ma hneď susedka napadla, ako sa to s mamou rozprávam. Moja mama jej pohotovo odvetila, že keď jej raz budeme chcieť vynadať, lepšie znie (prepáčte ten výraz) Ty sviňa, ako Vy sviňa. To prosím bol asi najhrubší výraz, aký moja mama dokázala povedať.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Veľmi vtipná pohotovosť (so svinkou), bodaj by všetci mali taký zmysel pre humor.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Lubka, vidím že žiješ so svojimi dospelými deťmi ich život. Mám tiež niekoľkodvadsať ročné deti, tri, jedna je už vydatá. Niekedy si aj pripadám rozumovo a nápadmi ako ich rovesníčka, pokiaľ sa nepozrem do zrkadla. Ja som bola dokonca so synom aj na diskotéke, a aká som tam bola medzi jeho priateľmi vzácna. Preto mám rada tykanie, lebo je to také mladšie slovko.
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Nepozeraj do zrkadla, i tak je tam furt tá istá baba, tak načo Krááááásny víkend všetkým.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Nie je podstatné koľko máte rokov ale na koľko sa cítite.

Poznám jedneho človeka, ktorý má takmer 80 rokov, pracuje 8 hodín denne a myslí si, že bude žiť večne....no a rovnako poznám 35 ročného invalidného dôchodcu, ktorý už iba čaká, kedy zomrie.


Zdravím všetky sedemnástky a osemnástky
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

suhlasim s tykanim...ak je to nevtierave tak ano . Lebo aj vykanim vieme urazit ci dotknut sa toho druheho. Ak som v madarsku tam ti jednoducho nevtieravo uplne cudzi clovek tyka, a nie preto aby ta urazil. Slovencina je specificka a niektorych situaciach si vyzaduje vykanie. Ked niekto xce aby sme mu vykali prosim. Ak ma niekto nema autoritu nebude ju mat ani vtedy ak sa mu tyka, a naopak, ale ked si to nioekto žela...
0 0
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

Ja som tu na Porade vcelku junior, ale inak som postjunior (senior este nie-43). Neviem, ale myslim si, že tu by sa tykať malo-mne sa porada páči hlavne preto, že tu cítim takú priateľsku atmosféru a to tykanie som vlastne doteraz ani nespochybňovala... Mne tuto stránku našiel syn a som veľmi rada-stala som sa závisláčkou-všetkých Vás pozdravujem!
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

Pripajam sa a suhlasim s tykanim, specialne v nasom pripade-ked ide o pracovne zalezitosti medzi nebom, zemou a zakonmi, konzultovane na baze anonymity.
Tymto sposobom vam vsetkym dakujem za poucne rady do zivota, ktore tu na mna vzdy cakaju.
0 0
helcuj helcuj

helcuj je offline (nepripojený) helcuj

Vykať alebo tykať. Ja nemám problém ani z jedným ani z druhým. Myslím, že je to spôsobené výchovou. Svojím rodičom vykám.Vykanie je pre mňa prirodzená vec. Mám známeho s ktorým sa poznám viac ako 20 rokov sme si veľmi blízky a stále si vykame. Všetci okolo Nás stým majú problém, len mi dvaja nie.
Neodmietám tykanie ak ho niekto navrhne, ale ani ho nenavrhujem. Keď som pracovala ako vedúca všetkým som vykala a všetci vykali mne. Som ale toho názoru, že je to vec dohody.
Prajem pekný deň.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
la-dy
Už som raz na túto temu odpovedal. Ale presne, aj mne robí problém podla prezívky uhádnuť, ktoje to /muž či žena/.Mohlo by sa s tym niečo urobiť? Napríklad pridať k prezívke ikonu podla pohlavia, napr. tvár, alebo simboli.
A čo keby sa k tomu nášmu nicku dalo srdiečko? žienkám červené, mužom modré? Richard, čo ty na to? Lebo v profile nie je nikde možnosť označiť, či som ženského alebo mužského pohlavia :-)
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
s tými srdiečkami je to dobrý nápad :-)
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
ajacik
s tými srdiečkami je to dobrý nápad :-)
.......áááno aj ja chcem srdiečko!!! - mne kľudne TYKAJTE !!!!!!!!!

0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Jéééééj, ja som o tejto téme vôbec nevedela, a tiež tykám! Aj keď som možno naj-no, najmladšia!
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Uch, ja teda každému tykám, ale ako som "vedela", že p. Mihálovi mám vykať to mi je normálne "záhadou".
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Pepa
Uch, ja teda každému tykám, ale ako som "vedela", že p. Mihálovi mám vykať to mi je normálne "záhadou".
Ja kazdemu tykam, vsak sme na nete
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Inak Téry, máš zaujímavý dátum narodenia.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

veď preto som mu v inej téme prilepila k privítaniu toto
0250.gif  
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ja som tiež každému začala tykať. Koho som urazila, dodatočne sa ospravedlňujem. Takže ja som za tykanie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ondrejvla
Jéééééj, ja som o tejto téme vôbec nevedela, a tiež tykám! Aj keď som možno naj-no, najmladšia!
Vlasti ja som o tejto téme vedela a predsa som Ti dosť dlho vykala. No nedalo mi to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať