Zavrieť

Porady

Niečo na spanie do lietadla

Lietanie naozaj moc nemusim a preto by som bol rad keby mi niekto poradil dajake tabletky alebo nieco co ma uspi alebo da aspon do takeho stavu aby som let nevnimal...dik moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Becherovečka ... stačí taká malá fľaštička.
    Rozhodne si nedávaj kávu.

    krbik13 je offline (nepripojený) krbik13

    krbik13
    Tak ale ja tam nechcem byt ozraty A po pivecku rozhodne nezaspim ( ty mozno hej lebo nemas taky strach ako ja)...

    krbik13 je offline (nepripojený) krbik13

    krbik13
    To asi nepojde lebo dovolenka je davno objednana a letiet musim,len som chcel nieco co by mi ulahcilo ten letovy stres ale vidim ze tu to nema zmysel ked vsetci pisu len nieco s chlastom,tak dakujem za taku pomoc doporucim toto forum inym ludom...

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    mne ponúkli v lekárni homeopatikum cocculine, nevyvoláva to ospalosť ale človek tú cestu ľahšie znáša...neviem ako dlho poletíš ale lieky na spanie ti zaručujú spánok na minimálne 6 hodín, aby si nebol potom oťapený

    ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

    ivetaf
    Ja sa tiež bojím lietania a alkohol si pred cestou nemôžem dať lebo potom mi je špatne, veľmi mi pomôže obyčajný kinedril, dám si ho pred letom a celý let prespím.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Najúčinejší je Rohypnol a zapiť nejakým poldeci- to ťa tak streští, že budeš kľudný jak bábo...

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    krbik13 Pozri príspevok
    Lietanie naozaj moc nemusim a preto by som bol rad keby mi niekto poradil dajake tabletky alebo nieco co ma uspi alebo da aspon do takeho stavu aby som let nevnimal...dik moc
    Nespi v noci pred odletom na dovolenku a v lietadle zaspíš od únavy.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tri dni a tri noci pred letom sa snažte nespať ,......potom zaspíte aj hore nohami,,,

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    existuju tabletky - niečo ako hormon šťastia. Dáva sa to ľudom, ktorí prežijú traumu. Neviem, či je to vhodné kvôli strachu z lietania. Určite je to len na lekársky predpis.
    Aj 80-tnici a starší tvrdia, že malý frťan neškodí, ja alkohol tiež nemusím a z lietania mám príšerný strach. Stačí trocha turbulencie a najradšej by som utekala do kokpitu.
    Možno preto mi to pivko pomôže, ožratá po ňom určite nie som.
    Na dovolenku isto nejdeš sám, chyť svoju polovičku za ruku, aj to pomáha.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    krbik13 Pozri príspevok
    Lietanie naozaj moc nemusim a preto by som bol rad keby mi niekto poradil dajake tabletky alebo nieco co ma uspi alebo da aspon do takeho stavu aby som let nevnimal...dik moc
    Liekmi na spanie by som to neriešil, potom budeš mať problém po pristátí sa zobudiť a absolvovať zvyšok cesty v bdelom stave. Najlepšie riešenie je ten spomínaný Kinedryl, zaženie cestovnú nevoľnosť, navodí únavu, ale nepôsobí priamo uspávajúco, takže keď sa po pristátí zobudíš, nezaspíš znovu v taxíku (či autobuse) z letiska.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    krbik13 Pozri príspevok
    To asi nepojde lebo dovolenka je davno objednana a letiet musim,len som chcel nieco co by mi ulahcilo ten letovy stres ale vidim ze tu to nema zmysel ked vsetci pisu len nieco s chlastom,tak dakujem za taku pomoc doporucim toto forum inym ludom...
    alkohol ? neviem či pomôže. ale skús dať do google - strach z lietania - pri hľadaní ako ti pomôcť som našla zopár stránok, kde sú určité doporučenia ako prekonať strach. zároveň nedá mi povedať na obranu PORADY - ak si nespokojný s radami, ktoré si tu dostal, myslím si, že si tu asi nie dlho na PORADE - lebo zrejme nepoznáš toto fórum - " tu sa nepíše len o chlaste..." - keď si už tu vitaj medzi nami - a dúfam, že ak nie teraz, určite v budúcnosti ti poradíme, alebo ty poradíš niekomu inému.
    Naposledy upravil judita1971 : 16.08.09 at 13:46

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    krbik13 Pozri príspevok
    To asi nepojde lebo dovolenka je davno objednana a letiet musim,len som chcel nieco co by mi ulahcilo ten letovy stres ale vidim ze tu to nema zmysel ked vsetci pisu len nieco s chlastom,tak dakujem za taku pomoc doporucim toto forum inym ludom...
    Lebo chlast je tá najjednoduchšia cesta ....a aj najmenej škodlivá .
    V niektorých prípadoch lieky sú škodlivejšie ako ten frťan , nehovoriac o tom , že jeho aplikácia je táto aj príjemnejšia ...

    Ak chceš nejaké " lentilky " , daj do vyhľadávača výraz " lieky na spanie " a vyberaj z ponuky ...

    V nemocniciach dávajú bežne Diazepam , ten je aj na http://www.edusan.sk/dom_lek/lieky_zobr.php?id=156, ale tých medikamentov je inak viac ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.