Zavrieť

Porady

Bratislavská vysoká škola práva

Dobry den,

prosim Vas, ma niekto skusenosti alebo informacie ako to chodi na prijimacich pohovoroch na Bratislavsku vysoku skolu prava - konkretne fakulta prava?

Cakaju ma tam v septembri prijimacky a ja by som rada vedela, z coho pozostava ustny pohovor s komisiou. Co sa zvyknu pytat?

Dakujem velmi pekne vsetkym za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ja som robila prijimacky pred 4 rokmi, ale nakoniec som isla na inu fakultu (zobrali ma na dve).

    Povedala by som, ze taky vseobecny prehlad - u mna dost vychadzali zo zivotopisu - pytali sa na veci, ktore by som vzhladom na svoju prax mala vediet. Pytali sa dost aj z historie, napr. Samova risa . Mala som taku knizku - Nauka o spolocnosti, z toho som sa pripravovala. Vo vseobecnosti som bola vtedy dost orientovana, najma co sa tyka politiky. Polozili mi asi dve tri otazky. Dolezite je aj, ako vystupujes.
    Dakujem velmi pekne, Lianka.
    Kolki mali prosim Ta s Tebou ten pohovor?
    Samova risa Fuha, tak tam ani nezatnem... uz som vyse 10 rokov zo skoly... musim si oprasit dejiny. Uff.

    Dakujem este raz

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Vtedy nas bolo vyse 1000, prijimacky sa robili asi dva tyzdne (uz si take detaily nepamatam) - bolo nas ovela viac, ako sa dnes hlasi zaujemcov a brali len limitovany pocet ludi (dnes beru o niekolko stoviek viac).

    Samova risa mi ozaj nic nehovorila... mne historia moc nehovori, nastastie som bez problemov odpovedala na ostatne otazky a vedela sa obhajit.

    Hovorim, ze vela urobi aj dojem, vystupovanie. Zdrave sebavedomie, plynula komunikacia, vhodne oblecenie a vhodna uprava zovnajsku (ide o seriozne povolanie )- a vseobecny prehlad, aby ta nenachytali na nieco jednoduchom. Nemas za co, rado sa stalo .
    Dakujem este raz Lianka!

    Na akej fakulte si? Masmedialka? Ake je studium na tejto skole? Bavi Ta?
    Si spokojna s pristupom?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nie, nie - som na FEP (Fakulta ekonomie a podnikania).

    Uz do toho az prilis vidim za tie roky ... ale v podstate mi studium vyhovuje, aj ked Ing. odbor vobec nie (nechcela som studovat tento odbor, ale iny nebol a na inu skolu som ist nechcela), u nas poznam pomery, viem, ako to chodi .

    FEP je mensia fakulta ako FP, my tu mame k sebe blizsie , ale na druhej strane sme od Vas (budova FP a rektoratu) velmi daleko. Mne to pripada, akoby sme ani neboli jedna skola, kazda fakulta zije svojim zivotom .

    Drzim ti palce na prijimackach, daj vediet, ako dopadli .

    Bratislavská vysoká škola práva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.