Zavrieť

Porady

Spol r.o. Čo s tým?

Zdravím Vás.
Rozhodol som sa založiť s r.o -čku. Bol by som rád keby ste mi pomohli s radami. Možno sa zídu aj iným. A možno by sa aj iní na niečo spýtali.
Usporiadat
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

Prosím Vás neviem čo mám dať do poznámok F Údaje vykázané na stane pasív. 1b
Účtovný zisk : Je to zisk pred zdanení, alebo po zdanení? Alebo pred vytvorením zisku alebo po?
Prídel do zákonného rezervného fondu: To je tých 5% z minulého roka čo mám v zakladacej listine??
V tejto 1b vyplňujem len tieto dva riadky ak som jedosobova sr.o? Neviem to, lebo minulý rok to bolo prázdne (začiatok podnikania) a myslím, že sa mi poznámky líšia len v tejto tabuľke.
Dík
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
údaje na starne pasív - vypisujem všetky významné sumy.
F- neviem o obsahu tabuľky, každá firma ma iný obsah a tomu prispôsobené číslovanie.
každá tabuľka "kopíruje" určitú časť súvahy,teda podľa tvojho príspevku je to zloženie vlastného imania.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Stále mám problém s tou uhradenou daňou z úrokov. Zúčtovával som ju na 341100/221000. Pri výpočte dane v POHODE mi ale v kolonke preddavky na daň vyhodilo 0. keď som si ju v daňovom priznaní odčítal / bolo to len 36 centov / Tak mi v poznámkach vyšiel rozdiel medzi vypočítanou daňou a splatňu o tých 36 centov rozdiel. Teraz mám v tom guláš. Mám tie dane z úrokov dobre zúčtované?
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

KEJKA Pozri príspevok
údaje na starne pasív - vypisujem všetky významné sumy.
F- neviem o obsahu tabuľky, každá firma ma iný obsah a tomu prispôsobené číslovanie.
každá tabuľka "kopíruje" určitú časť súvahy,teda podľa tvojho príspevku je to zloženie vlastného imania.
Tomu nerozumiem. Tlačivo "POZNÁMKY K ÚČTOVNEJ UZÁVIERKE" som kúpil v obchode. To nemá každý rovnaké?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
everel Pozri príspevok
Tomu nerozumiem. Tlačivo "POZNÁMKY K ÚČTOVNEJ UZÁVIERKE" som kúpil v obchode. To nemá každý rovnaké?

Najideálnejšie riešenie je, keď poznámky sú súčasťou softvéru. Veľa koloniek automaticky softvér doplní sám z údajov zaúčtovaných v účtovníctve.... je to potom radosť robiť. Nie je problém s kolonkami....
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

kabatik Pozri príspevok
Stále mám problém s tou uhradenou daňou z úrokov. Zúčtovával som ju na 341100/221000. Pri výpočte dane v POHODE mi ale v kolonke preddavky na daň vyhodilo 0. keď som si ju v daňovom priznaní odčítal / bolo to len 36 centov / Tak mi v poznámkach vyšiel rozdiel medzi vypočítanou daňou a splatňu o tých 36 centov rozdiel. Teraz mám v tom guláš. Mám tie dane z úrokov dobre zúčtované?

Nikto nevie či to mám dobre? Ako vlastne účtuje preddavky na daň. Ja som zúčtoval splatnú daň už po odpočítaní daní z urokov. Poraďte poraďáci.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kabatik Pozri príspevok
Stále mám problém s tou uhradenou daňou z úrokov. Zúčtovával som ju na 341100/221000. Pri výpočte dane v POHODE mi ale v kolonke preddavky na daň vyhodilo 0. keď som si ju v daňovom priznaní odčítal / bolo to len 36 centov / Tak mi v poznámkach vyšiel rozdiel medzi vypočítanou daňou a splatňu o tých 36 centov rozdiel. Teraz mám v tom guláš. Mám tie dane z úrokov dobre zúčtované?
máš ich dobre zaúčtované, aj v DPPO musíš uviesť túto zrážkovú daň a potom aj v DPPO ti vyjde splatná daň nižšia o 36 centov.
zaúčtuješ vypočítanú daň 591/341
a zostatok na 341 budeš mať menej o 36 centov - to je splatná daň.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
everel Pozri príspevok
Tomu nerozumiem. Tlačivo "POZNÁMKY K ÚČTOVNEJ UZÁVIERKE" som kúpil v obchode. To nemá každý rovnaké?
kúpené áno, ale nemienim podporovať tento biznis, čítať 33 strán a vyplniť pár súm na každej tretej, či štvrtej strane. Robím si poznámky vlastné ušité na mieru každej firme. potom sa číslovanie samozrejme zmení.
neodovzdám 23-33 strán, nemusím toľko kopírovať, úplne v pohode sa mi to zmestí na 3-6 strán.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

KEJKA Pozri príspevok
máš ich dobre zaúčtované, aj v DPPO musíš uviesť túto zrážkovú daň a potom aj v DPPO ti vyjde splatná daň nižšia o 36 centov.
zaúčtuješ vypočítanú daň 591/341
a zostatok na 341 budeš mať menej o 36 centov - to je splatná daň.
Už som s toho na nervy. Dokonca rozmýšľam , že ju zruším a budem úplne daň z úrokov ignorovať a bude. 36 centov a magorím sa stým už celý deň. To mi ale môže urobiť problém pri kontrole.
Keď zaúčtujem vypočítanú daň , tak mi Pohoda vypočíta vo výkaze ziskov a strát a v súvahe splatnú daň bez odpočítania tých 36 centov. Potom sa mi splatná daň v súvahe nerovná dani na daňovom priznaní. Tak som to vyriešil tým, že som zaúčtoval 591/341 daň splatnú a teraz mi to sedí. Neviem , asi to je chyba programu alebo čo. Úplne ju ignoruje. Zostatok na 341 zostane tá čiastka, ktorú zaúčtujem. Ale v súvahe sa tieto centy objavia ako daňové pohľadávky. Mal by mi pri vypočítaní daňovej povinnosti odpočítať tých 36 centov aj v súvahe nie?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Súvahu aj VZaS robíš na celé eurá, takže tam to môže byť len z dôvodu zaokrúhľovania.
Okrem toho to môžeš mať zle nastavené-nadefinované.
Máš dva AU k 341?
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

KEJKA Pozri príspevok
Súvahu aj VZaS robíš na celé eurá, takže tam to môže byť len z dôvodu zaokrúhľovania.
Okrem toho to môžeš mať zle nastavené-nadefinované.
Máš dva AU k 341?
Mám 341000 Daň s príjmov súvahový pasívny riadok 53,
potom mám 341100 Daň z úrokov súvahový pasívny riadok 53

Ja som si vytlačil súvahu a aj VZaS v centách, lebo pri mojich malých číslach je veľa riadkov prázdnych. Napr. aj táto daň z úrokov by mi potom zmizla z výkazov. Zaokrúhľuje ju na 0. A to je ešte väčší guláš.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
preúčtuj daň z úrokov z 341100 miesto na 591 na 341000, tak dostaneš na 341100 splatnú daň. A potom spusti ešte raz súvahu.
malo by to sedieť.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ďakujem Skusím to.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

KEJKA Pozri príspevok
preúčtuj daň z úrokov z 341100 miesto na 591 na 341000, tak dostaneš na 341100 splatnú daň. A potom spusti ešte raz súvahu.
malo by to sedieť.
Ale ja nemám daň z úrokov na 591. Ja ju mám zúčtovanú len jediným zápisom
341100/221000. Na mňa musíš úplne ako na debila, lebo podvojné účtovníctvo sa len učím. Prepáč ale vôbec som neporozumel.Mohla by si mi presne napísať ten zápis. Myslíš jedným záznamom 34100/341100 sumu 0,36 euro. Nie je to ten istý účet?
Naposledy upravil kabatik : 19.03.11 at 22:32
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Účet 341 je syntetický, k nemu si sám vytváraš analytiku, akú potrebuješ. Vytvoril si si takto 341/000 a 341/100 ak som dobre pochopila.
Zaplatenú daň z úrokov si dobre zaúčtoval v priebehu roka, ale na konci ju treba preúčtovať na daň z príjmu. Takže urob len preúčtovanie týchto dvoch analytických účtov, ako Ti vyššie radí Kejka. V rámci syntetiky je to ten istý účet, to máš pravdu.
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Dobre to uvidíš, ak si pozrieš hlavnú knihu analyticky, tam sa Ti vynuluje 341100 /daň z úrokov/.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Zdenka 0705 Pozri príspevok
Dobre to uvidíš, ak si pozrieš hlavnú knihu analyticky, tam sa Ti vynuluje 341100 /daň z úrokov/.
Mám to urobiť interným zápisom? Ten zápis 34100/341100 je správny? Ak to urobím tak sa mi súvaha opraví, ale nikde tam nevidím tých 36 centov, ktoré si mám uplatniť v daňovom priznaní. Zase sa mi v vo výkaze ziskov a strát objaví daň vypočítaná v riadku 48 Daň z príjmov z bežnej činnosti a rovnaká je aj v riadku 49 Splatná daň. Tieto sumy by sa mali líšiť o tých 36 centov nie? Ak si potom dám tlačovú zostavu daň z prijmov PO vyjde mi tam , že mám doplatiť vypočítanú daň a nie zníženú o 36 centov. V riadku Zaplatené zálohy mám 0
Naposledy upravil kabatik : 20.03.11 at 08:07
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
kabatik Pozri príspevok
Mám to urobiť interným zápisom? Ten zápis 34100/341100 je správny? Ak to urobím tak sa mi súvaha opraví,
je to tak správne, ale účtuješ to až pri účtovaní vypočítanej dane, iba dávaš do súladu DPPO a účty 341.

ale nikde tam nevidím tých 36 centov,......kde to chceš vidieť? na 341 ti zostane doplatok dane
ktoré si mám uplatniť v daňovom priznaní. DPPO máš už mať hotové a tam uvedieš zrážkovú daň 36 centov
Zase sa mi v vo výkaze ziskov a strát objaví daň vypočítaná v riadku 48 Daň z príjmov z bežnej činnosti a rovnaká je aj v riadku 49 Splatná daň.
správne - vypočítaní daň je náklad
Tieto sumy by sa mali líšiť o tých 36 centov nie? NIE
Ak si potom dám tlačovú zostavu daň z prijmov PO vyjde mi tam , že mám doplatiť vypočítanú daň a nie zníženú o 36 centov. V riadku Zaplatené zálohy mám 0
lačovú zostavu daň z prijmov PO ................toto môže byť len nastavením
ja ti píšem, čo má byť na účtoch, v DPPO a vo výkaze.
Neriešim čo ti dáva-nedáva SW.
Ak ti to SW nedáva tak, ako ti to tu vysvetľujeme, hľadaj chybu v nastaveniach, alebo tie vykazy oprav ručne.
1 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

Ďakujem . Už som teraz kľudný a presvedčený , že to mám dobre. Tak tlačím a starý rok hodím za hlavu.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Hlavne si urob zálohu ešte predtým, kým neprejdeš do nového
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať